Jump to content
Guest BlackSun

Педал Съединител!

Recommended Posts

Guest BlackSun

Колеги, поскръцва ми педала на съединителя при студена кола когато го натисакм! Ако покарам по дълго и спира. Гледах да смажа педала някъде ама почти няма от къде да бръкна:<( Моля за съвет..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

ако можеш чуеш от каде точно ще е добре и после ВД40 спрей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion
:) и моя поскърсва,както каза колегата вд40 и се оправя работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Имаше вече подобна тема преди месец-два. ако не ви се търси...При мен имаше същия проблем... реши се като наистина се смазва една ждажда на съединителя, но не е в купето при педалите а при двигателя.Отваряш капака и караш някой да натиска съединителя.... при мен скърцаше точно от една късичка щанга, на която единият край влиза от към предната страна на двигателя, срещу радиатора, а другият край леко стърчи навън и е закачен за помпичката която я избутва, когато натиснеш педала. За да я видиш обаче, трябва да издърпаш леко гумения маншон, който я покрива. И за да я смажеш ти трябва смазка, която се пръска, защото скърца откъм вътрешната страна на щангата, където нямаш видимост.Караш някой да натиска педала а ти през това време пръскаш обилно ;-)Явно се получава това при доста сивици.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest alpinab

Dominic - адски си прав.При мен имаше същото скърцане на тази лостова система от помпата на съеднителя към прискателя.та какво направих- отначало пръсках няколко пъти с ВД-то и се оправя са малък период от време примерно 3 4 седмици и после айде пак скрибуца и дразни. Та: взех смазка или имаче казано гресчица и леко полеко нацапах описаната от Dominic лостова системка. Сега всичко си е ок и го няма гадното скърцане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Аз сега ще слизам към колата и ще видя от къде точно скърца че все го чувах от далече някъде тоест че не от към самите педали и дано да е от там дето сте описали! ;) Благодаря ви за инфото..поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlackSun

Благодаря ви колеги напръсках с спрей бяла грес и тефлон на фирмата "Мотип" Сега престана да скърца точно там дето казвахте е проблема! Лостовата система която влиза към двигателя скърцаше ;) Сега няма ли опасност тази смазка за попадне в съединителя и да приплъзва??? ;) Благодаря ви..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

като попадне ти трябва само едно пускане на съединителя и дим да я няма ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя пък като тругвам нещо по съединителя жули :cool: , някакви идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...