Jump to content
Guest orelyt

Търся съвет, тъй като ми предстои покупка....

Recommended Posts

Guest orelyt

Приятели, търся съвет за покупка на Honda Civic. аресал съм си една, която е началото на 2000 г. Внос е от Италия и е с двигател 1.4 - 90 к.с. Има всички за модела екстри. Цената, която и искат е 9600-9700 лв. Заслужава ли си? Бихте ли ми казали нещо повече за тези коли - слаби места, разход, цена на резрвни части, сервизи ит.н.Винаги много съм харесвал Hondа-ите, но ми се струва малко скъпа. Притесняваме и, че като че ли е и малко тясна вътре. Алтернативата ми е да купя едно Фиат Брава (1.2 16V 82 к.с.), същата година и екстри и с 2500 лв. по-малко. Какъв е вашия съвет?Предварително ви благодаря!!!:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest max_3d_3

Няма ко да му мислиш,вземаи хондата,каквато и да е тя.Няма място за сравнение между фиата и хондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Гледам,че си питал и във Фиат форума:ЩРАКЧест ти прави,че не си плюл по хонда в техния форум :unsure: (щото е имало и такива моменти)Ако главната ти грижа са парите скачай в Бравата,частите за хондата са малко по-скъпи,но пък го има и момента,че няма да ти трябват почти :unsure: Това разбира се ако по хондата всичко е изрядно и не е с вземата душа.Надеждни машини са съвсем безпристрастно казвам.В крайна сметка изборът си е твой-ти ще си я караш новата кола :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Днес като сменях гърнето точно до мен имаше едно браво /което май беше малко по-нагоре от бравата , не съм сигурен/ , та го поогледах отвътре , отвън .. еми пич ... кво да ти кажа , не само защото съм пристрастен , но хондата адски много повече ми харесва отвсякъде ... особено салона вътре е просто по КЛАСЕН ! .... онова само някви пластмаси .... абе грозна история .... изглежда евтино просто (освен че е :unsure: ).Иначе като техническа част мисля, че японските машини многократно са доказали своите предимства , не само хондите при това. Частите със сигурност са по-скъпи от тези на фиат поради ред причини , но пък по-рядко ще ти се налага да прибягваш до резервни части :unsure: .Не е това водещото нещо според мен в никакъв случай ... ако искаш евтини части карай лада дето се вика :angry:Има и една магия , която от всякакви марки коли които съм карал съм открил само в хонда ... то си е подобно на вклюбването ;) Както казаха колегите ... избора си е твой . Ние тука сме си маняци и е естествено да ти препоръчаме хондата , както във фиат ще ти кажат - купувай веднага братче , тва е най-якото ;) .... нормално . Най-добре е ако можеш да се качиш и да покараш и 2те .... да видиш на ТЕБ коя ще ти пасне ;)Разгледай техническите въпроси и в 2та форума и ще получиш отговор от какво най-често се оплакват едните и другите ;) .... така по-лесно ще избереш на какви слаби места да се "нахендриш" .... щото няма кола без слаби места .

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest orelyt

Бихте ли ми казали нещо повече за самата кола, да ми препоръчате сервиз, където да я погледна. Колко харчи/разход, какви дрефекти дава, каква е цената на основните консумативи - накладки, ремък, ролки, и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Външно каре (истинско :unsure: ) - 116лвремък: към 60лвразход: колкото я натискаш... от 5.5 до около 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest orelyt

А цената не е ли малко височка - 9700 лв. за Сивик, който е в експолтация от пролетта на 2000 г., но всъщност това е модела, който се произвежда до края на 1999 г. Твърдят ми, че е на 90 хил. км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

колега първо здравей аз направо ще ти кажа взимай хондата направо ще се родиш не случайно хората са казали качиш ли се на японско няма даслезеш от него и бравата е добра но има един недостатък който много ме дразни това е че дръжките на вратите почват да се ронят така да го кажа иначе не е лош автомобил но от хондата ще си по доволен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest orelyt

Сигурен съм, че от Хондата ще остана по-доволен, но има и сериозна разлика в цената. При еднакви години, външен вид и екстри Хондата е 9800 лв., а Бравата е 7200 лв., т.е. разлика от 2600 лв. или 36% по-скъпо. Най-вероятно колата си струва, но ми се увиждат паричките. В момента и двете коли нямат някакви сериозни забележки. Знам ли коя ще се чупи повече и ще ми струва по-скъпо подръжка. И ако реша след година да я сменя коя с колко ще се е обезценила - т.е. държат ли цени...Разходът на гориво също е важен за мен. Доколкото знам май при тези два модела са съпоставими с малко предимство на Хондата в градски условия на каране.Благодаря на всички, които ми дадоха своето мнение! Чакам и други становища по въпроса...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Аз пък ше бъда доста краен ! За мен няма никакво място за сравнение м/у двата автомобила !Тая разлика от 2600 я разглеждай като дългосрочна инвестиция ,защото по Хондата ,освен консумативи ..едва ли ше смениш нещо друго в близките 5-6 години !Абе най-добре се качи и в двете колици...направи по едно завойче и ела пак да напишеш нещо по темата ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

просто взимай хондата занимавам се с авточасти и мога да ти кажа че цените на частите с хондата са почти еднакви и почти толкова разпространени колкото хондата.Всеки ден ми се налага да търся част за фиат и повярвай ми доста е трудно навсякъде ми казват 2седмици с поръчка:DКарал съм И браво и Брава и Мареа .Нещо не ми е на сърце също комфорта го няма като на хондата се кара много по лесно и седалките са по удобни и последно дразни ме много че Фиата е с цял носач и като ти се налага да сменяш шарнир сменяш целия носач.В БГ с тези разбити пътища един носач 90 лева:D

Редактирано от ivaivalito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tedeka

Сигурен съм, че от Хондата ще остана по-доволен, но има и сериозна разлика в цената. При еднакви години, външен вид и екстри Хондата е 9800 лв., а Бравата е 7200 лв., т.е. разлика от 2600 лв. или 36% по-скъпо. Най-вероятно колата си струва, но ми се увиждат паричките. В момента и двете коли нямат някакви сериозни забележки. Знам ли коя ще се чупи повече и ще ми струва по-скъпо подръжка. И ако реша след година да я сменя коя с колко ще се е обезценила - т.е. държат ли цени...Разходът на гориво също е важен за мен. Доколкото знам май при тези два модела са съпоставими с малко предимство на Хондата в градски условия на каране.Благодаря на всички, които ми дадоха своето мнение! Чакам и други становища по въпроса...

При равни други условия има разлика в цената в полза на Хондата. Явно има защо :D Обезценяването дори да върви със сходни темпове, то след две години ще продадеш Хондата отново по- скъпо отколкото би продал Фиата. И доколкото знам, Хондата си държи цената. Моята имам от 8 месеца. Не съм имал никакви проблеми, но периода ми се струва твърде кратък, за да давам категорична препоръка. Въпреки това ми се струва, че не са много марките, които могат да се похвалят, че като ги купиш на старо- сменяш ремък, масло и в сервиза ти казват "Ами другото е наред"... А за кръгчетата преди покупката. Поне моите наблюдения са, че хондата иска малко повече каране, за да се усети напълно "разликата". Кръгче от 100 метра не върщи работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

А за кръгчетата преди покупката. Поне моите наблюдения са, че хондата иска малко повече каране, за да се усети напълно "разликата". Кръгче от 100 метра не върщи работа.

Тук съм напълно съгласен , но човекът се съмнявам да има възможност да покара по седмица и 2те преди да купи :D.Така че и 10тина минутки да има на всяка пак е нещо !

Но наистина е вярно че при хонда преимуществата се усещат със всеки изминал ден ! Така че поне седмица ,даже повече всеки следващ ден ще ти става все по-голям кеф че имаш точно тази кола :D

Поне при мен беше така ;)

 

А за цената кво да кажа ... погледни как сивици от 92-93та година държат по 5 бона цена и пак трудно за тия пари се намира нещо дето да те грабне ... Просто приеми че Хонда е скъпа марка у нас.

За щатите примерно не е и зат'ва 6-тите генерации са като тука голф 2ките ;)

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

.....Абе най-добре се качи и в двете колици...направи по едно завойче и ела пак да напишеш нещо по темата ! :D

И задължително виж какво става от 3500 оборота нагоре :D После напиши тук какво си усетил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

И задължително виж какво става от 3500 оборота нагоре :D

После напиши тук какво си усетил.

Кажи ги 4500 ;) к'во ше се ебаваме ;)

Знай че при Хонда да буташ стрелката в прекъсвача е нормален режим на работа :D Не като повечето европейски марки при които ако го бутнеш 5 пъти и се услушваш нещо да не се е преебало. Просто са високооборотни и там вървят яко !

Като цяло на ниските обороти са доста спокойни коли , но пък затова са икономични :D При изпреварвания с голяма скорост се научаваш как реве бебчето на 2ра или 3та :Р

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Civic_Maniak

мой познат си зе преди 3 години брава за 10 000 хилки имат минату към 15 000 км и са сменили компютър който им излезе 1000 лева после им се развали инсталацияата и там мноого пари като се има напредвид че колата не се изпъва и едва ли е влизала някога до прекъсвач рядко минава 3000 оброта, аз лично нямам хонда но събирам пари да си взема и бих ти препоръчал хонда защото имам чуството че ако аз покарам този фиат малко за 2 месеца не ми се мисли до тога колко неща ще се обадят. за цена фиат падат сравнително бързо спрямо хонда страшно бързо !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

Оня ден ми се обажда един приятел и ми обяснява колко му вървяло Алфа Ромеото...след малко ми се обажда да ходя да го тегля щото спряло и повече не искало да тръгне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest orelyt

Благодаря на всички, които ми се притекоха на помощ. За съжаление недостига на пари определиха моят избор и се спряха на автомобила с по-ниска цена. Въпреки това още веднъж едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички ви!Надявам след година (например) да мога да съм един от вас, като ще се постарая да събера повечко пари, за да си купя Хонда. Сега въпреки, че нямам Хонда ще си позволя нахалството да продължавам да влизам във вашия форум и да следя новините около любимата ми марка.На всички желауспех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Благодаря на всички, които ми се притекоха на помощ. За съжаление недостига на пари определиха моят избор и се спряха на автомобила с по-ниска цена. Въпреки това още веднъж едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички ви!Надявам след година (например) да мога да съм един от вас, като ще се постарая да събера повечко пари, за да си купя Хонда. Сега въпреки, че нямам Хонда ще си позволя нахалството да продължавам да влизам във вашия форум и да следя новините около любимата ми марка.На всички желауспех!

Знаеш ли при мен каква е истината.. Едно време като си мислех, че някой ден ще си купувам кола, никога не съм си мислел за Хонда, бях комерсиален с мнението си, т.е. мислех си за БМВ-та, Астри,Голфове разни и т.н..сещаш се, карал съм различни коли и кво от това... дойде време за нова придобивка и се рових в нета 3 месеца за да си избера кола която да си струва най-много за парите които имах.. През това време пробвах голфа на един приятел..ама хи4 не ми допадна като усещане зад волана, а като пасажер да не говорим.. астрата и отшумя модата и също така взе нещо да не ми допада като за моя характер и дух...доиде време и се ка4их на тест драйв на новата ми колица Сивик 90 к.с. 97 г. ексти...клима и ел пакет, за 1500 лв. по-евтино можех да си намеря много добре изглеждаща брава с еърбеци и абс в допълнение, оба4е не6о не ми допадна. В момента мога да кажа 4е хондата ми дава огромно удоволствие от карането. Още в самото начало много се изкефих, колко ниско се сяда и чоек е почти легнал в колата и имах усещането че съм на булид:-)) Сега като се ка4а в друга кола ми е леко странно. и така аз предпо4етох по-малко екстри за по-скъпа кола и смятам че съм направил най-правилният избор като за мен! Най-вероятно следващата ми кола живот и здраве ще е пак Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Благодаря на всички, които ми се притекоха на помощ. За съжаление недостига на пари определиха моят избор и се спряха на автомобила с по-ниска цена. Въпреки това още веднъж едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички ви!Надявам след година (например) да мога да съм един от вас, като ще се постарая да събера повечко пари, за да си купя Хонда. Сега въпреки, че нямам Хонда ще си позволя нахалството да продължавам да влизам във вашия форум и да следя новините около любимата ми марка.На всички желауспех!

Влизай във форума с 200 без да се притесняваш и да не забравиш да кажеш как е бравата :blink: Тук и други членове има с не-хонда колици , някои и на сбирките идват :blink: ... Форума все пак е хонда фен-ски , а не анти-другите марки :blink:А пък ако решиш да се присъединиш към някоя сбирка ще можеш и нагледно да провериш как се представят хондите сравнение с фиат , че и да пробваш :blink: Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest orelyt

Бравата е карам само от два дена и нямам много впечатлния. Катго цяло ме кефи и то много, но има и един недостатък, с който се надявам да свикна и той е малко по-твърдата возия. До преди няколко дена карах Примера, която возеше много по-приятно. Надявам се обаче с времето да свикна, а може и да е от годинките ми - да съм отвикнал да се возя на коли с по-твърда возия и да гледам да се клатушкам само в "лодки". Иначе за срещите съм твърдо за стига да стига до мен информация кога и къде се провеждат и ще дойда, за да се видим и запознаем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dansho

На мен ми провървя с ангричанка от Италия. Доволен съм много 1,6 литра, 116 к.с с пет врати. Още не мога да и се нападвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...