Jump to content
Guest Svetko

Съвет за масло

Recommended Posts

Guest Svetko

Сивик 6 - имам го от няколко дни и не знам какво масло да сложа - имам някакъв Castrol - става ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

пич :fun: порови в форума :rolleyes: има много теми по този въпрос :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Сивик 6 - имам го от няколко дни и не знам какво масло да сложа - имам някакъв Castrol - става ли?

<{POST_SNAPBACK}>

Става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doggy

Сивик 6 - имам го от няколко дни и не знам какво масло да сложа - имам някакъв Castrol - става ли?

<{POST_SNAPBACK}>

пич значи Ники златков е препорьчал като цяло да се кара с мотул6100,но каквато и полусинтетика да сложиш като ти е добре мотора няма да имаш проблеми,аз моята я карам с Техасо и сам много доволен, :rolleyes: така че давай смело,няма място за притеснения,само недей да взимаш наливно масло или Шел(за приста да не говорим :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Plqko

Аз карам с валволин и съм доволен. Не знам какво масло беше преди това в двигатела но харчеше доволно много. Валволина още не му е мръднало нивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

От как съм я купил (3г.) 6-та генерация японка, карам само с "Motorex 0W40" и съм много доволен и откъм разход на гориво (градско 7, зимата мах 8 с доста работа и на место) и откъм вървеж. Всъщност веднъж смених на "CASTROL RS 0W40", но не останах с добри впечатления от него, може и да си внушавам :rolleyes: но повече не сменям марката :beer::fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

В този форум по количество, мненията свързани с двигателно масло са на едно от челните места.Моля за професионален съвет?, Какво масло - 5-30W или 10-40WС какво масло да си карам колата ?Repsol 5w-50 ?, допитване до народаМоторни масла ?, леко съм объркан.....Толкова стигат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Да прав си и накрая всеки си слага квото му е по джоба или квот си ре6и.Интересното е 4е всеки е доволен от маслото което слага :rolleyes: и го препоръчва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Кастрол 10w-40 Magnatec и ще останеш доволен! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Аз ще ти кажа какво да не слагаш : FINA 10W40 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

абе важното е маслото да е МАЗНО :rolleyes: ама според мен мотула или мобила са си идеални

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Дъра бъра дъра бъра......Дъра бъра дъра бъра :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

абе важното е маслото да е МАЗНО  :D

<{POST_SNAPBACK}>

слагай тогава оливу :P

 

аман от тия масла :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Много приказки се изговориха на тази тема, всеки има предпочитания към различна марка масла!Гледай да сложиш пълна синтетика, пък каквато и да е марка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doggy

Много приказки се изговориха на тази тема, всеки има предпочитания към различна марка масла!

Гледай да сложиш пълна синтетика, пък каквато и да е марка!

<{POST_SNAPBACK}>

само за пьлна синтетика е :) особено кола над 100000км е само за пьлна синтетика,давай слагай си пьлна ама не забравяй да си отваряш капака и да го проверяваш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Много приказки се изговориха на тази тема, всеки има предпочитания към различна марка масла!

Гледай да сложиш пълна синтетика, пък каквато и да е марка!

<{POST_SNAPBACK}>

само за пьлна синтетика е :) особено кола над 100000км е само за пьлна синтетика,давай слагай си пьлна ама не забравяй да си отваряш капака и да го проверяваш :D

<{POST_SNAPBACK}>

Нищо че може да е над 100 000 км, и моите хонди са над 100 000 км и си ги карам с пълна синтетика, не е проблем, не бутат масло, не се тревожи.

Плюс това, от целия форум, много малко хора могат да се похвалят че карат коли на по малко километри от гореспоменатите, но въпреки това повечето от нас карат с пълна синтетика!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

нещо последната тема по въпроса е изчезнала мистериозно от форума или аз не я намирам -но сега изневерих на Шела/какъв предател :unsure: / и съм сложил Mobil 1 RF 5W-50 - мотора мърка -мърка-ха ха ха-май на него ще си и остана :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma4o

нещо последната тема по въпроса е изчезнала мистериозно от форума или аз не я намирам -но сега изневерих на Шела/какъв предател :angry: / и съм сложил Mobil 1 RF 5W-50 - мотора мърка -мърка-ха ха ха-май на него ще си и остана  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

много добре си направил :lol:

шела е :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Svetko

благодаря за съветите момчета. Като гледам повечето се ориентирате към Мотул, значи натам и аз. Карам предимно до 3 хил. оборота. Мисля си да пробвам с 5-30 или 5-40. Благодаря още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOTUL , LIQUI MOLY, или оригинален castrol ,за всички изброени марки за мен лично добри са:5w40(синтетика) или 10w40(полу).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с REPSOL и съм много доволен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...