Jump to content
Guest japan

Капачка на маслото

Recommended Posts

Guest japan

На работещ двигател когато се развие капачката на маслото нормално ли е да духа и ако е нормално колко силно?Двигателя е D15Z8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lz2lps

На работещ двигател когато се развие капачката на маслото нормално ли е да духа и ако е нормално колко силно?

 

Двигателя е D15Z8.

<{POST_SNAPBACK}>

Значи при мен има подобен проблем (може да те отвее направо :bow: и хвърля малко масло наоколо). Ходих да ми прегледат двигателя - пушка е няма проблеми. Компресията на всички цилиндри е една и съща (за двигател на 300000 не е лошо :bow: ). Като загрее колата като отвия капачката духа доста силно. Смених си ПСВ клапата но същата работа. Поне при мен мисля че е от прекалено ниски обороти на празен ход (като гледам оборотомера са някъде към 500, а трябва да бъдата към 800-900 май), защото като дам малко газ или като е студената (оборотите са малко по висоики) въобще(или почти) не духа. Но все не ми остава време да отида някъде да ги регулирам. Така че моя съвет е първо да провериш дали това е само при много ниски обороти. Редактирано от lz2lps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Аз пък до сега не съм виждал хонда която да не духа оттам или да не пръска масло....Това е съвсем нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

нормално е на ниски обороти да духа, а като подадеш средни почти да спре, споко :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

И аз се притеснявах за тва духане преди време ... оказа се че си е нормално . Въпросът е да не пуши оттам ... тогава вече става въпрос са отишли сегменти. :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

...Коя...го духа......ааа....хондата...и мойта така :bow::bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VTEC-power

Трябва не само да духа а и да дърпа - като сложиш лист хартия да не отлита. Ако само духа просто нама начин компресията да е на ред - за сегменти си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...