Jump to content
gogo7901

След махане на катализатор

Recommended Posts

Здравейте, Катализатора ми сдаде багажа и аз след посещение в сервиз за ауспуси .... и след цената която ми обявиха за нов, го махнах. Първите 3-4 месеца всичко беше ок... Но след това колата почна да губи мощност. При смяна на свещи се оказа, че са черни и са много зле ... след 1000 км и новите ми свещи бяха в същото състояние. Купих си комплект nilogy акерикански сребърни с кабели с капацитивни връзки. Същото - и мощността не се промени. Казаха ми, че вероятно е ламбда сондата , но аз се чудя ... до колкото знам има датчици преди и след катализатора и ми е интересно ако датчика полазва една и съща стойност ( като при мен - поради липса на катализатор ) как се оправя ламбда-сондата и дали това не я шашка по някакъв начин.Още нещо колата започна да ми харчи 2-3 л/100км повече...Поздрави, Жоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж компа за грешки :worthy: Дори и да не ти е светвал чека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

check-a не свети .... хм ще проверяблагодаря за съвета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбдата е заминала, почти е сигурно. Намери осцилоскоп или инфоборд за да я измериш... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry за off-а, ама как точно се мери ланда сонда с осцилоскоп? Ако можеш да разясниш!Мерси предварително и успех на колегата с проблема! ППКолега gogo7901, като откриеш проблема да пишеш от какво е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, както каза по горе колегата, и аз мисля че е ламда сондата, понеже и аз имах същия проблем със същите симптоми и моята гореше пове4ко и не вървеше хубаво, пък и аз съм с избушен катализатор, такаче иди да ти замерят ламда сондата :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно да е тя - ще ходя на сервиз .... въпроса е след като отзад мирише на бензин , т.е. сместа е била по-обогатена от колкото трябва / което вероятно показва, че ламда сондата е заминала / ... защо ми изчезна ускорението .. и колата няма мощност ... за съжаление явно освем ламда сондата има и още нещо ....само че всичко това стана в един и същи момент...мерси на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,и моята беше така, моята неможеше да се форсира,да дигна над 5000 оборота трЪгвам да се набирам и тя забива моцуна,така че спокоино според мен това е проблема :) иди да ти направят диагностика на ламда сондата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета и моят сивик ги прави тия мизерий и аз намерих че е ланда сондата откачих я и колата трагна,само да пипитам откаде може и колко струва нова ланда сонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...