Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,проблемът ми е следния.Има ли някакъв начин да се свали кората на моята врата понеже вратата не се отваря нито от вътре ното от вън и вече ми омръзна да се правя на нинджа да влизам през дясната врата вече цял месец.Гледаха я няколко майстори и един ключар и нищо.Колата е Акорд англичанка 95-та година.Ще съм ви страшно благодарен ако имате някаква идея или да ме насочите към някой който може да помогне.Забравих да спомена че колата се отключва с централното но не се отватя.Благодаря предварително за всяка идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здсрасти колега - ако знаеш некой автоджамбазин ходи при него да я отвори :( иначе нямам идея не ми се е случвало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София ела на околовръсното в сервиза на ем комплект и ще се опитам да ти отстраня проблема.Аз съм Ники и тел.ми е 0889549329,0897897164.Аиде със здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Плевен съм.Проблема е че можеби и автоджамбази не могат да я отворят защото си мисля че самата брава е прецакана.Чудя се дали да не взема да счупя кората но не знам дали после ще намеря такава щото са малко дефицит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

.....Забравих да спомена че колата се отключва с централното но не се отватя......

.....Чудя се дали да не взема да счупя кората но не знам дали после ще намеря такава щото са малко дефицит.

Здрасти колега! :( Дай малко повече инфо, относно това как е станало това, че вратата не ще да се отвори (в смисъл вследствие на засилена и затворена с удар ли е) !?! Защото има няколко варианта и най-верочтните от тях са два, а именно да ти е отдал от болтовете и отишъл назад насрещника, който е на гредата и той да блокира бравата, като и държи законтрено петлето, а другият е да се е счупило самото петле и да е пропаднало в насрещника и да не ще да се вдигне. Не се опитвай да чупиш кората, по тоя начин нищо няма да постигнеш, а само ще загубиш една кора. Има два вариянта за действие:1. Да свалиш задната врата от пантите и от там ще ти се отвори макар и малко видимост към бравата и насрещника и поле за някаква дейност по тях;2. По сложният е да махнеш предният калник, след което пак да махнеш пантите на предната врата и да се опиташ да я освободиш от насрещника, чрез някакви движения с нея. Викни си помощник да ти държи вратите, докато развиваш пантите, за да не ги хвърлиш на земята !!!И още нещо има значение кои болтове на пантите ще развиваш, защото тези които са към вратите са регулируеми, а тези Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за идеята с пантите не се бях сетил и ще я пробвам.Относно това дали е удряна силно вратата мисля че не.Още в началото когато взех колата или по точно месец след това от време на време ми задържаше в полуотворено положение.Положение сякаш не си затворил хубаво вратата.Тогава забелязах че този незнам как да го нарека щифт ли които се издига и сваля при откючено и заключено положение на вратата като я отлюча се вдига до горе и после леко се сваля за разлика от другите.За това не съм сигурен дали е бравата или централното на мойта врата но първо трябва да я отворя за да разбера.Тогава когато започна да задържа я отворих и свалихме бравата смазахме я защото имаше неква мрасотия и после си бачкаше добре бая време до преди един месец и от тогава неще и да чуе да се отвори.На мен сега зорът ми е да я отворя пък после ако трябва ще сменя и бравата и централното.П.С. И мерси пак за идеята с пантите дано стане щото ще полудея вече..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikitooo

Здравей колега! Опитал ли си да я отвориш, като използваш едновременно и вътрешната и външната дръжки едновременно. Питам те защото при мен се случи следното. 2003 година когато купих сивика, прри слагането на алармата, майсторите не знам какво напарвиха, но предна дясна врата се отваряше само ако едновремено дърпам и двете дръжки (външна и вътрешна). След сваляне на бравата, разпробиване (защото е капсолована) се оказа, че се е счупила пружинката вътре в нея. Намерих подходяща пружинка, занитих отново бравата и от тогава нямам проблем.Надявам се да съм бил полезен. УСПЕХ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest велизар
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви за съветите дано излезе нещо.Искам само да попитам дали някой има представа дали калниците са само на болтове или има и заварка някаде щото от пръв поглед не видях.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма заварки, това не е форд все пак.... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма заварки колега, можеш да си разглобиш половината кола с ключ номер 10, 12 и 14 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От горната страна на калника (под предният капак) има 3 или 4 болта, под бронята има още два на едно рогче и още три в задната част на калника, единият е в горната му част, а другите два са отдолу, като единия се пада под прага, ако не се лъжа, другият е над него! Всички болтове на калника се развиват с ключ № 10. Кофтият момент е, че за да свалиш калник, трябва да свалиш предната броня и съответният праг, както и да развиеш и манеш всички щипки, които държат подкалника (че май и него да свалиш), а също да си бележиш или измериш колко ти е размера на фугата, между предния капак и калника, за да си я регулираш после същата при поставянето на калника. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за инфото ще се хвърлям в боя тези дни.И квото трябва ще разглабям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай инфо, докъде я докара с отварянето на вратата ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не отварям нова тема: шофьорската врата май започна да се смъква (брей, да не му се види - нова кола-има няма 12 години). Затваря се вече с по-силно затръшване. Мога ли да я регулирам малко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди ден два имаше тема за регулирането на пантите на вратите, намери я там е подробно описано всичко :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...