Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги.Ще сменям свещите и съм се ориентирал към NGK iridium.Прочетох някои от темите в форума и разбрах,че за по-серизни натоварвания на двигателя е препоръчително да се слагат свещи с по-високо топлинно число(по-студени свещи).Въпросът ми е следният:Какви свещи да си взема?В сайта на NGK ми излизат този модел свещи http://www.ngk.com/results_cross.asp?pid=B...p;x=59&y=17 или да си взема 7-ци http://www.ngk.com/more_info.asp?AAIA=&pid=9952Колата е CRX 2ген с D16A8 двигател,кара се на 0.7 бара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , топлинното число верно зависи от натоварването.Според мен на 0,7 можеш да караш и със 6-тици и със 7-мици.Ако караш повече градско без да я държиш постоянно над витека , демек ползваш си я да ходиш на работа , а не само за гонки слагай 6-тици. При такова каране 7-миците се зацапват.Ако караш само за кеф и постоянно на ръчка слагай 7-мици :DНека още някой даде мнение , да не се окажа , че съм в грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще се 7-ци.Ще изчакам още някое мнение и другата седмица ще ги взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-мици е по добре !за това налягане . !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за сток ОК 6тици,7мици са за барани коли атмосферки,Така че по -добре се застраховай с 8мици или 9ки,аз преди карах мойта турбото с 9ки но ги изпържах яко и една ръчка правих и после прегряваха,така че ти като некараш на голямо налягане 8мици ако има или в краен случай 9ки,но 7мици просто няма смисъл ,ще направиш някоко ръчки и ще ти правят номера в големите жеги според мен.ПП Денсо е една идея по скъпо но е по добро !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На NGK ми излизат само 6-ци и 7-ци,8-ци и 9-ки няма или аз немога да намеря.Ако свещите са DENSO какви трябва да са,като по каталог ми излизат IQ20.IQ22,IQ24 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

denso 20 22 24 NGK 6 7 8Горните са аналог на долните т.е според мен си купи дензо 24 топлинно число,ако няма чак тогава 26=9ка

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , тези 9-ки дето му ги препоръчваш няма ли да ги зацапва яко тая кола ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 8-мици на атмосферката и не ги зацапва. (понеже 7-миците ми избиха.. на другата имам и 6-тици общо взето разлика видима няма) но споре мен на този надув 0.6-7... повече от 7-8 няма смисъл....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , тези 9-ки дето му ги препоръчваш няма ли да ги зацапва яко тая кола ?

братле аз му препоръчвам 8 ,деветката казах само ако не си намери в краен случай.ПП: до 9 няма проблеми с паленето на студено ,а за зацапването смесите му ако небиват каквато и да сложи има вариянти даже и да не му пали колата,защото иридиевите са с много тънък електрод и богатите смеси му разказват играта . М/у 7 и 8 разликата е че в със 7мицата ще пали от раз колата и в студовете с 9ката леко ще се замисли 2 3 пъти на минусовите температури,но пък по голямото число е доста по устойчиво на натоварване и топлинно прегряване както е сега лятото .ПП: Не е длъжно да се съобрази с това което говоря,колегата сам да си прецени според коментарите от темата кое е най-добро за колата му ,аз просто изказвам гледна точка с която незадължавам никого .Аз лично на колата ми най добре и лепнаха ИК34 на DENSO :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...