Jump to content
Guest qbert

Обезшумяване купе?

Recommended Posts

Guest qbert

Накой да знае къде мога да си закарам Hondata. Отзад нещо трака като пластмаси и много ме дразни.Някой да е оправял подобно нещо и да знае къде мога да отида да ми помогнат.Карам Honda Civic 96' с 3 врати.Отпред нищо не се чува но отзад като минавам през дупки и дранчи....не е от кората защото я махам и пак същото?HELPще ми е голям кеф ако мога да си направя по безшумно купето :D:D Предполагам, че има начини...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Накой да знае къде мога да си закарам Hondata. Отзад нещо трака като пластмаси и много ме дразни.

Някой да е оправял подобно нещо и да знае къде мога да отида да ми помогнат.

Карам Honda Civic 96' с 3 врати.

Отпред нищо не се чува но отзад като минавам през дупки и дранчи....

не е от кората защото я махам и пак същото?

HELP

ще ми е голям кеф ако мога да си направя по безшумно купето  :D  :D

Предполагам, че има начини...

<{POST_SNAPBACK}>

...Заври някой в багажника да слухти докато караш....и може да разкриете тропащия пакостник :P /като оставим майтапа настрана аз съм го правил тоя номер-ефективен е !!!/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest qbert

Ха ха точно това и аз си мислех да направя....Ще опитам утре :D:PДано да има ефект.....като пробвам ще разкажа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Данеби да трака задната врата,пробвай да развие6/отпусне6 гумените тампони които обират луфта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

на 6-тата генерация обикновено тракат споилера над задното стъкло и пластмасата за която е хванат задният номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

Знам го тоя проблем,ми един приятел си разглоби неговата и за ден,два я напълни с вата...в смисъл м/у корите и (извинявайте за израза)"ламарините" на колата...сега муха да бръмне ще се чуе...уникално е...пробвай може да помогне...ВАТА ! ае пич жив-здрав !

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

упс...нещо се повтори коментар4ето...ае :ranting:

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Трудния начин е да разглобиш задницата или поне онези детайло, които не са притегнати. Може и нещо ккрито да е. Пластмасата на номера на 70% от колите трака ... да не те притеснява.Тя не се чува добре в купето. Могат да са поне 50 други неща.Лесния вариант е както спомена колегата ... махаш кората и някой на задната седалка слухти.Проблема е, че трябва да минаваш през дупките за да го предизвикаш да се обади тракането.По повод обезшумяването ... има едни порести материи, които се навират по свободното място между тапицерията и ламарината, но ми се струва, че за 9 години в колата са протекли необратими процеси, които ще попречат на обезшумяването. Струва си да се опита въпреки това.На един приятел така му хлопаше нещо по задницата, но на метал.Оказа се, че му се скъсало парче от пружината и останало там.Побърка се милия докато не вдигнаха колата и не видяха кой трака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest qbert

Хммммами качих се отзад и едно приателче ме повози...Оказа се първо, че задния ми капак трака, с гумените уплатнения които се развиват на задния капак постигнах някакъв успех. Обаче това не е всичко все още нещо трака и то на пластмаса. Утре ще я закарам на Омбре да сменя едни тампони отзад и ще видя след това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Еми изкарай резервната гума и вси4ки боклуци от багажника+кората и продължавай тестовете :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 яки колони + бас каса + усилвател и нищо не ми тропа.... хехехе и аз го имам същия проблем. Може да тропат белите пластмаси дет са на задните колонки или самите тонколони да са ти се разхлабили....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колегии при мен има един гаден шум, който идва отзад, но не е точно тракане от пластмаса ами по-скоро е едно гадно скърцанекаде ли не съм гледал... немога да открия откаде идва тоя шум..даже съм записал с gsm-а как скърца макар че качеството си е гадноето линкclickако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели как да го оправя.така или иначе чакам някой по-слънчев ден и почвам да разглобявам 1 по 1 всичко отзад докато намеря кое скърца и го натъпча с гумени оплатнения и вати :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колеги

и при мен има един гаден шум, който идва отзад, но не е точно тракане от пластмаса ами по-скоро е едно гадно скърцане

каде ли не съм гледал... немога да открия откаде идва тоя шум..

даже съм записал с gsm-а как скърца макар че качеството си е гадно

ето линк

click

ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели как да го оправя.

така или иначе чакам някой по-слънчев ден и почвам да разглобявам 1 по 1 всичко отзад докато намеря кое скърца и го натъпча с гумени оплатнения и вати :)

[/quote

 

;) Моята не скърца чак така но има едно скърцане което много ме дразни и си мисля че е от задния спойлер над задния прозорец или от там кадето е номера има една пластмаса тя също малко скърца така като я мърдам гледам че си от ямбол и аз сам от ямбол сас същтата хонда пиши ако си напредал с обезшумяването на купето поздрави !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз изкарах всичко от колата, включително резервната гума крикове-микове кора инструменти и т.н. и уж всичко се оправи.а преди да го направя едно приятелче караше бавно а аз седнах отзад, свалих едната седалка и се заврях да слушамшумът идваше някаде или от вратата на багажника (там долу кадето се пада ключалката) или нещо по надолу. като огледах и си викам 100% тва ще е от резервната гума. тя не беше стегната добре и като се търка гума в ламарина и едно гадно скърца..до тук добре. при всичко извадено и цял ден каране нищо не се обади и не скръцнадобре ама ей сега прибирам се от кафенце и като почна пак тва гадно скърцанеее :unsure::bg:;) полудях !някой има ли представа какво може да скърца във вратата на багажника ?!остава от там да е.. няма другаде откаде. като отворя багажника и точно в най-долната част на вратата кадето е ключалката има 2 болта. само с тях ли се махат пластмасовите кори ? утре мисля да опитам докаде ще стигна с ремонтаа някой имал ли е проблеми с вратата на багажника и как ги е оправил ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още имам тези досадни проблеми. Установих че шума не е от рез. гума или съдържанието на багажника. При мен е нещо от корите най-вероятно...точно вратата на багажника в дясната й страна (гледано отвътре). Адски ме нерви ама не мога точно да го определя от къде е и как се отърва от него. :devil:Кoлега ти успя ли да отстраниш проблема?

Редактирано от blockhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко смешен отговор ще дам, ама да ме извинявате.Колеги, пробвахте ли да напръскате с wd-40 или няква смазка под въпросните пластмаси? Или въобще да понапръскате там наоколо. На мойта машина и скърцаше едната врата нещо, и като фанах пръскалото пръс-пръс по пантите и бравата и не съм го чувал от няколко месеца.Понякога малките неща - най-много дразнят :devil:

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е скърцане а тропане ... звука е подобен като все едно не е затворен багажника ...така или иначе имам леко поскръцване на едно друго място (нали един ден слухтят отзад като обезумел) и него ше го пръсна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а някой имал ли е проблеми с вратата ...

Виж дали ще спре като отвориш багажника. Според мен такъв проблем става ако ти е паднало някое от тампончетата на вратата на багажника. При мен изчезна като навих със скоч скобата за която се закача бравата на багажника, но това е тъпо решение. Има и едни гумички на купето на които се опират тампоните на вратата - на мен от липсата на една такава се яви проблема. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...