Jump to content
agyulev

От барабан на дискове - задни?

Recommended Posts

Може ли да помоля колегите, които са правили тази гимнастика да кажат как стават работите и горе долу колко излизат. Количката ми отзад е с барабани, а имам идеята да сложа дискове. Първият ми въпрос засега е е : заслужава ли си???? предположение че колата не е с цел изпълнения. Чисто и просто въртя доста километри с нея и искам в отношение спирачки да съм по-сигурен. Знам че след като са го измислили така, би трябвало и така да си остане, но ... Колата е Д15Б2 БлагодаряП.С. Извинявам се за темата ако се повтаря, но в search-a имаше бегли теми за това. Питам конкретно!Благодаря и поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано хора с конкретен опит ти отговорят,но аз съм чувал от няколко такива че след гимнастиката спирането им се влошило:lol:няма майтап.....нали знаеш че барабаните по принцип са много хубави спирачни конструкции?само дето имат два недостатъка-не се охлаждат толквоа добре и ако влезне вода после не спират хубаво.но за задни спирачки са идеални според мен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ще ти трябват само нови главини и регулатор на налягането, иначе може да стане така че по-голямата част от спирачното усилие да е разпределено на задните дискове, което е предпоставка за поднасяне или блокиране при аварийно спиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

За сега съм доволен от спирането, :P макар и да няма потресаваща разлика и дори не смених разпределителя, :tooth: но чуствам колата по-стабилна при спиране. ;) Преди с барабаните все ми поднасяше или изобщо не спираше, :P е не може да свалям барабани на всеки 10х.км. да регулирам задни спирачки - :o аман :P и за това ги смених. Така , сменят се само главините които се държат за носача с 1 цинтрален болт и 4 обикновенни с ключна звезда, спирачните маркучи и жилата на ръчната, аз го свърших това за 1 ден като се има и в предвид, че смених и всички тампони на заден мост :P . Аре действайте!!!:D

А ръчната как е сега ?
много добре :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

И мен ме интересуваше този въпрос до скоро. Но за сега се отказах да сменям задните спирачки с дискови. Спря ме това, че незнам на практика какво подобрение да очаквам и високата цена на главините продавани втора употреба.....~300 лв., като ги обслужиш и сложиш труд на механик за смяната, ще минат 400 лв със сигурност. Ако знаех 100% какво да очаквам, щях да реша дали си заслужава цената? :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...