Jump to content
Guest F18 Hornet

Пътуване до Нагоя

Recommended Posts

Guest F18 Hornet

Момчета и момичета ,както се казва "Който е пътувал ,той може да разправя" и аз се чуствам задължен и леко горд да ви запозная отгоре-отгоре със скорошното ми посещение в Япония и по специално в областта около град Нагоя ,самия град /4дни и половина/ и разбира се Токио /два дни/.Винаги съм бил фен на японците-вие се досещате -не само ,заради колата която карам ,но най-вече затова ,че показаха на света какво може да се постигне само с труд -без природни богатства и ресурси,когато страната ти е изтощена ,бедна, смазана и унижена след Втората световна война. Тъй като съм в машиностроенето и се чуствам компетентен да говоря само в моята специалност ,обичам да изтъквам следния факт: От 24-те най -големи фирми ,производителки на металорежещи машини японски са половината ,а от първите 9-седем.Това е поразителен показател за производителността и качеството на страна без стоманени залежи. Благодарен съм особено за дадената ми възможност да посетя бленуваните острови.Много бяха причините ,заради които исках да видя Страната на изгряващото слънце... и очакванията ми бяха не само оправдани ,но и надхвърлени. Посещението ми беше свързано с разглеждане трите завода на фирмата MAZAK - най-големия производител на MM с ЦПУ в света и на фирмата OKAMOTO -най-големия производител на шлайф машини в Япония/и не само/. Разбира се снимки в тези предприятия нямах право да правя,но пък съм ви качил на албуми в моя профил всякакви други ,които предполагам ще са ви интересни -от самата Япония,снимки на прототипте ,които видях в Хонда центъра в Токио и доста други. Разбира се обичайния въпрос тук е винаги -"Какво ти направи най -голямо впечатление?"... Е,тук моят отговор няма да е "чистотата ,реда и дисциплината" /това са неща ,които ни шокираха в годините на социализма/....не ....моят отговор е : САМИТЕ ХОРА ! Страшно съм респектиран от самите японци! За мен като народ те са най-добронамерените /това е точната дума/ и приятни хора на света. Не става дума за непрестанните поклони и усмивки,или за готовността да помогнат с каквото могат-това просто е манталитет. Когато сутрин се събудиш и се качиш в метрото/или въобще в градския транспорт/ имаш чуството ,че другите знаят ,че ти имаш някаква важна мисия за деня и ... гледат ,да те предразположат и да ти улеснят живота - уважението е навсякъде- те сякаш си го дължат един на друг. Малко думи и за чистотата разбира се:видях ,че и уличните чистачки (които имат униформи и йерархия) -стоят на точно определени места -и когато дойде поредния свръхскоростен влак-пътниците да могат да си изхвърлят отпадаците/бутилки,хартии,вестници/ ,когато слизат, в техните найлонови торби.Просто къде стои боклука и кога се чисти града минувача почти не може да види ,а пък е постоянно светло и измито.Понеже полета за Токио ми беше от Париж имах база за сравнение-летището и метрото на двата града.Ами мисля ,че коментара е излишен.В Япония се отнасят към праха и мръсотията, сякаш са радиоактивни. Поводите ми за радост и неповторимите моменти бяха ....не много,а направо постоянно - запълваха натоварената ни програма и ....аз можех само да благодаря мислено на Бог и гласно на любезните ни домакини за уникалните неща ,на които ставах свидетел и участник. Разбира се заводите бяха от голям интерес за мен като инженер ,но и всичко останало беше изненадващо и пленително.Не по програмата -,а просто от някаква симпатия ,минали връзки с България и уважение самия вицепрезидент и един от собствениците на МАЗАК -Тони Ямазаки отложи ангажиментите си и ни развеждаше лично из някои от цеховете , обядвахме и вечеряхме с него в изключително скъпи ресторанти за негова сметка, ударихме няколко удара на собственото му игрище за голф,снимахме се с него/тези снимки не съм включил в албумите,както и някои други/ и получихме неочаквани подаръци от този истински аристократ,който се държеше с нас -сякаш сме роднини и ..от едно тесто-..само дето той си шофира сам хеликоптера ,а пък ни е-старите коли :) .Излишно е да казвам ,че ни сервираха истински гейши по едно време -,а пък ние бяхме по чорапи в някакъв ресторант ,който от 300 години бил такъв... Другите вечери вечряхме с други директори ,които се държаха много приятелски и с изненадващо добро чуство на хумор.Между другото-дръпнатите се напиват доста лесно -аз съм направо змей пред -тях -а тука минавам за слаба ракия :) .Само типично японски храни съм ял- понаучих клечките -нямаше как :) . Мога да разказвам доста за тази само една седмица в Япония,но някак не ми се струва уместно тук да влизам в подробности. Колите им естествено са повече тяхно производство-най-вече -Тойота и Нисан,но разбира се имаше и доста други -виждах много BMW-пета ,шеста и седма серия и ... :D тук таме дори голфове -нови голфове-ха ха ха-да не повярваш!! Видях няколко ягуара,поршета и един гигантски Майбах. Всички таксита са Тойота Краун-без изключение ! Както и всички GSM-и са отварящи се -без изключение -само дето са друго поколение и нашите са леко назад в технологично отношение и големина на дисплеите. Много терсене ми беше това ляво движение -все имах чуството ,че колите насреща не знаят къде карат..и ,че ние ги заобикаляме от неправилната страна. И така ,ако се сетя нещо интересно и имате въпроси -ще пиша пак ако желаете ,а пък и предполагам ,че някои от вас са били в Япония,а на останалите го пожелавам-за мен това беше "възможност един път в живота",дано успея пак :D . Снимки ,които съм правил може да разгледате в албума Япония-непрофесионални,снимки които съм сканирал от брошурите от Хонда центъра в Токио -в албума Хонда-японски модели и снимки от посещението ми на панаира в Хановер-в албума Хановер-технически панаир. P.S. Разбира се ,че си купих и сувенири и някои дребни неща от Хонда центъра в Токио и седнах в различни модели-само ,че отдясно -където е волана- :D .

Редактирано от F18 Hornet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

Радвам се,че си преживял нещо толкова приятно,пожелавам го на всеки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet
:D специални благодарности на ADH-HONDA,към когото се обърнах за помощ за показването на снимките :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Сичко е пирфектну:D/моа само да си мечтаа за такъв излет:D/....ма някоя гейша бодна ли.... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

много форуми четат тея от Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ognyan

... панаира в Хановер...

<{POST_SNAPBACK}>

Извинявай за offtopic-а, ама вярно ли е това за тигъра на тоя панаир?

 

[EDIT]

Мамка му, видях снимките! :D

[/EDIT]

Редактирано от Ognyan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest target

БРАВО F18 Hornet НА ПРАВО ИЛИ НА КРИВО СЕ ВЪЗХИШТАВАМ НА ТЕБ И ЧЕ СИ НАПРАВИЛ ТОЛКОВА СНИМКИ ДОСТА ОТ ТЯХ СИ ГИ ЗАПАЗИХ ЗА ЛИЧНИЯ МИ АЛБУМ НЕ СЕ СДЪРЖАХ :D ДОБРЕ ДОШЪЛ В КЪЩИ :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

Мога само да кажа че това си е една сбъдната мечта.......искам и аз.....JAPAN RULLLZZZ :D:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Колега дай и ние да станем инжинери да ни водиш в Япония :D:D:D Не знам защо , но имам чувството ,че ако утида в Япония няма как да не ми хареса и няма да искам да се връщам :D:D Честно , завиждам ти благородно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

... панаира в Хановер...

<{POST_SNAPBACK}>

Извинявай за offtopic-а, ама вярно ли е това за тигъра на тоя панаир?

 

[EDIT]

Мамка му, видях снимките! :tooth:

[/EDIT]

<{POST_SNAPBACK}>

Тигърът беше на щанда/или там както се вика -май "BOOT"/ на WALTER -заради новата им серия режещи пластини "TIGER-Tec" ,но мацките около клетката бяха по голяма атракция -полуголи с кожи по тях -направо не ти се гледат разни железа и глупости......ха аха ха ха :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
:tooth: модела одисей само за там ли си е (като изключим китай.....там го виждах редовно)щото не съм виждал и чувал за него тука по наши земи......Баща ми го зарибяям да си зима... :beer: Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

В щатите ги има бая Одисей-ите, стари, нови. А иначе и аз се чудих, дали ги има из БГ или не, та се потвърди предположението ми, че ги няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest martyhonda

КОЛЕГА ТОВА КОЕТО СИ ВИДЯЛ НЕ Е ИСТИНА!ТОВА Е СЪН:P)НЕ СЕ МАИТАПИ ПОВЕ4Е ТАКА С ФЕНОВЕТЕ :tooth::beer::beer::beer::dj::P пс.4АКАМЕ ТЕ НА ГОСТИ В СТАРА ЗАГОРАmartyhonda,stonez,roadracer.......и тнт!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...