Jump to content
Guest kicko

управление на ел. стъкла от алармата

Recommended Posts

Guest kicko

Здрасти! Става дума за тази екстра на алармите, да вдигат прозорците автоматично след като се активира алармата (активира да пази, не да пищи). На моята аларма в книжката пише, че подава сигнал на едно от крачетата, в продължение на 30 сек. Обаче, стъклата се вдигат за по-малко от 10 сек. и след това се наблюдава едно такова странно явлене - докато не изтекат 30-те секунди, на (според мен) прозволни интервали, всяко стъкло в различен момент се напряга едно такова, все едно като натиснеш бутона за вдигане когато то си е вдигнато до горе, след това се отпуска (съпроводено от звук "цък", все едно някакво реленце, защитка някаква се задейства), следва интервал на неактивност, после пак така... Докато изтекат 30-те сек., всяко стъкло го прави този номер по 4-5 пъти, като подчертавам - не го правят едновременно. Това ме навежда на мисълта че : 1. всяко отделно моторче го прави това и 2. ако това е някакъв авариен режим за моторчето, и то вижда много зор, може бързо да се прецака :D Та, въпроса ми е: има ли опасност или няма за какво да се притеснявам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o


Деба кат си немаме екстрата "Комфорт" като при голФ-овете така че е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

при мен се вдигат прозорците и си е всичко нормално няма излишно натоварване.а при теб явно е някакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maddog

Проблема който описваш при мен липсва,а алармата поддържа същата функция.Само че след като веднъж вдигне стъклата и се приключва с въпроса.Явно има нещо по управлението което не е свързано както трябва.Посети специалист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DundyTheCroc

Моята аларма също има функция за затваряне на прозорците и като ми я слагаха питах как може да се включи.Според пича трябват допълнителни командни модули на всяка врата,които да управляват моторчетата и да изключват когато стъклото се затвори напълно.модула бил към 20-30 лева парчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

Моята аларма също има функция за затваряне на прозорците и като ми я слагаха питах как може да се включи.Според пича трябват допълнителни командни модули на всяка врата,които да управляват моторчетата и да изключват когато стъклото се затвори напълно.модула бил към 20-30 лева парчето.

един модул също върши работа, но прозорците се вдигат последователно а не едновременно което няма никакво значение .според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest relentless

Здрасти! Става дума за тази екстра на алармите, да вдигат прозорците автоматично след като се активира алармата (активира да пази, не да пищи). На моята аларма в книжката пише, че подава сигнал на едно от крачетата, в продължение на 30 сек. Обаче, стъклата се вдигат за по-малко от 10 сек. и след това се наблюдава едно такова странно явлене - докато не изтекат 30-те секунди, на (според мен) прозволни интервали, всяко стъкло в различен момент се напряга едно такова, все едно като натиснеш бутона за вдигане когато то си е вдигнато до горе, след това се отпуска (съпроводено от звук "цък", все едно някакво реленце, защитка някаква се задейства), следва интервал на неактивност, после пак така... Докато изтекат 30-те сек., всяко стъкло го прави този номер по 4-5 пъти, като подчертавам - не го правят едновременно. Това ме навежда на мисълта че : 1. всяко отделно моторче го прави това и 2. ако това е някакъв авариен режим за моторчето, и то вижда много зор, може бързо да се прецака :D Та, въпроса ми е: има ли опасност или няма за какво да се притеснявам ?

Наистина има опасност да се прецакат моторчетата - през времето, през което към тях е подадено напрежение, а стъклото е вдигнато и те се "мъчат', през тях протича доста по-голям ток от номиналния.Някои аларми имат възможност за настройка на времето, през което се подава импулс към централното заключване. При теб обаче случая е друг, т.к. нужното ти време е различно в зависимост от това колко е отворен прозореца, а освен това не е ясно дали алармата ти подържа такава фунция за управлението на стъклата....Според мен трябва или да си монтираш устройства (те предполагам са някакви токови ограничители), за които колегата по-горе споменава, или да се откажеш от екстрата......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

дам, от това се опасявах... Как така не е ясно дали алармата ми поддържа - казах че поддържа, но първоначално не беше вързано точно защото този който я слагаше каза че трябват допълнителни модули и не му се занимаваше много.След това съм питал на 2-3 места и навсякъде ме гледат с един такъв поглед : "глей го ся тоя, кви екстри му се приискали"... А пък аз се дразня, как така ще имам такава функция на алармата и няма да я ползвам ?И накрая, малко трудно убедих едни познати да се заемат. Реализираха екстрата с помоща на 2 релета, но може би трябва да се сложи още нещо... Някой случайно не знае ли как е реализирана защитата в нормалния случай, когато си в колата и държиш копчето натиснато за вдигане и прозореца стигне до горе, но ти не пускаш копчето ?

Редактирано от kicko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan_m

Обикновено колите, които имат тази екстра са с защита при затваряне на прозорците. Вероятно сте виждали по проспекти снимка на прозорец на който стъклото е затиснало тенис топка. Тази защита се включва при натоварване на моторчето и го предпазва от изгаряне, както и пази затиснатия предмет /например това може да е ръка/. На моя Акорд само шофьорския прозорец е автоматичен и се затваря сам след кратко натискане на копчето /т.е. има защита и се самоизключва/. За другите прозорци държа копчето до затваряне и ако задържа се усеща как моторчето се натоварва, което е опасно!Възможно е да се монтират и датчици за крайно положение, но схемата става доста сложна. Най лесно е ако се регулира времето, но тогава има опасност зимата да не успее да затвори до край някой прозорец, който се бави от студеното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Този изход от алармата не е за директно управление на стъклата. Необходим е модул, в който си има всичко необходимо. Той се свързва към стъклата и към алармата. С повече модули може да се направи да ти се затваря и шибидаха, а също и да се отварят стъклата ако искаш (за през лятото). Модулите ги има на Илиенци и са по около 20-30 кинта. Аз не съм монтирал, знам го от приятел, който се занимава. Мойта аларма също го поддържа, но така и не се наканих да си ги сложа. Работо ми само паленето от дистанционното- гъзарийка, но не толкова практична, колкото това за стъклата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tirex

Що не вземете да си сложите крайни изключватели на стъклата,струват само по няколко лева и се връзват само с машинките.На мен лявото ми е с краен изключвател,дясното не ама ме мързи да пипам.А пък задните стъкла.....ами те не се отварят,щот отзад нямам врати :cool:P.S. На Вектрата на баща ми сложиха същата аларма, като моята и я вързаха с машинките на стъклата,които са с крайни изкл.,работи си нормално.Голяма гъзарийка си е,автоматичното вдигане на стъклата при заключване,не опела.

Редактирано от tirex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

дам, от това се опасявах... Как така не е ясно дали алармата ми поддържа - казах че поддържа, но първоначално не беше вързано точно защото този който я слагаше каза че трябват допълнителни модули и не му се занимаваше много.След това съм питал на 2-3 места и навсякъде ме гледат с един такъв поглед : "глей го ся тоя, кви екстри му се приискали"... А пък аз се дразня, как така ще имам такава функция на алармата и няма да я ползвам ?И накрая, малко трудно убедих едни познати да се заемат. Реализираха екстрата с помоща на 2 релета, но може би трябва да се сложи още нещо... Някой случайно не знае ли как е реализирана защитата в нормалния случай, когато си в колата и държиш копчето натиснато за вдигане и прозореца стигне до горе, но ти не пускаш копчето ?

Смятам че най-добре да скокнеш до Валкор (до хотел SPS) и там да се погрижат. Бачкат горе-долу добре, но не и евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

Този проблем за който говориш, се решева със специален модул които управлява 2 или 4 стъкла, за препоръчване е да си вземеш такъв на който се регулира при какъв ток да се изключва. Аз взимам такива модули които работят перфектно на цена 20лв. Ако искаш мога да ти дам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vlaladim

Това е лесно за направа стига да разбираш малко от електроника.Каква ти е алармата?Самата аларма ли подържа този вид управление на стъклата или са ти сложили външно устройство отговарящо специално затва ? Кажи и ще ти помогна . :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Това е лесно за направа стига да разбираш малко от електроника.Каква ти е алармата?Самата аларма ли подържа този вид управление на стъклата или са ти сложили външно устройство отговарящо специално затва ? Кажи и ще ти помогна . ;)

Можеш ли да дадеш примерна схемка, да видим какво ще измислим ;) ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

Този проблем за който говориш, се решева със специален модул които управлява 2 или 4 стъкла, за препоръчване е да си вземеш такъв на който се регулира при какъв ток да се изключва. Аз взимам такива модули които работят перфектно на цена 20лв. Ако искаш мога да ти дам.

Колко жици влизат като вход и колко излизат от този модул ? Къде се монтира ? В купето или във вратата ?Питам по следната причина - искам да знам дали от него ще ходят жици (и колко на брой) до всяка врата, ако е в купето. И доколко културно се прави това ? Защото снопа кабели от купето към вратата минава през гумирана обвивка с нещо като S форма, и накрая завършва с куплунг. vlaladim, ако прочетеш по-внимателно предните ми 2 поста ще си намериш отговорите на 2 от 3-те въпроса. Марката на алармата е Mark някоиси номер там, поддържа такава функция под формата на изходен сигнал, не помния дали беше в mA или mV, ама да речем че е било -500 mA в продължение на 30 сек. Външното устройство което ми сложиха е реле с много контакти (все едно няколко релета), нормално затворени контакти. От ел. схемата на ел стъклата се вижда че при нормално състояние при ненатиснат ключ за управление на стъклото, ключа държи двата края на моторчето вързани един към друг и общо към маса. Релето е вързано на жицата която е за нагоре. Като дойде сигнал от алармата, релето разкъсва връзката към маса и подава (+) за да задвижи стъклото нагоре. Схемата е в 23-a203.pdf на Honda Civic 95-97 http-pdf Manual изтеглен от http://kmladenov.data.bg. Това важи за 3-те врати без шофьорската - там е друга история. А пък тези 3-те имат предимството да се управляват от ключове вътре в купето, до ръчната, така че няма нужда да се прекарват жици до вратите.Sorry за лаишкото обяснение, но не разбирам от електроника. Ако съм казал някоя глупост, моля да бъда извинен.За посещението на специалист - нямам нищо против, само че се опасявам че може да попадна на такъв който ще иска да ми сложи един от тези прословути модули, без да разбира как работи той и какво има в него, и без да се опита да ползва това което вече имам и е изпълнено културно, и ще започне да дупчи дупки и да прекарва кабели насам натам което хич, ама хич не ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...