Jump to content
Guest Honda-Z

Спрей за стопове

Recommended Posts

Guest Honda-Z

Колеги, някой знае ли, къде в София може да се купи спрей за стопове? Интересува ме специално бял или светло сив цвят? Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Има един магазин само за спрейове в Слатина, на колелото на трямвайте и ресйтовете до Завод Електроника. Магазина е точно зад спирката на рейса и е изрисуван целия със спрейове, нарисувано е някакво пиле на стената. Няма начин да не го видиш, не помня как се казваше, но един приятел от там си беше взел спрей за стопове и неговите станаха като оригинални не личи, че ги е пръскал с нещо и светят супер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Приятелю едва ли има такова нещо като спрей за стопове... а иначе в всеки "домашен майстор" тип магазин има спрейчета...аз имам таман 4 цвята... Само за бога не земай АКРИЛЕН... никога! По-голяма смрад от тва нещо няма...Или поне не земай акрилен с една стара черна бричка на него...незнам марка...чеп за зеле не става от това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Разбира се, че има. Един приятел си е боядисал оранжевата част на стоповете (сиреч мигачите) и е станало много добре. Ама толкова добре, че боядисаното червено изглежда по-добре от оригиналното червено непосредствено до него.Аз досега съм намирал в един магазин, но имат само червено и оранжево.П.П. Благодаря на Demon за инфото. Още днес ще се спусна натам и ще пиша какво съм намерил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Току що се връщам мястото. Магазина там вече е затворен. Ето ги и новите им координати:ж.к. Дружба, ул. "Капитан Списаревски" 40 (зад сградата на ф-ма Vascony)тел. 979-19-19, 979-19-21, 979-19-41.По телефона разбрах, че няма нито бял, нито светло (та дори и тъмно) сив цвят. Гамата беше червено, черно, синьо, зелено, оранжево... :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Гамата беше червено, черно, синьо, зелено...

RGB + Black = Trinitron! :):drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest surr3a1

Точно на 5-те има магазин за бои и такива неща и там също има такива... само че цветовете май са същите + жълт май...Магазина е на Хр. Ботев от дясно в посока Македония...почти първия магазин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o
:D незнам за кжи спрейове се говори,но при нас се пръска директно само с база - колкото по -тъмни искаш стоповете пове4е ръце се пръска :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

спрейя също така с времето избледнява от слънцето. пробвал съм го отдавна пич повярвай ми! когато се боядисват стопове с база ако ти писне има много лесен начин за изчистване + това по този начин можещ да ги направиш абсолютно всякакъв цвят - който си пожелаеш, дори едно към едно с цвета на колата ти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

:Dпри нас се пръска директно само с база

<{POST_SNAPBACK}>

...здравей !...би ли обяснил по-подробно за кво става въпрос...ква е тази база и т.н.

...как става врътката ...хем тъмно/хем свети.....? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

:Pпри нас се пръска директно само с база

<{POST_SNAPBACK}>

...здравей !...би ли обяснил по-подробно за кво става въпрос...ква е тази база и т.н.

...как става врътката ...хем тъмно/хем свети.....? :P

<{POST_SNAPBACK}>

и да допълня.....идеята ми е да изглежда по този начин:

Публикувано изображение

 

ще ти бъда много благодарен ако дадеш инфо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Базата е основния цвят,после се пръска и лака.Примерно ко6а при двигатела се пръска само на база.Капиш :D ??Или с други думи пръскай цвят докато ре6и6 4е се е полу4ила твойта комбинация и после лак .Рейсъре твойта нали е 4ерна.Моите стопове бяха направени с 4ервено фолио(оранжавата 4аст-мига4а) и отгоре 2-3 ръце лак изглеждаха доста прили4но

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Ок, дотук ясно...само не чаткам от коя страна на стопа пръскате-външна или вътрешна.... :P .....и после на дневна светлина задния колега вижда ли изобщо някви светлини след "затъмнението" :D ....защото на мен ми се е случвало да благославям шофъори с "барнати" стопове !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

ШШШШШШШШШШШШ ало пак съм застанал мирно :D добре изглежда тая "ко4инка"Ако забелязва6 структурата на сами я стоп се вижда,Бояджията 6е удари 2-3 вятъра с 4ерна база после лак както ти казах и 6е се полу4и тоя ефект.Не са 6а6кай 6та виждат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Разбрах...мерси за уроците....като си "науча" матриала ше се явя за оценка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

ама аз поне от тия дето съм виждал по улиците не се вижда много че свети на дневна светлина поне.аз мойте не бих ги правил така.ама всеки си има право на лично мнение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mafiaboyzclan

ама аз поне от тия дето съм виждал по улиците не се вижда много че свети на дневна светлина поне.аз мойте не бих ги правил така.ама всеки си има право на лично мнение :(

<{POST_SNAPBACK}>

това е защото ги пръскат с боя за коли, а не с тази "прозрачната" за стопове. например в ауто манията /в която ида е май/ има спрей за стопове. аз лично си взех червен и съм доволен, щот той си е готов - 8 лв. ,боя и лак :censored: перфектно. само вземаш ситна шкурка, търкаш стопа докато стане мат, облепваш и пръскаш от подходящо разстояние.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

има спрей за стопове. аз лично си взех червен и съм доволен, щот той си е готов - 8 лв. ,боя и лак

...Би ли споделил с нас "именцето" на въпросния спрей и как може roadracer-а да си купи такава глезотийка за неговите стопчета ??? :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mafiaboyzclan

...Би ли споделил с нас  "именцето" на въпросния спрей и как може roadracer-а да си купи такава глезотийка за неговите стопчета ???  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

абе да ти кажа за името не се сещам ама то флакончето е жълто с червена капачка, едно такова малко като дезодорант за под мишници :P

не знам в стара гъзора какви са ви магазините и с какво разполагат ама отиваш и питаш за СПРЕЙ ЗА СТОПОВЕ. специален е, те знаят. а едно флаконче отива тамън за двата стопа, тоест ако искаш да си пръснеш и малките мигачи на калниците си вземи две. тамън няма да се налага да пестиш :P

добре е да ти го пръсне някой PRO бояджия. не че аз не ги направих сам мойте ама понеже ги пръсках в ебати жегата докато стигне струята до стопа ми се изпаряваше лака и станаха мат :P та после айде наново :D

успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

...Би ли споделил с нас  "именцето" на въпросния спрей и как може roadracer-а да си купи такава глезотийка за неговите стопчета ???  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

абе да ти кажа за името не се сещам ама то флакончето е жълто с червена капачка, едно такова малко като дезодорант за под мишници :P

не знам в стара гъзора какви са ви магазините и с какво разполагат ама отиваш и питаш за СПРЕЙ ЗА СТОПОВЕ. специален е, те знаят. а едно флаконче отива тамън за двата стопа, тоест ако искаш да си пръснеш и малките мигачи на калниците си вземи две. тамън няма да се налага да пестиш :P

добре е да ти го пръсне някой PRO бояджия. не че аз не ги направих сам мойте ама понеже ги пръсках в ебати жегата докато стигне струята до стопа ми се изпаряваше лака и станаха мат :P та после айде наново :D

успех!

<{POST_SNAPBACK}>

А имаш ли представа като цветове в каква гама са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

В Стара Загора има в магазина за спрейове на "9 Септември", под Икономическия техникум.Гамата им беше червен, черен и оранжев (а аз търсех сиво-бял). От София си купих черен (при това май някакъв по-голям флакон). Нямам намерение да го използвам, така че ако някой иска ще го дам на 70% от цената му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

В Стара Загора има в магазина за спрейове на "9 Септември", под Икономическия техникум.

Гамата им беше червен, черен и оранжев (а аз търсех сиво-бял).

От София си купих черен (при това май някакъв по-голям флакон). Нямам намерение да го използвам, така че ако някой иска ще го дам на 70% от цената му.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз попринцип си търся сово-бели стопове но, явнно ще голям проблем така че, най-вероятно ще се спра на спрея(сиво-бял) ама ако има от къде................ :P:P

 

П.П.Ако нещо излезе - чукни! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

най-вероятно ще се спра на спрея(сиво-бял) ама ако има от къде................ :D  :P

<{POST_SNAPBACK}>

Именно това исках да кажа. Няма такова животно.

Има един голям склад за всякакви бои и спрейове в Дружба (забравих името на фирмата). И от там ми казаха, че в гамата им няма дори подобно нещо. Всички цветове са относително по-тъмни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mafiaboyzclan

<{POST_SNAPBACK}>



Аз попринцип си търся сово-бели стопове но, явнно ще голям проблем така че, най-вероятно ще се спра на спрея(сиво-бял) ама ако има от къде................ :huh::huh:

П.П.Ако нещо излезе - чукни! :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>


абе пробвай с някво фолио за стъкла на стопа! обаче има вариант да не се вижда като натискаш спирачката ама ако това ти е единствения шанс... не знам помисли! :cool:
може и да питаш някой бояджия дали ще може да ти пръсне стопчетата със светло сиво ама разредено с лак та да може да си свети!
проба-грешка :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BUHALA

Момчета, позачетох се малко и виждам че се насочвате в малко грешна посока........ та да ви подметна каква е идеята. Не пръскайте с база и после лак - ще загубите светлината на стопа , и то много.Шпрея, който коментирате е разработен точно с такава цел - за стопове, и дори при плътно покриване запазва около 80% светлопропускливост.Пръскал съм стопове с него и стават. Не е на акрилна основа както някой по-горе изказа опасения.Duplu-color е шпрейчето- в едни много малки флакончета..... има и безцветен такъв. Бял или светло-сив мисля че няма. По принцип е за затъмняване, а не за изсветляване. Червеното на стопа ще иска доста плътен слой за да стане по-светло, докато едно леко покритие би го затъмнило прилично.Пръскате смело - плътен и равномерен слой - за да се получи гланц, да речем 2 ръце една след друга на кръст. Ако ви се струва малко, след 10мин повтаряте. Не се ползва варианта с мъглата, защото съхне бързо и с много пластове мъгла няма да получите гланц и ще го направите прекалено тъмно.Да речем че 5 ръце шпрей затъмняват като 1 мъгла с база и лак, само че шпрея няма да се обели и налющи после - а с боята е възможно.Препоръчвам да намерите един стоп от някоя морга за 5 кинта и първо един тест - за да не се псувате после :censored: А шпрейчето в Пловдив го има на много места - Бриколаж, Практикер, специализирани бояджийски..... предполагам че и в Сф, и другаде го има навсякъде - просто не сте му обърнали вниманиеП.П. Да не забравя........ като тествате на друг стоп изчакайте да изсъхне добре и после пробвайте варианти как се чисти и чисти ли се изобщо (аз не съм пробвал да го махам) щото да няма после номера с псуването..... водни шкурки...... полиране...... и още псуване...... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest didone22

наи то4ното ре6ение; САМО БАЗА ЗА МЕТАЛИК БЕЗ 4АСТИЦИ И ЛАК В САОТНО6ЕНИЕ 1 КАМ 1 ИЛИ 50 НА 50 КОИ КАК СИ ГО РАЗБИРА И ПО ЖЕЛАНИЕ НА КЛИЕНТА ЦВЯТ КАКАВТО СИ ИСКА . ПАРВО НАПРАСКАИТЕ ДОБРЕ ПО4ИСТЕНИТЕ СТОП4ЕТА С PLASTOFIX има го на спреи по магазините за боя а след това нанесете готовата смес от база и лак САС БОЯДЖИСКИ ПИСТОЛЕТ 1,2или 3 пати по желание до полу4аване на жалан ефект НАДЯВАМ СЕ САМ ВИ БИЛ ПОЛЕЗЕН С ИНФОТО :D:D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DevilPower

наи то4ното ре6ение; САМО БАЗА ЗА МЕТАЛИК БЕЗ 4АСТИЦИ И ЛАК В САОТНО6ЕНИЕ 1 КАМ 1  ИЛИ  50 НА 50  КОИ КАК СИ ГО РАЗБИРА  И ПО ЖЕЛАНИЕ НА КЛИЕНТА ЦВЯТ КАКАВТО СИ ИСКА  .  ПАРВО НАПРАСКАИТЕ  ДОБРЕ ПО4ИСТЕНИТЕ СТОП4ЕТА  С  PLASTOFIX има го на спреи по магазините за боя  а след това нанесете готовата смес  от база и лак САС БОЯДЖИСКИ ПИСТОЛЕТ  1,2или 3 пати по желание  до полу4аване на жалан  ефект

НАДЯВАМ СЕ САМ ВИ БИЛ ПОЛЕЗЕН С ИНФОТО  :)  :)  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Здравейте колеги със спрейчетата става само че както каза някои по нагоре след врене изсветляват и се белят ... като му е мерак на някои и е от софия нека мине през сервиза ще му ги направя какъвто цвят си поиска и му гарантирам че ще светят ..... направил съм доста и досега никой не се е оплакал ...eто вариант да станат черни на астрата долу в ляво .. http://www.devil-tuning.be/gallery.php

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

наи то4ното ре6ение; САМО БАЗА ЗА МЕТАЛИК БЕЗ 4АСТИЦИ И ЛАК В САОТНО6ЕНИЕ 1 КАМ 1  ИЛИ  50 НА 50   КОИ КАК СИ ГО РАЗБИРА  И ПО ЖЕЛАНИЕ НА КЛИЕНТА ЦВЯТ КАКАВТО СИ ИСКА  .   ПАРВО НАПРАСКАИТЕ  ДОБРЕ ПО4ИСТЕНИТЕ СТОП4ЕТА  С  PLASTOFIX има го на спреи по магазините за боя   а след това нанесете готовата смес   от база и лак САС БОЯДЖИСКИ ПИСТОЛЕТ  1,2или 3 пати по желание  до полу4аване на жалан  ефект

НАДЯВАМ СЕ САМ ВИ БИЛ ПОЛЕЗЕН С ИНФОТО   :worthy:  :)  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Здравейте колеги със спрейчетата става само че както каза някои по нагоре след врене изсветляват и се белят ... като му е мерак на някои и е от софия нека мине през сервиза ще му ги направя какъвто цвят си поиска и му гарантирам че ще светят ..... направил съм доста и досега никой не се е оплакал ...eто вариант да станат черни на астрата долу в ляво .. http://www.devil-tuning.be/gallery.php

<{POST_SNAPBACK}>

Добре де, а сиво-бяло можеш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам Хонда сивик 7-ма генерация 2003г. Счупих си единия стоп и сега трябва да си купувам нов, но проблема е, че са матирани. Въпроса ми е как да да си матирам нови стоп...., със спрей ли, боя ли???????? Аз съм от Варна, от къде мога да си взема спрей или боя за целта?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо,Добре дошъл. После - баси старата тема, дето си измъкнал! :)Трябваше нова да си пуснеш, защото няма точно връзка с твоята.Какво ще рече матиран? Захабен или нещо е правено по него. Ако е захабен - полира се, при читав бояджия. Те си зная как, шкурки, пасти и става като нов.2ри вариант - взимаш си нов комплект стопове има и различни модели - не-оригинални.3ти - виждаш по моргите из Варна, дали нямат стопове 1-2.П.П. И боядисан да е здравия - пак може да бъде въстановен в заводски вид по метода, който споменах.

Редактирано от Iceman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо,Добре дошъл. После - баси старата тема, дето си измъкнал! :)Трябваше нова да си пуснеш, защото няма точно връзка с твоята.Какво ще рече матиран? Захабен или нещо е правено по него. Ако е захабен - полира се, при читав бояджия. Те си зная как, шкурки, пасти и става като нов.2ри вариант - взимаш си нов комплект стопове има и различни модели - не-оригинални.3ти - виждаш по моргите из Варна, дали нямат стопове 1-2.П.П. И боядисан да е здравия - пак може да бъде въстановен в заводски вид по метода, който споменах.

Самата кола е сива на цвят, ама е матирана, не е лъщяща. Стоповете и те са направени с леко сив мат, боядисвани ли, пръскани ли, не знам . (Влез в профила ми имам снимки на колата и стопа) Така я купих от автокъщата. Сега като си купя нов единия ще лъщи, а другия ще е матиран. Явно, че трябва да намеря, някой да ми го изчисти този матирания и после и двата да ги направя едни и същи. А колкото до моргите ...., обикалях и никъде няма такива стопове. То като цяло колите от този тип са много малко във варна, а сигурно и не само тук. ;) Редактирано от VIGOne

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...