Jump to content
qponeca82

Запотяване на стаклата от ватре

Recommended Posts

Здравейте колеги,запотяват ми се стъклата от вътре,сменил сам филтъра на купето преди два дена почистих стъклата със препарат стъклата и на следващият ден пак запотени (мазни стоят) Антифризът не е мръднал във казанчето.Хонда купе 98 6-генерация.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работят ли духалките при предното стъкло? Да не би да спираш външният приток на въздух? Имам същата кола и веднъж ми се беше отворил капака за филтъра на купето от където излизаше по-голямата част от входящият въздух.От това ми се запотяваха стъклата докато се усетя.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, лъска ли си таблото с някакъв силиконов препарат? Защото някои от тези спрейове се изпаряват от жегата и предното съкло става точно такова - мяза на изпотено, но е мазно. Чисти се доста трудно, но пък после човек внимава какви препарати използва за освежаване на салона.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натиснал сам копчето да вкарва въздух от вънка,а капака където затваря филтъра за купето уж е прилепнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от въздуховодите на предното стъкло излиза ли нещо?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сам слагал ръката да проверя дали духа от там,ако не духа от там примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само със мокри кърпички минавам таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако от там не духа стъклата ще се изпотяват. На кое положение пускаш въздуха в колата? Ако има предпоставки за конденз трябва да натиснеш копчето за обдухване на предното стъкло. За по-бързо изсушаване може да пуснеш и климатика.

Редактирано от Version84
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не сам обърнал внимание на къде духа но не е нормално постоянно да се пуска климата да,и стои едно мазно,а въздуха сам го пуснал от вънка да влиза.

Редактирано от QKUZA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много голямо значение от къде духа когато ти се изпотяват стъклата. Естествено не е задължително да пускаш климатика всеки път когато ти се изпотят стъклата.Правиш го в случаите, в които искаш да изсъхне веднага. С препарат за стъкла и вестник се изчистват най-добре стъклата.Изчисти ги добре и когато ти се запотяват пусни подходящият режим на обдухване, затова имаш такова копче все пак.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно със вестник и препарат за стъкла ги минавам и на другия ден слизам и запотени мазни са и във тоя случай трябва въздуха да влиза от вънка и да духа на предното стъкло ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв препарат точно ги миеш,че са мазни? Аз съм случвал на кухненски обезмаслители които оставят мазно(парадокс нали).Смени си препарата с по-хубав и винаги когато ти се изпотят стъклата си пускай духалката за предното стъкло+външен въздух на 4-та степен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако направя бай пас да извадя маркуча където отива към радиатора за парното и по този начин да сам сигурен че не е от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на купето сменял ли си? Знаеш ли в какво състояние е?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега май от някъде се изпарява антифриз и ти омазнява плозореца...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филтъра на купето е чисто нов,втори ден както сан изолирал радиатора на парното и стъклата не са ми запотени,мазни за сега де утре сутринта ще си проличи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...