Jump to content
teodorslavov

Honda HR-V придърпва?

Recommended Posts

Здравейте, 

имам HR-V 2000г, 1.6, 105к.с.

Колата е със сменени консумативи, но в ниските предавки се усеща едно придърпване, все едно някой път бензина се бави докато стигне където трябва.

Сменени са доста неща - свещи, кабели, филтри, масла, водна помпа и какво ли още не, но проблема си седи. Забелязвам, че около 90км колата е на 3000 оборота, което незнам дали е ок?

Като се размести кутията с бобината, дето не се сещам как се казва, се оправя за около час-два и после пак. Става най-вече не първа и на втора. На високите предавки го няма.

Други проблеми нямам.

Дали съм взел нагласена кола или?

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете палеца и най-вече бобината. На Сивика два пъти съм сменял бобина - първите признаци са че на ниски обороти колата се "дави", хълца, не ще да тръгне, а като подминеш 2000-2500 проблема го няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовния въпрос - това след обслужване ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След обслужване е да. Бобината е смених преди около 2 месеца. Няма резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди да я зацепат като хората и ще се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално ходих до Варна при Миамото да я зацепи и каза, че всичко е ок там.

Сутрин, когато е студено по-трудно пали. Не от 1/4, а след 3-4 секунди примерно. Винаги пали ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за паленето е нормално. Обсъждахме го в една друга тема. 

 

Моята вчера я карах и запали без проблем,но днес запали и изгасна, СЛед това припалих пак и трябваше да й дам малко газ,че да се оправи :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За придърпването не мога да бъда полезен, но за оборотите това е съвсем нормално. И при мен е така. Оптимален режим на работа двигателя достига при 3200-3500 оборота, доколкото ми е известно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко сервиза смених. Все дърпат пари, и накрая нищо. Явно проблема е много спешъл :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нз дали съм база за сравнение като имам от скоро хонда . Мисля че това се получава когато се загуби мощност на ниска предавка . Като си ходил по толкова сервизи . не си ли се замислял пе ако отидеш в Хонда и си направиш Диагностите . Ще ти излезе по-евтино и точно като информация . Чакам една джаджа да ми донесат ще я вържа към колата с телефона ми , чрез едно платено приложение .Но в салон ще е най-добре , защото имат актуален software.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ламбда сондите в какво състояние са? С горива ЕВРО 4   100 000км. живот,а с нашите по БДС незнам!

Редактирано от crazy_to80

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...