Jump to content
jarjarbings

Въпрос за акорд 7-ма от обява

Recommended Posts

Здравейте,има ли някой който е ходил да гледа на място колата от следната обява:

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11452242355422610&slink=c4lk3h

 

Ако има такива нека споделят мнението си тъй като ми е малко далече,а цената + екстрите изглежда примамливо.

 

Благодаря предварително на отзовалите се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам за вас, ама аз като сериозно харесам кола от обява, последното нещо, което правя е да я пускам във фоурма. Обаждам се на продавача, искам снимка на вносни и сервизни документи, ако излезнат някакви съмнения, чак тогава мога да питам дали някой няма да потвърди, че нещо не е наред колата.

 

Според мен "нов внос" без сервизни документи на автомобил под 10 години, е съмнително. Километрите вероятно не са 180 000. Моят дизелов Акорд 2004, който продадох на 270 000 наскоро, беше с подобно запазен вътрешен вид, с подобни олюпвания около копчетата на звука на волана. Новият ми Акорд 2009 на 210 000км е с перфектна кожа, изобщо не е напукана като на този от снимката. Знам, че това са супер относителни белези, но от снимки толкова. На километри вярвам само ако отговарят на сервизна книжка водена на името на първия собственик до най-много година от датата на внос в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали затова е форума да си помагаме,ако можем...от София до Елена(където се намира въпросната) са около 270 км и при положение че има шанс някой колега да я е гледал вече и видял нещо може и да ми спести тези 500-600 км.

:honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е съмнителна тази обява...не е възможно този човек, който я продава не разбира каква кола има и бърза справка във всички Европейски сайтове за коли показа, че никъде в Европа неможеш да я намериш на такава цена.

От снимките виждам кривина в предния капак, левия фар и калника, както и боядисвана задна броня, отдолу под волана корите са раздърпани, нещо е правено там и не са събрани със света, нищо чудно и да е била десняк и да е завъртяна!

Но от разстояние толкова :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали затова е форума да си помагаме,ако можем...от София до Елена(където се намира въпросната) са около 270 км и при положение че има шанс някой колега да я е гледал вече и видял нещо може и да ми спести тези 500-600 км.

:honda:

 

Въпросът е, че никой, който няма намерение да купи кола, не би отишъл да я гледа. Ако е читава, е щял да я вземе. Остава ти "надеждата" някой да каже, че я е гледал и е кенеф  :)

 

Чуй се с продавача. Според мен да разпиташ за детайли е най-малкото, което можеш да направиш преди да пишеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствените хора, които оправдавам да си купуват най-евтините коли от обявите за даден модел са само и единствено МАЙСТОРИТЕ, които се занимават с ремонт на двигатели и кутии, защото знаят, че си купуват кенеф и не са изненадани когато се счупят, защото ще си ги направят за без пари :tooth: :tooth: :tooth:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав за надеждата :) ,иначе с продавача се чух,но доколко може да се вярва на търговец който иска да си продаде колата?!? :no:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за нещата от живота ли си говорихте? Какво ти каза като се чухте? Ти попита ли за сервизни документи? От къде е внос автомобила? Кога е влязла в България? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма сервизни документи,внос Италия преди две седмици,пребоядисани предна и задна броня(заради леки забележки) и всичко по колата работещо.

Отрича за удари,освен сменен съединител нямало други забележки по мотор и ходова част.

Това разбрах в общи линии :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва е някакъв бесен масларник, на който даже са му подавали и шнорхела по някое време от неговия живот....най-вероятно преди да пристигне в Бг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И друг път съм го писал,няма друг форум с толкова дървени професори и анализатори на интернет снимков материал.Ако колата е от Италия,и е от по голям град,които е ходил сигурно му е направило впечатление,че "чиста"броня почти няма.Все едно сте на по 15 години,нека никои не се засяга или обижда,но автомобил се купува с оглед.Аз съм пътувал и 1800км и не ми хареса колата,и аз отидох с надеждата:))).Тази е доста изгодна,няма какви глупости да си говорим щом е сменил и съединителя,само и направете по обстоен оглед на останалите възли.За екстрите,наистина е фулл-които търси Акорд според мен трябва да я чекне.Успех на автора,ако реши да я гледа:).

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз не виждам нищо лошо в това, някой да продава на различна цена. Казвам различна, защото може да бъде с доста по-ниска, но и на доста по-висока цена също можеш да намериш.

Това е то пазарна икономика.

Това са коли на 9-10, а и повече години и е нормално да има сериозни разлики при ценообразуването им. Не е като да купуваш нова кола, коята в цяла Европа се продава на почти една и съща цена. 

Аз веднага бих отишъл да я видя, естествено с обстоен оглед понеже си има всичко за модела, а цената повече от добра. Точно това са колите, които първи намират нови собственици.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И друг път съм го писал,няма друг форум с толкова дървени професори и анализатори на интернет снимков материал.

Приятелю аз ще те помоля да се въздържаш от определения за това кой какъв е!

Аз се занимавам с това да купувам коли, за които трябва да се бият по 1100км, за да се видят и спазарят, а не да чеша клавиатурата и да слагам епитети на хората!

Човека пита за обява по снимки и му посочвам какво виждам от тях, според теб трябва да му кажа и дали загрява бързо ли?!

Намирам мнението ти за крайно обидно и неуместно!

Мислете малко с тия глави преди да изтреляте някоя простотия!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се припознавайте в думите ми,това не е лично към някои.Затова и написах в мнението си никои да не се обижда.Просто е много наивно по няколко снимки едва ли да се вади родословното дърво на първия собственик :))))Наистина има хора с повече опит,но това което за един е сериозна забележка за друг би бил малък пренебрежим проблем.Цялото ми мнение е по скоро със лека ирония и шега,които наистина няма как да бъдат разбрани от клавиатурата:))).Тук доста често се появяват такива теми със постнати линкове с довода, далече ми е,и т.н ;),по добре да има една тема за общо обсъждане на обяви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре да има една тема за общо обсъждане на обяви.

По-скоро малък подфорум, защото в тема един ще отговаря за една обява, друг за друга и ще стане мазало

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз мога да кажа че май повечето от вас не са прочели правилно първото ми мнение,а именно:

 

"Здравейте,има ли някой който е ходил да гледа НА МЯСТО колата от следната обява:

 

http://www.mobile.bg...10&slink=c4lk3h

 

Ако има ТАКИВА нека споделят мнението си тъй като ми е малко далече,а цената + екстрите изглежда примамливо"

 

Никъде не съм написал че бих желал да си дадете мнението само по снимките....така че хапливите коментари не са на място.

 

Благодаря Ви все пак за отделеното време

 

П.С. Ще дам  пример:

Наш колега е ходил на място вижда че колата примерно е с удар замаскиран или духнал двигател или има още няколко основни дефекта които биха отказали повечето от нас и вижда моето питане пише  дефектите които е забелязал и оттам нататък аз си правя изводите дали да ходя въобще!!!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...