Jump to content
M.Yankov

Снижаване на Сивик 6 седан

Recommended Posts

Колеги в търсачката не намерих отговори на това питане, затова го пускам като тема.

 

Интересува ме - кои са взаимозаменяемите амотрисьори и пружини за нашите хонди и какви са разликите помежду им - височина, твърдост и т.н.

 

Моята хонда е японка седан. Като "семеен автомобил" предполага 4 души багаж и т.н. - в случая окачването по-различно ли е от на останалите хонди?  

 

Доста е висока и не ми харесва  стойката тип щъркел (гуми няма да коментираме опитвах с 3 размера) Разстоянието от гумата до калника е 4 пръста (свободно)

Искам да обера този просвет до два пръста, което прави 3-4см надолу.

 

Преди да коментираме спортно окачване ще съм ви много благодарен ако направите съпоставка (до колкото е възможно поне) между -

 

Accord
Prelude

Civic 3dr

Civic coupe

Civic sedan

CRX

Rover 200 coupe (изглежда с много малък просвет над гумата)

Rover 400

Rover 600

 

Първо, взаимозаменяеми ли са, и мога ли да ползвам амортисьори и пружини от някой друг модел за да сваля с 3-4см.?

 

Благодаря ви предварително!!

Редактирано от M.Yankov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, от прелюд и акорд няма да стане. От сивик 5та(седан купе и хеч са еднакви пружините + амортисьорите) както и от 6та(седан купе и хеч са еднакви пружините + амортисьорите пак). За роувърите ще те излъжа, но ако са същите години, почти 100% са еднакви. Най-евтиния вариант е само пружини, има такива които свалят 35/35мм(отпред отзад) по 100лв 2ра ръка вървят. Следващото ниво е койловъри, за да си настройваш както си искаш, но за да не вози като кашон и задницата да скача на дупките, трябва да има охарчване(ТА текникс и тем подобни комплекти за по 400лв просто по-добре да си отрежеш пружините :D :D ). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"просто по-добре да си отрежеш пружините" -  беше първото, което ми дойде на ум, но си викам айде по хуманно да постъпя :D

 

Благодаря ти много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружини от англичанка не стават за японски хеч 6-та ген. Разликата беше точно в широчината на чашка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли прикачил снимка в профил.. да видя просвета между гумата и калника.

При мен е 4 пръста (че и малко отгоре) Стои неестествено!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стават ли амортисьори от 1.8 VTI (аеродека) на 6ген. седан?

Никъде не намерих подобна информация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...