Jump to content
phh

проблем с осветлението на купето на црв1

Recommended Posts

Накратко имаше изгоряла крушка и се опитах да я заменя с една малка лед лента за 12в, но след няколко секунди всичко в купето изгасна, не може и ръчно да се пусне от бутоните до огледалото, на тавана и в багажника. Не е от бушоните под волана, тогава какво остава-имало някакви модули, релета помагайте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпазителите в двигателният отсек прегледа ли ги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи нещо подобно след смяна на крушката с лед-такава. Като я сложих не светна и си помислих, че просто е боклук. Извадих я един-два пъти и после тръгна. Помислих си, че нещо не е контактувало, но после се случи същото и с плафона в багажника. Сложих, не тръгва, махнах я - пак не ще. После тръгна сама нз защо се получава така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намират предпазителите при двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАМИРАТ СЕ ОТЛЯВО  МИСЛЯ ,ЧЕ ДО АКУМУЛАТОРА ТАМ СА И РЕЛЕТАТА .УСПЕХ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето CR-V 2 също не му светят плафоните. В кутията при двигателя имам предпазител за плафоните. На същия предпазител е "вързана" и задната чистачка, т.е. ако е изгорял не работи и задната чистачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих ги - изгорял бушон 7.5А при двигателя. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,от скоро съм и аз собственик на Хонда ЦРВ 2000г.и сега още я разучавам,проблем имам с осветлението на купето,т.е.като отворя вратите плафона средния не свети,свети само на постоянно включен,разглобих го,значи по единия идва ток, но по другия няма нищо,та въпроса ми е,дали някой е имал този проблем,и откъде минава захранването за средния плафон,и как мога да го оправя като се отвори вратата да свети плафона,и просто не зная дали този плафон е вързан към някакъв датчик който примерно след 10 секунди да гасне,или веднага трябва да гасне,след като се затвори вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честита придобивка и много безаварийни с нея.

Преди 2 години по едно време и при мен се получи този феномен, свети само на постоянно а при отворена врата не.

Преди го нямаше този проблем.

Аз реших проблема по следния начин:

- Предположих, че проблема е от ключа на вратата и за това откачих плафона и пуснах директен кабел от датчика първо от едната врата после от другата и разбрах от коя врата кабела се е прекъснал.

След това от този датчик кабела го прекарах през колонката между вратите и после под тавана и до плафона, и вече няма проблем.

Поне разбрах, че един кабел от някоя врата да се прекъсне и след това която и врата да отвориш не свети плафона.

Дано съм ти бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, предполагам че казваш датчик /машинката на вратата/? Има такъв датчик, който се намира в таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След някоя година почнаха да махат бутоните от колонката, които регистрират затворена врата и ги преместиха в самата брава. Бутонът управлява индикацията в таблото и електроника , която пуска плафоните да светнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ЦРВ 2000 година, осветлението в купето се управлява от модула за централно заключване, намиращ се в шофьорската врата. При отключване лампата трябва също да светне, както и при отворена врата. Обикновено проъта е в това модулче! Аз го разреших със замяната му с друго и все се каня да намеря кой елемент в предходното не работи( вероятно някой транзистор или диодния ключ), но засега не ми е останало време да се занимавам с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен осветлението светва при отключване, а при отваряне на врата загасва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва чак като затвориш, да угасне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги,ще го видя това това модулче. Аз имам, обаче, бутони на вратата ,ще ги проверя и тях. Приятен ден на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...