Jump to content
maks4o0o

Мокър под - Хонда Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте! Имам следния странен проблем и искам да ви попитам дали някой от вас е имал същия проблем и има ли представа от какво може да е ...При дъжд подът на колата е мокър - конкретно при шофьорската седалка и на задната за шофьора, като ми прави впечатление, че повечето е отзад ... Колата я гледах на канал и привидно няма липсащи парчета от долу ... Не мога да преценя дали като карам хвърля от долу вода или се стича от купето някъде, но само подът е мокър .. нищо друго вътре ... Нямам представа наистина от какво може да е ... Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да си возил някой, който си е изтупал снега отзад, а и ти да си направил същото отпред :| ? Ако е капало отгоре през оплътнение, ще е мокро и горе и там където се е стичало, или поне ще има влажни следи. Ако е отдолу, за да се намокри, под намокри имам предвид като стъпиш да пляка. Другия вариант е да е разлято нещо отзад на шофьора, което се е стекло към шофьорския отсек. Махаш стелките и гледаш откъде е почнало мокрото, къде е най-мокро, давам ти идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... водата търсейки най-малко съпротивление може да те изуми с траектория. 

Може да влиза на съвсем друго място, после да излиза долу в краката ти. Така че не гледай само от долу, гледай навсякъде където би могло да влезе вода.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв проблем със сигурност, защото го забелязвам за втори път и то по време на дъжд. Единственото, което не съм установил е дали, когато завали дъжд и веднага се намокря или трябва да карам колата... По този начин поне ще се ориентирам дали хвърля от долу по време на движение или от някъде се стича водата и избива от долу ... На друго място по купето няма ... Само по стелката и то е доста мокро ... Явно ще се търси проблема, просто реших да ви питам ако някой е имал същия проблем да ме ориентира .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти съм имал същия проблем, но с други марки:

1. VW Golf - от запушено с листа и кал пространство в основата на чистачките /в двигателния отсек/;

2. VW Lupo - поради същата причина водата влизаше през отсека за въздушния филтър и пълнеше колата;

3. Porsche Carrera 4 cabrio - от прахоляк запушени каналчета за оттичане на водата. А те невидими и колко чудене беше...., докато замириса на мухъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах Трабанта, но там причината беше друга - дупки в изгнилия под.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това пространство ( запушено с листа и кал пространство в основата на чистачките /в двигателния отсек/ ) като вдигна капака на колата се предполага да го видя ако е запушено или трябва да свалям решетката, което е на чистачките ? И да се коригирам водата е само по пода на седалката зад шофьора ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш решетката, и също има кухини, (ще ги видиш, огледай хубаво като махнеш кората) където трябва да почистиш добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа.Имах същия проблем със сузукито.При дъжд и сняг под шофьорската стелка(гумена) винаги беше локва.Оказа се от гумените тапи на купето.Хубаво огледай дали лягат добре,може да си я закачил на бордюр,дупка камък или нещо друго и сега да ти прави мизерий.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай внимателно всички улеи за отвеждане на водата около предното и задните стъкла за замърсявания, както и уплътненията им. Тапицерията на колоните, както и за мокри петна по тавана. Уплътненията на стъклата на вратите и самите врати. Почисти и под чистачките и където вече са ти написали колегите.

Най-лесно с туба или шише вода наливаш отвън само в определен участък и чакаш да потече отвътре. По-удобно е, ако сте двама. Само не наливай постоянно и навсякъде, защото нищо няма да разбереш!

 

На орела имаше запушване на каналчето между лайсната на покрива и уплътнението на предното стъкло. Оттам влизаше по колоната, но не се виждаше, заради тапицерията (декоративната пластмаса). После покрай жабката и в краката на пасажера. Побеля ми косата, докато отстраня причината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя, че при смяна на предно стъкло, също е възможно да се получи това, което споменава колегата. Когато силикона не е прилепнал на 100%,  водата започва да се стича към пода и минава под мокета. 

Не мисля, че листата могат да причинят това при Акорда! 

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Това, което забелязах е, че според мен някъде задържа тази вода и при разклащане на колата пак избива от килима, защото миналият ден валеше дъжд, и съответно попих водата вчера сутринта, вчера съответно нито е валяло, нито пътищата са били мокри и вечерта като паркирах пак имаше вода ...... Явно ще се позанимавам през почивните дни, просто ми стана доста странно това, че като е валяло, намокрил се е пода, попил съм го , сухо е времето и при каране и пак пода стана мокър ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си багажника като махни резервната гума и виж под нея.На прелюда ми влизаше вода от радио антената директно в багажника и когато натиснех по рязко спирачка всичко се изливаше на задната седлалка зад пасажера и при по екстремно каране е възможно да отиде чак отпред(при мене не стигаше чак до там но се мокреше яко задната седалка).Виж също и  оплътненията на стоповете.Общо взето може от много места да навлезе най-лесно го разбрах като разглобих корите хванах една бутилка 10л. и почнах да я заливам от всякъде.

Редактирано от donvini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Открих виновника, сега остава и да го оправя. Проблемът се оказа от каналите на шибедаха и по-точно предният от страната на шофьора. Когато налея вода в него, водата хем се оттича до предния калник, но и тънка струя вода се оттича в купето - в ляво от съединителя до кутията с бушоните, явно съм паркирал колата винаги по наклон или просто подът на колата е с наклон назад и водата е отивала отзад ... Иначе целият килим ( и уплътненията от долу) са изцяло мокри и сега поне махнах тапата на пода на шофьорското място за да се оттича колкото може водата. Та да се върна към проблема, щом водата се оттича хем от където трябва хем и от към купето, това ме навява на мисълта, че маркучът (не знам дали е маркуч ама би трябвало) не е запушен ами или изваден от някъде или сцепен .... Другото е, най-нормалното ли е шибедахът да пропуска вода, която да отива в каналите, защото си мисля, че ако не успея да проследя този маркуч, няма ли да е по-лесно да изолирам по някакъв начин шибедаха за да не влиза изобщо вода в проблемната зона, но отново нямам представа дали е възможно това ...Някой имал ли е подобни проблеми или просто да знае къде точно трябва да излиза този маркуч, защото знам, че върви по колонката, но после какво .. идеята ми е да го проследя и да видя къде точно е проблемът ... Моля ако някой има представа да сподели, повтарям се, но все пак - колата е Акорд 7 генерация Executive ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Маркучето дори и да се запуши, то пак не би трябвало да влиза водата в купето....има и други маркучета, които ще поемат тази вода.

Остава или да имаш изгнила колонка и така да влиза водата от вътрешната й страна, или това което писах по-рано - не добре залепено предно стъкло.

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото, от където влиза водата е вече след самата колонка, така че мисля, че проблемът е в самото маркуче, но към края му ... Относно предното стъкло, оригинално е и съответно не мисля, че е от това, а и пробвах теста с наливане на вода в различните части на колата .. Като наливам по предното стъкло водата се оттича точно там, където трябва ... Единствено, в отвора на шибедаха като наливам има проблем, както съм описал по-горе ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах в по-ранен мой пост, същият проблем ме мъчи дълго време с Porsche Carrera cabrio. Никой, никъде не откри причината и единствено Нарцис /Нарко - той самият е цяла тема/ само като описах симптомите и постави диагнозата. За съжаление, нямаше как човек, който не е в час сам да отстрани проблема. Нарко извади стоманена пластина /жило/ околко 1 метър и много бързо отпуши каналите.

При Хонда сигурно е различно, но всичко това го опитах, за идеята да се почистят тесните канали с тънко стоманено жило или пластина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но в крайна сметка не те разбрах ... Предлагаш ми с тънко стоманено жило да опитам да опуша канала или да се обърна към някой разбиращ човек (ако е второто би ли ми препоръчал някой в София, не знам кой е Нарцис)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарцис е най-разбиращият от porsche в България, но едва ли се занимава с други коли.

И двете идеи стават, но ако не знаеш точно какъв е "пътят на водата", има опасност нищо да не свършиш или да си направиш друга беля. По-добре иди в Омбре, аз на тях съм се доверил за Хондата.

Лекар, адвокат и майстор трябва да се избират внимателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но ако държиш сам да си решиш проблема или не можеш да си позволиш сервиз, мога да те насоча, че Нарко използва дълга тънка пластина /подобна на тези от фуражките на полицаите и военните/. Не знам колко са тънки каналите, но ако намериш подходящия "шомпул" и проблемът е в каналите, след няколко минути ще си усмихнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът не е в това, че не мога да си позволя сервиз, а че не знам към какъв майстор да се обърна към такъв тип проблем .. Ако някой може да ми препоръча някой в София с удоволствие бих отишъл вместо аз да се занимавам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивинявай, не прочетох горния коментар ... Явно ще се обърна към тях, просто не предполагах, че се занимават с такъв тип проблеми ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай ги! А ако го комбинираш с обслужване, предполагам, че няма да откажат. Аз не съм ги търсил за такива услуги, но обикновено държа тези, които обслужват колата ми, да се грижат за всичко.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите ... Ще отида да ги попитам ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Да споделя, че открих виновника! Точно, където се оттича каналчето за шибедаха (вижда се като се махне подкалника), точно под него се намира отвор в купето, от където минава жилото за предния капак. Е явно някой, който е притежавал колата преди мен е прокарвал кабел през този отвор (може би за аларма или нещо друго и аз не знам), но е скъсал уплътнението и от там водата се стича по жилото и директно в колата ... С малко късмет успях да разбера, че от там протича ... Та купих си силикон и запуших отвора. Благодаря на всички за съветите и мненията!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си си решил проблема, но да беше щракнал няколко снимки за всичко което споменаваше, тръбички, канали, улеи...

Апел и към всички колеги, когато питате, правите нещо,коментирате, решение на проблем, давайте някоя снимка. Повярвайте една снимка с подходящ коментар, изяснява много повече от половин страница текст...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си си решил проблема, но да беше щракнал няколко снимки за всичко което споменаваше, тръбички, канали, улеи...

 

Аз пък съм благодарен на колегата за описанието ... съвсем ясно и достатъчно. 

За това, че не отговаря на твоите стандарти и изисквания, съм просто без коментар.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма стандарти и изисквания, само пожелания за по-добро, което не значи, че не съм благодарен...

Форума трябва да е добронамерен, ако има нещо, което те притеснява, дай на лични да го изясним.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го имам в предвид за напред. На мнение съм, че достатъчно ясно съм го обяснил, но факт е, че когато човек не е ориентиран снимката изяснява всичко (съдя и по себе си).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги !

 

Попаднах на темата, понеже и аз се сблъсках със сходния досаден и неприятен проблем..

 

От около седмица забелязах, че пода зад пасажерското място (само там) задържа вода и то обилно.. 

Прочетох всички мнения и подозирам, че проблема е от каналчетата за оттичане на шибидаха.. Но и не съм напълно сигурен, понеже и на време "случих", тези дни вали доста и не мога да преценя от къде влиза тази вода.

 

Преди 2дни бях и в БУЛТРАКО, които се отнесоха доста непрофесионално, не знаеха елементарни неща по колата. Иначе направиха проверка на шибидаха, уж казаха че са прочистили каналчетата, но пробелема си остана. Това било всичко което те могли да направят, нямали други идеи.. Малко странно ми се видя, ако те не знаят, не знам към кой друг да се обърна.

 

За това реших да пиша тук ако имате идея как или към кого да се обърна, защото няма как да се оставят така нещата.

Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, свали кората на задната врата и провери състоянието на найлона. Често се разлепва или къса в най-долната части и така водата се стича по него и влиза в купето през цепката м/у кората и вратата, дори може и през решетката на говорителя. Ако е разлепен го залепи и пробвай като полееш отвън стъклото.

Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nighteyes, намери ли от къде се "мокриш"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nighteyes, намери ли от къде се "мокриш"?

 

Оказа се, че уплънението на предното стъкло пропуска ии водата се отвежда директно под предната пасажерска седалка ии бавно се оттича назад.. Бях отстранил проблема в сервиз, доста сложно откъм разглабяне беше, но за съжаление наскоро в тези дъждове отново се появи.. и ще се наложи повторно ходене

 

Явно стъклото е сменяно и тези който са го слагали са си оставили ръцете.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Междувременно аз се сблъсках със същия проблем и след три ходения до Кобра за презалепване на стъклото и допълнителен силикон, за сега не пуска и капка, дори след нарочно обилно обливане.

Редактирано от Mr. Accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с Акорд 6-та Оказа се запушен маркуч, който отвежда водата от шибидаха до под калника. На пода от шофьорската страна имаше около литър вода, ако не и повече. Долу ниско в ляво при кабелите и буксите има едно "Г"образно гумено съединение, в което е мушнат маркуча, който слиза по колонката. От там го раскачих и избутах 50гр. кал! На един от старите ми Акорди ми се беше извадил маркуча сам от това "Г" образно съединение и течеше вода направо в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста недомислено от Хонда...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...