Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

имам малък но досаден проблем с бравата.

Ходих при автоключарите зад Praktiker и след оглед ми показаха една част от механизма на вратата, която не работи. 

За мое разочарование не можаха да я поправят, казаха ми да намеря от някъде същата и да се върна за да я монтират.

Прерових сума ти сайтове за авточасти но така и не намирам това което търся.

Много моля за съвет къде бих могъл да намеря брава за предна лява врата на CR-V 2005 дизел?

По-възможност да не е на цена от Бултрако! Дори съвет за подходяща автоморга ще е от полза.

 

Благодаря ппедварително!

 

П.П. Имам снимки на въпросният механизъм но за пръв път публикувам тема и не виждам от къде да прикача файл!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и добре дошъл!

 

Вдясно от черния бутон "Публикувай" под мнението има сив "Още опции". После "Browse", избирате желания от Вас файл и цъквате върху "Прикачи файла". След това ви се появява нов ред с миниатюрно изображение на снимката, вдясно на който изберете "Добави в мнението".

Untitled.jpg

По описанието много ми звучи като да е проблем с актуатор, който не е препоръчително да купувате втора употреба, но нека първо видим снимката.

 

И за разлика от къщите, колите нямат брави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Zlatozator но с риск да прозвуча доста глупаво, все още не виждам от къде да отворя браузера! Отварям "още опции" но не виждам "Browse", просто прозореца в който пиша се качва най отгоре и се появява бутон "Преглед" или "Откажи".

Редактирано от Zlatozator
Качил съм визуализирано в поста си по-горе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката се вижда чудесно от къде се добавят файлове но при мен тези опций под прозореца за писане просто не се появяват! Възможно ли е това да е право само на модератори и по-стари потребители но не и за новаци, като мен?

Редактирано от Zlatozator
Рестартирайте браузъра и опитайте пак. Вече трябва да може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква разлика. Не разбирам, защо но така или иначе опцията за прикачване на файлове при мен не се показва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много прилича на част от това в линка, по конкретно предната част, която е със зеленото палче. Всешност самото палче не се активира от дистанционното, а иначе с ключа си отварям без проблем. Тази от линка не е подходящото CR-V иначе да съм я поръчал до сега. Ето и линка:

 

https://www.megaparts.bg/product/brava-za-honda-cr-v-20-150-ks-2002-g-1?utm_source=3QpV8bhw0H&utm_campaign=VhmcOMbzju

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Възможно ли е това да е право само на модератори и по-стари потребители но не и за новаци, като мен?

Не, по-скоро проблемът ти е в браузъра, или компютъра (телефон, таблет и т.н.), или и двете взети заедно.

 

По снимката - актуатор е това жълтеникавото, в което влизат кабелите. Ако то работи, трябва да издава звук, когато откл/закл с дистанционното.

Обаче, като гледам снимката, това зеленото палче изглежда да е част от бравата, а не от актуатора.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krasi-mir, пробвах на два компютъра и един смартфон, смених Firefox, Chrom и Explorer. Резултатът е винаги същия, не ми излиза опцията за прикачване на файлове!

Лично аз не мога да си го обясня по друг начин освен с това, че все още не ми е предоставена тази възможност изобщо (неясно защо)?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно актуатор се оказа, след като знам как е точното название, веднага намерих снимки на същото нещо в нета.

Ето линк, точно така изглежда и моят:

 

https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80+%D0%B7%D0%B0+%D1%85%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0+%D1%86%D1%80%D0%B2&espv=2&biw=1920&bih=1075&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiXxvLS8ZXKAhVBrSwKHcufBe8Q_AUIBigB#imgrc=ogJ2OnCT6_xOVM%3A

 

Съжалявам за дъгият текст :)

Тази снимка е на предна дясна, тоест моята изглежда по същият начин но огледално.

Та ако все пак някой знае къде мога да намеря такова чудо, благодаря!!!

Редактирано от fargo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам че си от София,а тук си имаме хубава морга за Хонда.

Намира се в кв."Гара Искър" в бившото АРЗ.

Човека е Станислав, а телефона му е 0879466444

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emicha, благодаря за полезната информация. Със сигурност ще проверя първо посочената от теб автоморга. 

Иначе, знаейки вече точното наименование на тази част от колегите по-горе, открих такава в Ebay и Amazon.

Оригиналната е около 45$ без транспорт до тук, има и евтини варянти по 15-20$, не съм решил още кое да избера,

неприятно е и дългото чакане при покупка от тези сайтове. Така че, още веднъж, благодаря за информацията,

дано Станислав да има такъв актуатор, според номера на модела става и за други Хонди, което увеличава шансовете! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуатор втора употреба не си е работа, при все че във въпросната морга сигурно ще ти искат пари като за нов.

 

Моят съвет е да си провериш точния код на частта, и да си вземеш или от eBay нов неоригинален или оригинален от общите поръчки от САЩ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно,че новото е за предпочитане, но на човека не му се чака и иска бързо решение.

Може да случи на читав акуратор, пък може да го вземе и на добра цена, така че решението е негово.

Просто помоли за помощ, пита и евентуално за някаква морга, затова му дадох координатите.

Само да има в предвид, че там всички са с десен волан и не знам как стои въпроса със заменяемостта на тази част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, наистина интересуваха ме всички варианти. В крайна сметка мисля да поръчам нов, след като разбрах че тази част се поврежда често едва ли има смисъл да взимам стара.

Намерих доста оферти в ebay и Amazon. 

Това което може да бъде полезно за някой друг със същият проблем е, че по прицип всички видове актуатори стават на повече от един модел автомобил, моят например се оказа съвместим с още 64модела на Хонда, между които почти всички варианти на Civic и Jazz. Просто тъсете в ebay по OEM Part Number, вместо по модела и годината на собственият ви автомобил. Разбира се трябва първо да знаете какво точно тъсите, за което помоща на колегите от форума е незаменима  :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно,че новото е за предпочитане, но на човека не му се чака и иска бързо решение.

Ясно е и не споря. Но друга ми беше мисълта - за разлика от други части, при които няма особена нужда да са нови и при които няма кой знае какво овехтяване, актуаторът има определен живот и по външният му вид не може да се отсъди за състоянието му.

Освен потенциалната набутвация в такъв случай, смяната му се извършва или в сервиз или отнема около час лично време.

 

Това е и другото, което забравих да кажа на колегата - с малко повече желание и елементарна техническа мисъл може да си го смени и сам... щом чак аз успях :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата но това с прикачването на снимките се беше получило и на друг колега.

Опитахме всички браузери но така и не се появи при него, влязох с моя акаунт и го имаше  :|

Според мен това кламерче се появява след определени натрупани мнения в форума, както преди имаше в началото ограничения за 2 мнения на ден на новите (сега не знам дали го има още)

Редактирано от Zlatozator
Благодаря за обратната връзка. Ще се провери пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...