Jump to content
Krasi-mir

Отопляване на къща с инфрачервени панели.

Recommended Posts

Ми аз вкъщи съм с климатици, засега на минус 20 се доказаха че вършат работа. Обаче както каза един пич - климатиците са бедняшкия избор - комфорта е на ниско ниво. Айде тези са тихи и не се чуват, но въздушната струя си остава. Правилния избор е термопомпа с цикъл вода-вода и радиатори в цялата къща, но инвестицията си е голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скромното ми мнение...

 

Една мулти сплит система ( едно външно и n вътрешни ), в никакъв случай няма да ти излезе по - евтино от n на брой сплит системи, ...външно - вътрешно. 

 

Плюс недостатък - дълги тръбни пътища, кабели... Има даже възможност компресора, понякога да не може да смогва.

 

И тук почваме пак да говорим за пари.

 

Хиперинверторните - давам ти за пример серията Daiseikai на Toshiba, понеже имам лични наблюдения.

 

 http://vimax.bg/product/2507/hiperinvertoren-klimatik-toshiba-ras-10g2kvp-e-ras-10g2avp-e-daiseikai-8.html

 

Това чудо е с плазмен очистител, ... има функция озониране на въздуха - голям кеф.

 

Виж му технологията на компресора.

 

Но струва примерно два пъти повече от един " нормален " - аз в момента съм с два броя от това:

 

http://vimax.bg/product/66/invertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz-ge25va-muz-ge25va.html

 

Аз не обичам да правя компромиси с техника - доколкото ми го позволяват парите, де....

 

Затова прецених, че съотношение цена - качество ще е Митцу...

 

Мисля, че Daiseikai серията на Toshiba е истинска японска.

 

Daikin,  за нашия пазар са чешки, много рядко излизат белгийски.

 

Нямат нищо общо с истинското японско.

 

Не знам при теб как е, ... но ако намериш " Made in Japan ", говоря за всички... 

 

Малко сухи данни, ако искаш...

 

BTU е основен начин за различаване мощността на климатика.

BTU представлява мощност, измерена в Британски Топлинни Единици.
1 BTU = 1,055 джаула.
W към BTU е приблизително 1 към 3.41

 

Energy efficiency ratio (EER) - коефициент на енергийна ефективност при работа  в режим на охлаждане.

Или колко ефективно ще използва консумираното електричество, докато охлажда.

Колкото по - голям EER има, толкова по - голяма енергийна ефективност ще осигури.

 SEER е сезонен коефициент на енергийна ефективност, в режим на охлаждане.

 

Coefficient of performance (COP) - коефициент на енергийна ефективност при работа в режим на отопление.

COP е същият коефициент като EER, но се отнася за режима на отопление. 

Колкото по - голям COP има, толкова по-голяма енергийна ефективност ще осигурява през отоплителния сезон, 
 

И понеже, ... климатика в основата си е създаден да охлажда, затова в този режим работи по - пълноценно, от режим отопление...  :cool:

 

Ами, ... дано съм ти бил полезен...  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
........... ако намериш " Made in Japan ", говоря за всички... ......

 

Като говорим за Маде ин Джапан.....и.дано не 'прозвучи' като реклама но тия всичките са от Япония...рециклирани...с преобразувател от 110 на 220 волта http://www.technohit.bg/technohit/stock/klimatici/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...