Jump to content
striking

Jack 3.5mm, MP3, USB

Recommended Posts

Здравейте, предполагам повечето от вас вече са минали през това и имат USB четец, 3.5mm jack за към телефона и т.н. 

Какво бихте ми препоръчали като устройство? Трябва ми да мога да чета MP3-Ки от флашка и да мога да си пускам музика от телефона, като все пак да мога да контролирам

звука от бутоните на колата. Не ме устройва нищо, което се пъха в запалката. Искам като отида в сервиза да могат да ми го направят културно и удобно. 

Вие как сте си направили този ъпгреид? От къде ви излиза кабела, къде ви е USB-то и т.н.? 

 

Ще се радвам да споделите, вашия опит и мнения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че говориш за Акорд 7ма.

 

Устройството обикновено се крие под конзолата и с удължаващи USB и 3.5mm кабели се прокарва в жабката или отпред под DVD-то (или ако няма DVD - в долапчето под радиото) - с дупчене на някой ъгъл. Слушане на мп3ки от USB флашка като цяло не се получава добре - устройствата лъжат колата, че това е чейнджър и можеш да си разделиш песните в папки 1-2-3-4-5 и тн и да сменяш коя папка слушаш на shuffle или последователно. Устройствата, които съм пробвал имат проблем да разпознават някои мп3-ки (в зависимост как са кодирани и дали имат специални или кирилски символи в имената си) и като цяло stream-инг през AUX / Bluetooth от телефона ми е бил винаги по-удобен - хем ползвам spotify, хем който и да има музика в колата, може да пусне с кабела. Но няма смяна на песни от волана разбира се.

 

Bluetooth от своя страна изключва кабели. Има XCARLINK устройства (xcarlink.bg), както и други марки, които позволяват смяна на песни от волана на цена 237лв (може би + монтаж). Аз бих взел това. Ако ти е скъпо - имам останали две чисти и хубави AUX устройства, мога да дам едно евтино и се монтира лесно, пиши лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за Акорд 7 става на въпрос, без Навигация. Аз се рових доста и попаднах на една алтернатива на XCarLink, а именно ето това , като го намерих от AliExpress на 40-50% по-ниска цена - ето.

Разликата е, че няма Bluetooth и не можеш да си вържеш телефона безжично, което си е готина екстра определено. 

 

Иначе XCarLink с Bluetooth го намерих в Ebay, за 99$, което е да кажем 50лв по-евтино от БГ сайта. Писал съм и на човека в Ebay дали може да ми направи discount. Защото 237лв за устройството ми се виждат много и някак не ми се дават толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от ибей не изглежда истински xcarlink - имай предвид, че е пълно с ментета. Този Yatour има някакви положителни ревюта - потърси информация и вземай :) Но удволетворението от ниската цена изчезва много бързо ако вземеш нещо с компромиси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе и аз не знам, този Yatour го бях намерил и в ebey или amazon не мога да се сетя в момента, и имаше няколко  коментара, че не прочитал флашката с мп3-ките

и някакви такива. Да си имаш блутут и да пускаш песни от телефона директно, без кабел си е удобство и е готино, само където цената малко солена. А аз до колкото

разбрах папките трябва да се кръщават нещо от сорта "CD01", "CD02" и т.н., ако си пуснеш флашка от XCarLink.

И четох, че можело да си правиш само 6 папки, защото CD-то на колата вижда устройството като CD changer,а той има 6 диска. Това имаш ли си надпредстава дали е така? Ако не ще им пиша да ги питам.

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Yatour вече почти година. Купих го от ebay. Поставих го сам, лесно е. Нямам никакви драми, излезна ми около 125лв. Можеш да имаш 99 папки и във всяка по 99 песни. От CD01 до CD99. Неудобството е, че не знаеш как се казват песните и търсенето е на магия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах бая клипове с монтаж но нещо се бъркам само пепелника и жабката над него ли се свалят или и самата конзола барабар с въздуховодите отгоре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиват едни 30мин. Аз използвах тази инструкция.

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Install_Xcarlink_in_2007_Accord

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но когато си без навигация нямаш ли достъп веднага след махането на голямата жабка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Yatour вече почти година. Купих го от ebay. Поставих го сам, лесно е. Нямам никакви драми, излезна ми около 125лв. Можеш да имаш 99 папки и във всяка по 99 песни. От CD01 до CD99. Неудобството е, че не знаеш как се казват песните и търсенето е на магия.

Може ли да провериш и дадеш линк, от къде от ибей си го взел, защото seller-a е важен все пак. А някой знае ли дали при xCarLink също не се виждат имената на песните?

 

Колеги исках също да ви попитам, това разглабяне на пластмаси и прочие, за да се прокара било то кабел за някое устройство или такава джаджа, не прецаква ли интериора? Имам предвид, да не  започне нещо да скърца от някъде или да не би да не се затворят прилепнало всичките части, както е било преди и т.н., защото сега нищо не ми скърца и се притеснявам да не се прецака  нещо. Един приятел така, си беше смъкнал някакви кори от страни да прави нещо, вярно че беше на по-стара кола и друга марка, ама после му почна да скърца повече от някъде другаде.

Та това, което имах предвид е, че като разбуташ заводското и после май не е същото?

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е, стига да пипаш внимателно и да не ръчкаш като обезумял, ако някоя щипка не излиза лесно, или ако си пропуснал някое болтче/винтче. Просто си запиши първия път кое как си махнал и кое по ред е, че ако забравиш някой панел може и да не влиза правилно. Внимавай с буксите, най-трудно излизат тези на запалката, внимавай и с крушката на пепелника. Буксите са много здрави, както и кабелите и шлауха, където го има. Важно е да не влагаш упорита сила, това гарантира счупване или отплесване и одиране.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето информация от My eBay: Purchase history

 
1 item sold by autoteile-dresden24
s-l140.jpg
Honda Accord CL CM CN Civic EP FK FN Jazz GD GE USB MP3 Aux Adapter SD-Interface
( 261211820631 )
ITEM PRICE:
US $57.47
 
 

Само да добавя. С инсталирането на това "нещо" можеш да си пускаш mp3-ки, aux, SD карта USB и каквото е описано.

Мен лично ме дразни, че търсенето е наистина трудно. Подредбата с номера пред файловете върши работа.

Примерно както се казват папките CD01, така и кръщавам песните 01 - някаква песен.

Обаче като мине известно време и човек забравя и се започва чудене... къде беше тази песен, в коя папка и кой номер!?!

Аз съм доволен, но ако сега трябваше да купувам, бих се поинтересувал за нещо по-удобно за работа. Не съм търсил и не мога да предложа обаче.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И четох, че можело да си правиш само 6 папки, защото CD-то на колата вижда устройството като CD changer,а той има 6 диска. Това имаш ли си надпредстава дали е така? Ако не ще им пиша да ги питам.

 

Вижда го като CD чейнджър, но позволява до 99 папки и до 99 песни в папка. Проблемът с моя GROM (който беше най-скъпото и уж устройство към 2011та когато го взех) е, че изобщо пропускаше песни или цели папки със странни символи или кирилски такива. Общо взето трябваше наистина да се кръщават простичко (например използвах програмка за преименуване да ги слага директориите като цифри и имената на песните като цифри) и не четеше всякакви флашки. С флашките е важно с каква файлова система са форматирани и колко големи са страниците на файловата система - да кажем FAT32 с 4096 байта на страница. Което си го правиш лесно на собствените флашки, обаче ако искаш някой да може да донесе флашка с музика - не е баш ок, щото нито ще е преименувал песните и папките, нито флашката е гарантирано да е правилно форматирана (повечето модерни флашки идват с exFAT, която е по-модерна, но е по-трудно да се програмират прости устройства да я четат).

 

Заради всички тези премеждия, желанието ми да се мъча с флашки много бързо си отиде и в крайна сметка използвах само AUX и после като си направих компютъра и имах bluetooth, използвах AUX само когато някой друг, който не е pair-нат с него, иска да пусне музика от телефона. Пък и с bluetooth, ако устройството е читаво, трябва да можеш да сменяш песни от волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре прочетох какво сте писали и малко като че ли се обезсмисля да си купиш устройство без блутут, защото явно работата с флашка е мъка. Това което ми изниква в главата да питам е следното.

Всички тези проблеми, които описахте за не четенето на всички мп3-ки заради имена, безумното търсене, проблем с "неподготвени" флашки и т.н., дали ги има при XCarLink? XCarLink дали изкарва, имена на песните на екрана?

 

Всъщност някой от вас има ли XCarLink за да изрази мнение?

Качеството на песните от тези устройства, ако са читави мп3-ки разбира се, хубаво като от диск ли е? 

 

Сетих се да питам, аджаба като има блутут колата, няма ли как да се свърже с CD-то и да се пускат песни от телефона, когато е вързан?

 

Същото е, стига да пипаш внимателно и да не ръчкаш като обезумял, ако някоя щипка не излиза лесно, или ако си пропуснал някое болтче/винтче. Просто си запиши първия път кое как си махнал и кое по ред е, че ако забравиш някой панел може и да не влиза правилно. Внимавай с буксите, най-трудно излизат тези на запалката, внимавай и с крушката на пепелника. Буксите са много здрави, както и кабелите и шлауха, където го има. Важно е да не влагаш упорита сила, това гарантира счупване или отплесване и одиране.

 

Колега, аз не мисля че ще мога да се оправя сам. Сигурно ще ходя в сервиз при електротехник. Защото ще искам да ми прокара и кабела от Dashboard камерата някак си скрито и да не взема ток от запалката, че за там има GPS принципно на дълъг път и не ми се трупат кабелаци и т.н., става ми грозно. А и парктроник да ми сложи, искам с едно оставяне на колата да свърша всичко.  Сега е момента, ако някой знае добър електротехник, който може да направи тези неща, ЧИТАВО И ПРЕЦИЗНО, да сподели :)

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ето тук съм описал моят начин. Тъй като в началото и аз се чудех какво точно да си купя за мен вариантите не са много.

  • До 50лв - моят вариант с изкаран единствено AUX кабел и пускане на музика през телефона - можете да си избирате и контролирате музиката и няма никаква занимавка с папки, преименувания и други глупости
  • 200-250лв - задължително с блутут - удобството да се пуска безжично музика е наистина незаменимо. Почти всички блутут устройства работят и с бутоните от волана.

За мен няма смисъл да се купува например у-во за над 50лв и то да няма блутут, но всеки сам си преценява за себе си.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям каквото Jackxxx казва. Само да вметна, че AUX-а на различните устройства не е еднакъв като качество. Да кажем на Blitz Safe AUX-а е значително по-добър, почти кристален - спрямо този на GROM, който пак е добър, но се усеща някакъв фонов шум при усилена уредба. За другите нямам опит от първа ръка.

 

Имената на песните с никое устройство няма да ти ги показва. Както няколко пъти казахме - колата го разпознава устройството като CD Changer, който има до 99 CD-та с до 99 песни всяко. На дисплея ти излиза например 02-22 (22ра песен на 2ри диск). Няма от къде да ти ги прочете тия имена, изобщо не е била замислена конзолата през 2002ра година за такива работи :) При осмицата (която е с конзола разработена 2007ма) вече нещата седят по друг начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях на xCarLink и ги питах конкретно за това устройство с блутут и ми казаха, че го нямали в наличност. Също така, че то не работело с флашка и карта памет, имало само блутут и AUX. Интересното беше когато попитах, кога ще го има в наличност и тя ми каза след месец поне, защото трябвало да направят поръчка, викам и вие от Китай ли ги внасяте и тя вика да.  Значи правете си сметка, за колко 50$ ги внасят те и ги продават на 240лв. Също така това не включвало монтаж на устройството. Попитах колко струва монтажа и тя ми каза, че работели с някои сервизи и било 40-45лв някъде. Ебах тоя монтаж за 50лв да ми махнат 3 пластмаси и да пъхнат букса  :punch:

 

Каза ми, че ако искам да имам и блутут и четец за флашка/карта памет, трябва да си взема от другите устройства, а именно ето това, като има още едно същото като него, но е друг цвят и тя каза, че май вече не го предлагали него. Уловката забележете е че, трябва да доплатиш още 50лв за да ти сложат блутут на това устройство, защото то било само за флашки и AUX. T.e. крайна цена става 287лв за да можеш да пуснеш музика с блутут или да си забодеш флашка ако искаш. Щастието е пълно.

 

Направо имам чувството, че това си е грабеж посред бял ден. Не може да ти струва 300лв за тая джаджа, а в същото време да си ги внасят от Китай за 3 пъти по малка цена поне!

 

Нещо ме разочароваха, сега трябва или да търся друго устройство с блутут и usb за флашка или да търся това ама на по-нормална цена, като примерно това от ebay за 100$.

То е ясно, че всичките идват от Китай, думи нямам. 

 

И друго, което ми каза е че папките се надписвали до 6, т.е. май това с папки до 99 го  няма.

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нов модел на Гром Аудио, но и то е 300лв. с блутуут. Поне гром-а не е китайски, и доста по-читав от карлинка. Не съм го пробвал, но докато не видя и чуя не мога да кажа колко е читав. Ако имаше директен АУХ, както на Американските коли, щеше да е доста по-добре. За сравнение, Крайслер Саратога има АУХ, директен - цъкаш кабела и готово, през който си плейвах музика от МП3 плеъра, без загуба на качество и шум. Според мен, ако искаш флашки и блутуут, сложи си еднодинов плеър, виж дали може да се ползва усилвателя или ти трябва друг. Знам, каза че не ти се дават толкова пари, ама качеството без пари не идва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебах тоя монтаж за 50лв да ми махнат 3 пластмаси и да пъхнат букса  :punch:

 

Като е толкова просто си го направи сам. Никой не те заставя да плащаш за нещо, което не искаш :)

 

Направо имам чувството, че това си е грабеж посред бял ден. Не може да ти струва 300лв за тая джаджа, а в същото време да си ги внасят от Китай за 3 пъти по малка цена поне!

Ако го взимаха на 3но по-ниска цена, щеше да може да се купи от нета на поне двойно по-ниска. Аз поне не знам да може - по-евтини са китайските алтернативи без марка, които гарантирано са с кофти DAC-ове и без галванична изолация (така че като включиш AUX + зарядно да не чуваш брум).

 

Проблемът при теб е, че искаш хем хубаво, хем с всички екстри (AUX + BLUETOOTH + USB), хем да е евтино. Избери си две от трите и може и да се получи.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги здрасти на всички ,вече и аз мога да се похваля с подобно устройство което играе ролята на ченджър казва се "GROM'' много съм доволен наистина друг свят!верно малко скъпичко ми излезе но си заслужава  225 лв устройството!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли така да се върже някое от устройствата с блутут, че да се използват оригиналните бутони на колата, за приемане на обаждане и т.н.? Защото, като ги разглеждам и чета, че тези функционалности май се оправляват от бутоните за звук, не от оригиналните за това. И разбира се, същевременно с това, да можеш да stream-ваш песен от телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

имам молба, ако някой може да снима кабела на GROM, че поръчах един от ибей, но е без кабел (?) и смятам да си направя ; не ми се дават 20 паунда за един кабел.

Благодарности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BT3 - доколкото знам, модела няма значение, кабела е един и същи.

Питах ги, не са им по-хубави цените.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

atoma има GROM и го махнал временно, че му правил утечка. Ма го питай за кабела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз съм с Акорд 7 Тайп С - обикновеното аудио, както идва от завода. И аз бях пред дилемата за музиката, но в крайна сметка се спрях на това:

https://www.aliexpress.com/item/USB-AUX-SD-Card-MP3-Player-Digital-CD-Changer-Adapter-for-New-Honda-Civic-City-S2000/32345049220.html?spm=2114.13010608.0.0.VxEJPI

 

Качеството на звука: Много добро - не правя разлика от CD и от кутийката.

Съпорт на флашки: Имах проблем само с една, която явно беше мн. стара, но все пак с чисто нова нямах никакви проблеми.

Съпорт на папки и файлове: Няма значение как кръщавате папките и по колко песни има в една папка ; все пак ограничението мисля, че е 99 песни на папка, заради самата аудио система.

 

В допълнение си взех и това блутут модулче, което обаче ползвам само за слушане на музика от телефона. Не го ползвам като хендсфрии, защото микрофона е много "китайски" :) и не се чува грам добре:

http://www.ebay.com/itm/262060784344?_trksid=p2050601.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI262060784344.N36.S2.R1.TR2

 

Поздрави.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

искам да си купя адаптер с USB/AUX/Bluetooth, нещо такова:

 

http://www.ebay.com/itm/Honda-Accord-CL-CM-CN-CR-V-HR-V-USB-SD-MP3-Bluetooth-Adapter-Freisprechanlage-/251271663025?hash=item3a80f54db1:g:O2AAAOSwofxUkvBY

 

Това е 160 лева, пак доста по-евтино от Карлинка в България за 260 лева, а доколкото разбирам е горе долу същото качество, щом не е Гром:

 

http://www.xcarlink.bg/XCarLink-avtomobilen-interfeis-za-integraciia-na-USB-SD-AUX-Bluetooth-Honda

 

Има ли обаче такъв надежден адаптер/доставчик от китайските сайтове като Алиекспрес, откъдето някой си е купувал адаптер USB/AUX/Bluetooth и е останал доволен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, и аз искам да си прекарам такъв адаптер, интересуваме само да е с Bluetooth. Може ли мнение към кой модел да се ориентирам? Да речем ще мога ли от ютюб да си пускам музика и така нататък? Модела искам да може да се управлява от волана. 

Гледам това е май което търся, някакви отзиви за модела? 

http://www.xcarlink.bg/XCarLink-Bluetooth-Bezjichen-interfeis-za-Muzika-i-Handsfree-za-Honda

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те първо да се запознаеш с различните възможности за свързване на адаптери и моделите адаптери, кой какво може, а след това да решиш какво точно искаш. За мен няма по-добра комбинация от обикновен адаптер с 3.5 мм жак, свързан към обикновен блутуут ресийвър, който поддържа A2DP и евентуално hands-free-протокол. 

 

С тия Х-Кар-линк, Гром, я-турове - хем плащаш луди пари, хем после си пълен с ограничения като обем на картата, подредба, имена на песните, да не говорим че ако искаш да пуснеш определена песен, се започва едно бясно натискане на копчета докато я достигнеш, че не се знае адаптерът как ги е наредил. И всичко това - за да можеш от волана да си промениш волуме-то от 8 на 12 и ако песента не те кефи - да я смениш с палеца. Далеч по-лесно за управление и настройки, както и без ограничения в подредбата и имената на песните, е да използваш плеър с графичен интерфейс, като телефон или таблет. Вече всеки телефон от среден клас разполага с 64 ГБ вътрешна памет, на която може да си качиш стотици часове музика, подредена по твой вкус - папки, изпълнители, албуми, имена на песни, а навигацията из тях е бърза и лесна. 

 

Абе направо си ти казвам - не се занимавай с тея, вземи си обикновен адаптер и обикновен блутуут рисийвър. 

 

Виж темата на Павел:

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да идеята е да ползвам музика от телефона, не искам флашки и т. Н. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Основният ти критерий, който е по „изискващ“ е да можеш да сменяш песните от волана. Копчетата за звука винаги ще си работят, но ще усилват звука на аудиото в колата, не това на плеъра на телефона. Разгледай колегите какво бяха писали в темата, която Оги линкна – някой май спомена за това, но по-евтините решения (излизащи около 50лв от китайците всичко) май няма да имат тази възможност. Може и да греша и да има нещо такова, не съм ровил много. Сигурно има и междинно решение за по-малко от 150-200лв (където май е бюджетът на по-популярните известни имена). Ако намериш решение, прецени си колко струва за теб удобството да сменяш песни от волана и дали си заслужава допълнителните пари. Ако споделиш и какво си намерил, ще е супер.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то когато се свържи тел ще го увелича докрай, а от системата вече ще си намалям и усилвам колкото е нужно. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроидите (предполагам и iOS), стига да не са доста стари версии, запомнят последното ниво на звука когато си бил свързан с блуутуут. Така че, ако го настроиш на макс, следващия път като се вържеш, би трябвало да се вдигне пак на макс. Android P и нагоре мисля, че запаметява и отделно ниво за всяко свързвано блуутуут устройство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...