Jump to content
striking

Говорители на задните врати

Recommended Posts

Здравейте, тъй като не съм с Premium System нямам говорители на задните врати. Искам да си сложа, но не знам нищо общо взето и имам нужда от помощ.

Какви са размерите на говорителите? И кои говорители са с добро/много добро качество? Има ли прокарани кабели до задните врати или слагането на говорители е

трудоемки процес и ще трябва да се разглобява повече? 

 

И един малко по-страничен въпрос. Когато слушам радио, звукът на повечето радиостанции не е чист, а се чува нещо като леко шумене или не знам точно как да го опиша. Когато сложа диск, разликата е осезаема. Знам, че все пак е радио, но все си мисля, че би трябвало да се чува по-добре, все пак става на въпрос за София и сигнала би трябвало да е добър. Та си мисля, да не би да имам някакъв проблем с антената ми (не че знам къде точно е тя).

 

Ще чакам вашите мнения и съвети, благодаря :)

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо искаш да слагаш говорители там??? Най-вероятно си мислиш че ще подобриш с нещо звука в колата, но си прав. Говорители в задните врати не ти трябват. Това е най-лошото място за озвучаване на купето.. Полват го тези с Премиум Саунд, защото при тях задната кора е заета с басови говорители. Отделен е въпроса, че за да пуснеш звука на повече говорите ще ти е нужен и допълнителен усилвател... и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВесКо искам да сложа говорители, за да свири по-силно и да има малко повече бас, макар че за баса дали и колко повече ще има е малко съмнително. Не те разбрах нещо какво ми каза в това изречение "Най-вероятно си мислиш че ще подобриш с нещо звука в колата, но си прав." Прав ли съм че искам или не съм?

А защо да е най-лошото място?, по този начин не се ли постига по-добър "ефект" на озвучаването в колата, когато звукът идва от повече говорители. Сигурен ли си,

че за 2 говорителя+ ще ми трябва отделен усилвател?

 

В такъв случай какво да направя, за да подобря силата на звука + повече бас (не искам бас каса)? Колите с Премиум саунд, свирят доста прилично, сигурно ще бъда доволен на нещо такова. 

Трябва да заменя оригиналните колони ли?

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите с Premium Sound имат отделен усилвател, на стандартното озвучаване не можеш да сложиш повече говорители без да добавиш усилвател за тях, защото рискуваш да го повредиш. Оригиналното озвучаване на Акорд е направено много качествено и постигането на по-добър звук няма да е никак евтино.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Озвучаването не свири лошо, ама би ми се искало малко повече сила и бас. И си мислех просто да сложа още 2 колони на задните врати. Ако го направя това трябва ли усилвателя да захранва и всички останали или може да се върже само към 2-те колони. И между другото аз не съм гледал и цените на колони/усилвател, защото не знам какво точно ми трябва като размери, читава марка и т.н.

Някаква идея/разяснение за това може ли? Никой ли не си е подобрявал музиката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш нещо от сорта на премиум саунда, по-добре си направи изцяло нова схема и аудио, с усилвател и цд сингъл дин с еквилайзер, който има УСБ и блутуут. Това ще ти излезне доста пари, но ако ще правиш малко тук, малко там, повечко другаде, в един момент разхода ще доближи цената на изцяло нова система. Няма да може да ползваш копчетата на волана, но не е болка за умиране. Остави си радиото за да ползваш климатроника.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, това става твърде сложно и не ми се занимава, защото все пак няма да се женя за колата, може след 2-3 години да я продам. Най-малкото повечето хора гледат скептично, при такива цялостни

промени и т.н. А и парите за инвестиция, ще са много. А и бутоните ми на волана са ми важни :)

 

Аз исках някакво по-просто решение, просто да подобря малко музиката, а не да я сменям изцяло :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз споделям мнението на колегата ВесКо относно инсталиране на колони в задните врати.

И аз също като теб не бях трогнат от музиката в Акорда (правя сравнение с фабричното озвучение на предишната ми кола Мазда 3). И се заех за работа - смених заводските пищялки отпред с Canton-и. Сложих също така активен субуфер BOSE в патерицата отзад. Звукът се подобри значително. 

Та това според мен е един бюджетен и не толкова трудоемък вариант за това, към което се стремиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега CaMR0N, Веско е писал, че при Premium Surround отзад е заето с бас говорители. Аз също имам 2 големи говорителя отзад на кората, това не са ли бас говорители?

Ако не е тайна какви пари, горе долу ти излезе тази гимнастика и преди колко време си я правил? Само 2-те пищялки ли смени? А какво за другите 2 колони в предните врати и отзад на кората?

Можеш ли да ми дадеш информация за размерите на пищялките и средите от пред, и тези отзад?

Някой знае ли каква мощност е CD-то на колата, за да се изчисли още колко може да му се закачи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш колкото си искаш мощни говорители, но не трябва да са ПОВЕЧЕ ОТ 4 на брой. Ако толкова много искаш говорители в задните врати, трябва да се откажеш от предните или от задните говорители, което аз лично не те съветвам. Все пак, ако толкова много искаш, пробвай и ще се увериш че ти казвам истината. Повече бас ще получиш само с допълнителна бас-каса и усилвател за нея, както е направил колегата CaMRON.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CaMRON може ли да покажеш как изглежда БАС-касата ти и какъв усилвател е нужен за нея? А не разбирам, щом мога да сложа бас каса, която да свири заедно с другите говорители, защо да не мога да сложа и на задните врати 2 колони към усилвателя и те да свирят заедно с другите оригинални от колата, и да могат да бъдат оправлявани от бутоните за звук в колата? 

Извинявам се, ама съм много бос за музика и ел. инсталации като става на въпрос.

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега CaMR0N, Веско е писал, че при Premium Surround отзад е заето с бас говорители. Аз също имам 2 големи говорителя отзад на кората, това не са ли бас говорители?

Ако не е тайна какви пари, горе долу ти излезе тази гимнастика и преди колко време си я правил? Само 2-те пищялки ли смени? А какво за другите 2 колони в предните врати и отзад на кората?

Можеш ли да ми дадеш информация за размерите на пищялките и средите от пред, и тези отзад?

Някой знае ли каква мощност е CD-то на колата, за да се изчисли още колко може да му се закачи. 

За пищялките не мога да кажа размер, може би в диаметър са около 6-7 см. Смених ги, защото заводските не удовлетворяват изискванията ми.  Колоните в предните врати ще ги сменям пролетта, тъй като още като взех колата, шофьорската бръждеше леко. Отзад елипсите са 6 на 9.

По принцип бях изправен пред дилема : дали да не сменя елипсите с по-мощни двулентови, но накрая се спрях на варианта с активния субуфер в резервната гума. 

Относно парите - зависи. Аз предпочитам да взема нещо старо и качествено, пред нещо лъскаво от магазина. На предишната си кола бях сложил говорители MB Quart.

BOSE-то ми излезе около 100-на лева. Цената на пищялките не я помня, купувал съм ги преди доста време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CaMRON може ли да покажеш как изглежда БАС-касата ти и какъв усилвател е нужен за нея? А не разбирам, щом мога да сложа бас каса, която да свири заедно с другите говорители, защо да не мога да сложа и на задните врати 2 колони към усилвателя и те да свирят заедно с другите оригинални от колата, и да могат да бъдат оправлявани от бутоните за звук в колата? 

Извинявам се, ама съм много бос за музика и ел. инсталации като става на въпрос.

Колега, субуферът е активен, което ще рече, че не му е нужен усилвател. Монтажът е елементарен. Взех захранване от запалката. Сигнал си пуснах от единия басов говорител.

Bose_Cntrpnt_Bass_Module.JPG

 

Това е произволна снимка от интернет, но така изглежда BOSE-то. Не заема никакво място в багажника, това му е чара. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, добре изглежда, ама аз ще има газова на мястото на гумата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...