Jump to content
ВесКо

Навигация 2006-2008г. за коли 2003-2005г.

Recommended Posts

Днес взех тази конзола от дизел 2007 година. От ebay поръчах и DVD-то но е от 2007 бензин. Нямам обаче малкия дисплей при въздуховодите!  Той нужен ли ми е? 

 

 

IMG_20180917_181637.jpg

IMG_20180917_181649.jpg

IMG_20180917_181707.jpg

IMG_20180917_181727.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на климОтроника е различно при бензиновите и дизеловите акорди. Трябва да си търсиш конзола от бензинов акорд, защото тази няма да стане на твоето 2.4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно колега, намери от бензин преди фейс конзола и ползвай нейния контролер. Те са по-евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола в момента е с навигация преди фейс! Ще използвам нейния контролер, бутоните и всичко което може да се използва. 

 

Ето я колата! Още не мога да и се нарадвам :) преди нея имах същата но комби 2,0 бензин и все още имам и 2,2 дизел Facelift  Англичнка.

 

 

 

IMG_20180911_175750.jpg

IMG_20180911_175807.jpg

IMG_20180911_175814.jpg

IMG_20180912_193730.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче не съм сигурен, че контролера от преди фейса, ще може да се монтира на навигация след фейса, заради различията при екраните и лентовите кабели там.

Малкият дисплей може да остане същият от преди.

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ВесКо написа:

Аз обаче не съм сигурен, че контролера от преди фейса, ще може да се монтира на навигация след фейса, заради различията при екраните и лентовите кабели там.

Малкият дисплей може да остане същият от преди.

 

Може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още чакам DVD-то! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз да се включа с въпрос. С 2005та 2.4 type S Cl9 K20/K24 съм , оригиналната мултимедия припуква в един момент и звука спира (дисплея работи) Взех китайка с всичките глезотии , след поредното махане на акумулатора умря и неще да се пусне вече(китайката).
1) мога ли да сложа оригинална мултимедия с навигация (без малкото дисплейче или е задължително с него?) и открил ли е някой начин да подкара навигацията в БГ. (Навигацията е от англичанка , бензин , пре фейс)
2) Какви биха били алтернативите за нещо читаво (работещо повече от няколко месеца) с навигация
3) Някой занимава ли се с ремонт на оригиналните или китайските мултимедии.
Хич не ми се занимава с това , но искам някаква музика в колата да има.

Благодаря за помощта предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На навигация от префейс няма начин да се качи карта на България. Оригиналната ти навигация може да се ремонтира и ще забравиш, че някога се е повреждала. Мисля, че мога да помогна, но съм ти далече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам Акорд фейс 2.4 Type S без нави. Прочетох темата и разбрах , че за да се сложи навигация трябва да намеря.

1.Централна конзола от фейс бензин (ако не е от бензин , може да се намери и преди фейса бензин , и да се разменят контролерите на климатроника) 

2. ДВД рома

3.Екранчето над централната конзола

4.Усилвател

5.Жабката под централната конзола ( където се монтира ДВД)

6.Антена

7.Кабели

 

Прав ли съм? И може ли някой да ми прати този файл с информацията,защото Ланка не работи?

 

Ps: Ако някой предлага всички части + монтаж, моля да ми пише :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди да започнеш да събираш нужните ти неща, най-напред намери някой, който да ти ги монтира в колата, защото си е голяма играчка. Аз съм го играл този филм с моята кола, но не бих се хванал отново дори и срещу сериозно заплащане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Tokio написа:

Аз съм го играл този филм с моята кола, но не бих се хванал отново дори и срещу сериозно заплащане.

Казвал си го и друг път това,но не уточняваш къде и какво те е затруднило..?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложното е свързането на кабелите, докато се намери кой кабел къде точно да се свърже.  Ако колата е без Premium Sound, тогава е още по-сложно. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Акорд 2.4 комби 2005г. с оригинална навигация за която няма диск за България. Неразбрах ако се смени само двд-то от фейслифтова буксите съвпават ли напълно или трябва нещо да се преправят? И има ли значение колата дали е с десен волан и дизел или трябва да е точно като мойта? За какво да следя при покупкат на самото двд, защото ми твърдят че са напълно съвместими. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чел тук във форума, със смяната на двд само, забива тъча. Мисля че резолюцията на дисплея на тази префейс е различна от таз на фейс. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен някой снимки не ми се отварят. А и чесно казано се обърках понеже не разбирам от електроника. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други думи, според споделеният опит на някои колеги тук, ако сложиш двд ром от фейсов модел, няма да можеш да ползваш тъч скрийна (самото натискане по него няма да работи), а ще трябва да ползваш гадното джойстиче под екрана за навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че разполагаш с бензинов модел на акорда, защо просто не заделиш една сума за китайска навигация с Андроид, която ще ти направи колата 300 пъти по-модерна и актуална от повечето дори нови коли в България? Ще имаш всичко каквото поискаш от музиката до удобствата с навигации и т.н. Аз само защото съм с дизел и нямам опция да си сложа такава и да подкарам климатика без да ме усмърти за едното каране, иначе вече да съм го сторил :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и защото повечето китайци стоят нелепо и евтино, и защото ако си с премиум саунд, който не е кой знае какво, ще стане плачебна музиката в колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам всичко да е оригинално или поне така да изглежда. А и съм с премиум саун. А ако се смени навигацията изцяло от фейслифт заедно с екрана - предполага тогава нищо няма да се преправя, ще пасне и ще работи всичко перфектно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ivovd написа:

.................

Преправя се, не пасва, но след правилната интервенция
 

Цитат

ще работи всичко перфектно.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.09.2018 г. at 9:06, crown_bg написа:

Няма страшно колега, намери от бензин преди фейс конзола и ползвай нейния контролер. Те са по-евтини.

Изтекоха ми очите да я чета тая тема и се изгубих :(

Моята е с нави оригинално преди фейса,доколкото разбрах трябва да си намеря ром и дисплей от фейс(без значение дизел или бензин)А относно десните волани копчетата мога да се наредят както са си в момента така ли?Само това не успях да разбера от цялата работа :)

 

Редактирано от Draiman90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, crown_bg написа:

Точно така.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря за бързия отговор.А мога ли да разчитам за съдействие като(ако) се забатача по време на смяната,понеже снимките от началото на темата и инструкциите вече са недостъпни,а нямам познат който да е в час със тези неща тук в Русе :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ми на лично, ако нещо има.
Ако имам възможност ще помогна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.05.2019 г. at 23:28, Nikito82 написа:

Ами може и защото повечето китайци стоят нелепо и евтино, и защото ако си с премиум саунд, който не е кой знае какво, ще стане плачебна музиката в колата

 

 

Здравей колега.

Ти изпробвал ли си китайче в колата с премиум саунд, за да констатираш каква става музиката?

Понеже аз закупих китайче и я монтирах първо за опит, а вече и за постоянно май в кола с премиум саунд, та мога да кажа само, че саунда става в пъти по-добър от оригиналният!

Да не говорим за настройките които ги няма в оригиналната система.

Да, определено не изглежда като оригиналното, но реших, че за да сложа оригинално трябва да заделя над 500 лева, много главоблъсканици, дискове които така или иначе не се намират много лесно и още доста неща (и накрая нямам гаранция, че ще стане и ще работи както трябва).

Сега вече имам всичко + това, че мога да пусна филми или youtube на децата докато карам за да замълчат поне малко от пътя, имам блутут с изкаран микрофон за разговори, мога да си пускам и управялвам плейлистите с музика от телефона от ВОЛАНА, имам камера за паркиране (скоро ще има и видеорегистратор (вграден за да не се вижда) с ADAS), навигация с изключително подробни карти за Европа (и постоянни ъпдейти на същите), плейване на видео, mp3, ,mp4, xVid, DivX от USB което е прекарано в жабката и и още доста неща.

Радио, плеър, телефон съм ги настроил да се управляват от оригиналните бутони на волана!

 

Мога да кажа като минуси:

1: Звука е доста силен дори и увеличен на 1 (май ще да се равнява като 5 на оригиналната система), но това се оправя с ръчните настройки на еквилайзера.

2: Не ме кефи много качеството на пластмасата , но пък не е чак така зле.

3: Изчезна ми външната температура при километража (за сметка на това я има на дисплея вече).

4: Малко повече ядове докато я монтирах окончателно и настроя всичко да работи както трябва (всичко дойде от неразбирателството с продавача (ужасен английски), но след 3 дневни писаници накрая всичко заспа).

 

Всичко това излезна на цена 337 лева.

Всеки сам трябва да си направи заключение дали ще направи компромис с визията (оригинала определено ми допада повече) за сметка на функциите които получава от китайчето (и доста големият дисплей).

 

Ако някой от гр. София иска да го види на живо как работи може да пише за да види и прецени дали би направил компромиса който направих аз.

 

П.П. До колкото видях и прочетох вече има такива и за ДИЗЕЛОВИТЕ двигатели, и без проблем командва климата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел точно взе,с колко рам и дали е 4G?

Yatour-а,би ли могъл да се включи в нея?

За камерата,с добро качество ли е образа?

 

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица си поръчах китаец и вече го очаквам. Имаш ли снимки как си прекарал USB изхода до жабката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Knoxville написа:

Аз миналата седмица си поръчах китаец и вече го очаквам. Имаш ли снимки как си прекарал USB изхода до жабката?

 

Става елементарно.

Когато свалиш оригиналната система си прекарай всички кабели където ще ти трябват (отваряш жабката и през горният й ъгъл прекарваш кабела зад системата).

 

Аз прекарах нещата както следва:

1 USB оставих под панела над самата система (там ще включа после камерата за видеорегистрация и ADAS)

1 USB в жабката за каквото се сетиш

GPS антената също е под горният панел (има точно място където да я залепиш и да не се вижда изобщо)

Микрофона прекарах от този панел до лявата колонка, като кабела се вижда около 1,5см (само ако ти го покажа и се загледаш) от задната част на панела до края на предното стъкло, и от там под пластмасите до колонката, а после под уплътнението до горе.

Кабела за задната камера прекарах в дясната част под жабката до прага, и от там под пластмасите и уплътненията до багажника (преди няколко дни прекарах и на колега тук от форума кабела за камерата, като отне малко над 10 минути).

 

Ако имаш затруднения пиши на лично и ще го оправим (стига да имам време).

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JHM написа:

Кой модел точно взе,с колко рам и дали е 4G?

Yatour-а,би ли могъл да се включи в нея?

За камерата,с добро качество ли е образа?

 

 

Привет колега.

Взех 1 на 16GB с Андроид 9,1.

Няма 4G, защото аз не искам да има (на всички телефони имам интернет и просто го свързвам към телефона).

Ако имаш 4G и сложиш карта за нет ще си ползваш пак youtube и всичко като на един таблет, но както казах по-горе за мен е излишно да дам още 40$ отгоре за да имам 4G директно (все пак е свързано и с още 1 такса за карта която ще седи само в колата за да кажа, че имам 4G, а пускайки му нет от телефона си през Wifi крайният резултата е същият).

Задната камера е с добро качество САМО на светло.

Няма IR или LED светлина, но все пак се води подарък (поръчах си допънително хубава камера, а тази ползвах за тестове за да прекарам и свържа кабелите).

Редактирано от g.n.g
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз миналата седмица си поръчах китаец и вече го очаквам. Имаш ли снимки как си прекарал USB изхода до жабката?
Колега кой модел поръча, ако не е тайна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че моделът е един и същи, просто някои търговци си изписват името по него.

Heea58212ad264fb28bd314a201156511g.jpg ето така изглежда, 2гб ром, 32гб вътрешна памет, камера за задно виждане подарък.

 

Остава само да пристигне и да видя как ще го монтирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 
Сега вече имам всичко + това, че мога да пусна филми или youtube на децата докато карам за да замълчат поне малко от пътя


Колега, как децата гледат филмчета и ютуб от централната конзола?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел също ми разказа, че пуска филмчета на детето си и то гледа от задната седалка, така че явно е възможно и отзад да се гледа, макар и на мен да ми се струваше странно.

 

Ако питаш за технологията - филмчетата през флашка и програма от типа на windows media player, а ютуб си е през приложението посредством пускане на интернет от телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, crown_bg написа:


Колега, как децата гледат филмчета и ютуб от централната конзола?
 

 

 Привет.

Knoxville ти е отговорил точно и ясно на въпроса.

Децата са на задната седалка и когато пусна филм или youtube се вижда повече от идеално.

Все още са в столчета на високо и виждат идеално според тях (все пак дисплея е 10 инча).

Преди им слагах един подвижен дисплей м/у седалките в/у подлакътника, но не им беше удобно, защото е много близо до тях.

Сега казват, че виждат всичко и дори само навигацията да пусна се кефят и мълчат поне 15 минути :)

Иначе се карат, теглят кучето за краката (няма опашка), целят се с разни неща (респективно и нас на предните седалки) и всякакви такива неща които те карат да започнеш да викаш и говориш нечленоразделно все едно си от гората.

Реално не съм сядал да видя колко добре се вижда от задната седалка, но щом те са добре съм добре и аз.

 

В комплекта има кабели за допълнителни монитори и може да ги изведеш към задният ред, но не мисля да се занимавам с още глупости.

И без това ни е тясно в комбито, остава и монитори по тавана да закача (чак тогава ще ни дават по телевизора какви сме шашави)...

 

П.П. Утре ще седна на задната седалка зад моята да видя дали и как се вижда наистина.

 

Редактирано от g.n.g
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 Привет.
Knoxville ти е отговорил точно и ясно на въпроса.
Децата са на задната седалка и когато пусна филм или youtube се вижда повече от идеално.
Все още са в столчета на високо и виждат идеално според тях (все пак дисплея е 10 инча).
Преди им слагах един подвижен дисплей м/у седалките в/у подлакътника, но не им беше удобно, защото е много близо до тях.
Сега казват, че виждат всичко и дори само навигацията да пусна се кефят и мълчат поне 15 минути
Иначе се карат, теглят кучето за краката (няма опашка), целят се с разни неща (респективно и нас на предните седалки) и всякакви такива неща които те карат да започнеш да викаш и говориш нечленоразделно все едно си от гората.
Реално не съм сядал да видя колко добре се вижда от задната седалка, но щом те са добре съм добре и аз.
 
В комплекта има кабели за допълнителни монитори и може да ги изведеш към задният ред, но не мисля да се занимавам с още глупости.
И без това ни е тясно в комбито, остава и монитори по тавана да закача (чак тогава ще ни дават по телевизора какви сме шашави)...
 
П.П. Утре ще седна на задната седалка зад моята да видя дали и как се вижда наистина.
 


Точно това исках да знам, как се вижда отзад.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@g.n.g защо си си играл да прекарваш кабела за микрофона по цялото табло. Мнохо по лесно е от навигацията над педалите и излизаш на страничната конзола с аербег, под уплътненията от там и го закрепваш най горе близо до теб. Макар че и там не ме чуват мене много добре, но върши работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...