Jump to content
ВесКо

Навигация 2006-2008г. за коли 2003-2005г.

Recommended Posts

Кафевите мисля че са за дисплея и задната скорост а тези който са от запалката да са захранващи.....

post-35334-0-18290600-1476350857_thumb.jpeg

post-35334-0-92410500-1476350875_thumb.jpeg

post-35334-0-12060800-1476350902_thumb.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Въпроса ми е дали ако сменя само двд-то 2006 - 2008 процедурата ще е същата. Пипат ли се куплунзите на дисплея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземи прочети хубаво, това което съм описал. Не може само ДВД-Рома, не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли даде повече инфо относно тези интерфейси...явно аз съм бил с такъв когато е била колата в англия а продавача го е свалил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАЖНО!!!ВАЖНО!!!ВАЖНО:

Който иска да преминава към фейслифтова навигация, нека при подмяната на ДВД устройството да се монтира и екран от кола след 2006г. понеже, стария екран показва добре картината, но се получава бъг при тъч скрийн управлението.... неизвестно все още защо.

 

 

 

 

Аз не държа да ми работи тъчскрийна. Той е дублиран от джойстика. Мога да поразровя причината, понеже вдявам от тези неща, но само да стигна дотам. Може да е полезно, за да не се набутват хората да купуват и "дисплей". DVD-то го чакам от англия за 99€. А относно компресора на климатика (скапвал се от бензиновите и ОЕМ навита) : от него видях, че излиза само една жица, която го зацепва към ремъка. Може да се измери дали от бензиновите и ОЕМ навита не му се подава постоянно сигнал да бъде зацепен.

Редактирано от cholly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на климатика е различно при бензин и дизел, все едно дали си с навигация или обикновенното радио.

 

При бензина датчика за високото налягане и пряко свързан с компресора и така казва кога да изключи и после пак да включи, 

а при дизела, сигнала от датчика за високо налягане минава през управлението на климатроника и чак след това отива на компресора.

Сиреч, като сложиш на дизелова кола радио или дисплей от бензинка... при включен климатик няма кой да контролира налягането му и така докато гръмне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не държа да ми работи тъчскрийна. Той е дублиран от джойстика. Мога да поразровя причината, понеже вдявам от тези неща, но само да стигна дотам. Може да е полезно, за да не се набутват хората да купуват и "дисплей".

 

Аз не ги "вдявам" нещата в дълбочина, но ето ти малко материал за размисъл:

 

- Как ще си намалиш ръчно силата на вентилатора?

- Как ще си изключиш компресора, ако искаш да ти работи само вентилацията, но не и климатика?

- Как ще избереш накъде да духа, различно от режим "ауто" и този за прозорците?

- Как ще си запаметиш радиостанциите на желаните позиции от 1 до 6?

- Не съм сигурен, че с джойстика можеш да си ровиш из настройките включително да въвеждаш адрес, накъдето да те води. И да можеш, да набираш букви от клавиатура с джойстик ще те върне във времената на "Стрийт Файтър";

- Не съм сигурен дори, че с джойстика можеш да избереш "ОК", че се съгласяваш с условията на Хонда, за да ти тръгне самата навигация изобщо.

 

И това е само на прима виста...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК ВесКо. Хората са казали: човек се учи докато е жив. А относно смяна само на DVD-то, ще стане ли без тъча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не те разбирам - защо не свали ръководството което съм качил? Там съм описал какво може и какво не може.

"Мързела не боли, а мори."

 

С джойстика можеш почти всичко, тествал съм лично, но докато се оправиш с джойстика ще пуснеш брада и корени, ако преди това не направиш ПТП, а да вкараш адрес?? по-бързо ще минеш задръстването по околовръстното в понеделник сутрин в посока Лозен-Младост 4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

crown_bg, за България нави не ми е необходима, но когато тръгваш примерно за Полша или Германия, въвеждаш адреса и повече не пипаш.

Идеята е да има Източна Европа. А описанието съм го свалил и съм изчел доста неща, но този казус никъде не съм видял да се коментира. Само тук става въпрос за това. И не ми е ясно: дали ще се получат нещата без тъча, пипат ли се куплунзите на "стария дисплей" или само на DVD-то. Готов съм да експериментирам и да поровя в проблема с тъча (можеби е в драйвера на ОС-то на навигацията или калибровка)Въпроса е да я докарам до момента - работеща навигация със забиващ тъчскрийн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко от руснаците по темата http://accord-russia.ru/showthread.php?t=40327&page=2

Май сензорите са в повечко на фейслифта .. (ако правилно съм разбрал, че от руски с гугъл транслейт .. )

Редактирано от VamPo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, а и съм писал (явно си чел през редовете) може само с ДВД-Ром, но няма да работи Тъч-а. Тъч-а на фейса и преди са с различна резолюция, да сигурно са драйвери, ама едва ли може да хакнеш ОС-а за да сложиш драйвъри, тъй като управлението на Тъч-а идва от платката зад него, а не от ДВД-Рома, както вече съм писал. Можеш ли да видиш управлението на платката, как ще смениш фърмуеъра, което явно е разликата между преди и фейса?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като дойде DVD-рома ще ги разколача и двата и ще видя какво е положението. А иначе рашата казва, че двете "стъкла" са съвсем различен хардуер: единия тъч е резистивен (резисторна матрица), а другия - инфрачервени лъчи (вертикални и хоризонтални), което категорично означава съвсем различен драйвър. Убеден съм, че кучето е заровено в DVD-рома. Той казва на HVAC как да управлява самия дисплей и тъча. Много е вероятно да има опция за смяна на типа на дисплея в някое сервизно меню. Ако някой е стигал до самия дисплей, дали е обърнал внимание на производител или модел (за 2006-2008).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те съветвам да отваряш Рома, но ако си решил успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо? Занимавам се с ремонт на такива неща. Ако знам марката и модела на самия дисплей (от фейслифта), ще стане ясно дали може да се подкара системата само със смяна на dvd рома.

Редактирано от cholly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея няма марка, снимал съм го. Предполагам всичко вътре е на Алпайн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alpine (и не само те) не произвеждат никакъв хардуер. Има лепенка или някаква щампа някъде.. Невъзможно е да няма някъде надпис на производител. Защо не постнеш тази снимка? Можеби е SHARP този дисплей?

Редактирано от cholly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имам време ще погледна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това прилича на SAT NAV. Mirroring аксесоара се плаща допълнително, според мен не си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

някой може ли да сподели правилния P/N на дисплея от фейслифта ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам го, но трябва да има допълнителна зелена букса отзад, точно под входа за антената на радиото, ако не си забелязал вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам го, но трябва да има допълнителна зелена букса отзад, точно под входа за антената на радиото, ако не си забелязал вече.

Забелязах го , и съм намерил 2 дисплея на вид еднакви - парт номера различни.

Вероятно е бензин/дизел. Ако някой може да каже ..

1. 39050-SEA-E830-M1

2. 39050-SEF-E450-M1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В гугъл и двата излизат да са от Дизел. Първият излиза 100%, вторият го намирам в обяви свалени от Дизел модел 30-Годишнина на Акорд.

Аз пазя панела от новия дисплей, тъй като сложих моят си панел. Довечера ще видя какво пише на него, той е от Дизел.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което видях в нета е ясно, че:

1.39050-SEA-E830-M1 е модела на чейнджъра

2.39050-SEA-E450-M1 е модела на целия юнит (от дизелов фейслифт)

3.39186-SEA-0131 е PIONEER усилвател

4.39186-SEA-0031 е PIONEER усилвател

Най-важен е 39050-SEA-E450-M1, като чейнджъра и усилвателя може да са различни.

Не съм 100% сигурен, но мисля, че бензиновия юнит има един куплунг повече: 39050-SEF-E830-M1

Някой да ремонтира, ако е сгрешено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, но мисля, че бензиновия юнит има един куплунг повече: 39050-SEF-E830-M1

Някой да ремонтира, ако е сгрешено.


Извинявам се - сгрешил съм

Редактирано от cholly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е E450-M1, от дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да докладвам: Сменен само двд ром от фейслифт. Всичко е ОК без тъча (все едно няма такъв). Работи с NAVITEQ v3.A0 Europe 2016 (APN2 70101 WEST - около 7GB;  APN3 7010 EAST - около 5GB). Ако някой има информация за модела на дисплея на юнита (от фейслифт), моля нека да я сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да разглобиш твоя и да провериш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

crown_bg , не те разбирам. Моят дисплей няма да ми помогне с нищо  (с префейс съм)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, според теб, дали някой би жертвал да си надере централната конзола и почупи щипките, да не си кара колата минимум 1 ден, просто за да види дали ще намери нещо, с което да се идентифицира самият дисплей?

Това е скъпо удоволствие, за което ти искаш да минеш възможно най-евтино.

 

Аз не мисля, че стария дисплей има какъвто и да е шанс да бъде подкаран на фейслифт, защото е различна технология, защото драйвърите работят само за специфичния модел, за който са направени. Това е все едно да подкараш стара версия на безжична карта на Интел (на пример) с драйвърите от по-нова версия, или още по-точен пример - Тъч Скрийн драйвъри от MS Surface Pro 4 няма как да покдарат Тъч Скрийн на MS Surface Pro 3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. И през ум не ми е минавало, някой да си разглобява колата, за да мина аз "тънко"

2. Вече има достатъчно евтини "дисплеи" в ebay - по 70-80 €

3. Идеята беше, да  помогна на себе си и на тези, които тепърва имат подобни намерения

4. Ако синтезирм мисълта от последния ти пост: всеки хардуер си върви с драйвъра написан за него (има редки изключения). Аз НЕ съм твърдял обратното, Във всяка OS има интегрирани множество драйвъри за различен хардуер. В много случаи се получава plug and play, обаче в други - не. НО: лично аз съм подкарвал TFT дисплей 42" от един производител с платка (mainboard) от 32" дисплей от друг производител. Става с ровене в сервизни менюта, недостъпни за потребителя, където се задава какъв вид, тип, бранд е самия дисплей.

5.И двата вида дисплеи на хондата са еднакво технологично стари, дори на фейслифта (резистивен) е по-евтин

Имах желание.

Редактирано от cholly

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не иска да те отказва, но според теб как може да се разбере, ако изобщо може, производителя на дисплея и съответно продуктовият му номер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може да има разглобено нави от фейслифт, или снимки от нета, или някакво инфо....... Дисплея отзад изглежда примерно така:

post-35517-0-20345700-1477290732_thumb.jpg

post-35517-0-26941300-1477290745_thumb.jpg

post-35517-0-53338900-1477290755_thumb.jpg

post-35517-0-02313000-1477290767_thumb.jpg

post-35517-0-75917600-1477290778_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дисплея нищо не пишеше, на капака. На платката знаеш има доста кодове, които нищо не могат да определят, това са чипове и кондензатори.

Има разглобен стария ми Дисплей и на капака нищо не пише. Единствената идентификация е на самият Модул, на който има Референтен номер, Продуктов номер и още някакъв, който не помня.

Можеш евентуално по продуктовия номер да провериш в Гугъл какъв модел Дисплей ползват Алпайн, и най-вероятно ще намериш това инфо само и единствено, или в Американски Акорд или ТСХ форум, или Австралийския Акорд или ТСХ форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет: Ако не използвате навигацията, извадете диска от двд рома. Слагайте го тогава, когато ще ползвате навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет: Ако не използвате навигацията, извадете диска от двд рома. Слагайте го тогава, когато ще ползвате навигация.

Би ли обяснил защо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Щото Рома върти диска нон-стоп...

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Щото Рома върти диска нон-стоп...

То е ясно, че ще го върти, но не постоянно, а само когато му потрябва нова информация. Извинявай, но не виждам драма в това, защото лазера си старее с времето, без значение дали се ползва или не, а моторчето не вярвам да се прецака, защото е made in Japan. Зададох въпроса си, имайки в предвид горното.

Дано колегата cholly да има други аргументи, всъщност въпроса ми беше адресиран именно към него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, спри си музиката и се наведи до Рома и слушай диска как се върти, независимо дали ползваш навигацията или не.

 

Тук съм забелязл, че някои хора търсят определен отговор, и колкото верни да им се дадат и обяснат, от хора с опит, е без значение...

 

ПС: Tokio, дори не си направи трудът да се извиниш в темата за "фаровете", където се изказа крайно и грубо, а и безпочвено, избирайки да повярвате на човек, който не го е правил, а не на такъв който го е правил дузина пъти.

Редактирано от crown_bg
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...