Jump to content
ВесКо

Навигация 2006-2008г. за коли 2003-2005г.

Recommended Posts

На 25.01.2020 г. at 17:21, crown_bg написа:


Точно това исках да знам, как се вижда отзад.
 

 

Ами днес седнах да видя как е.

Не е хич зле честно казано.

Ако седна и се облегна виждам доста прилично.

Предполагам децата виждат по-добре поради това, че са повдигнати на столчетата както казах.

 

Преди 22 часа, Nikito82 написа:

@g.n.g защо си си играл да прекарваш кабела за микрофона по цялото табло. Мнохо по лесно е от навигацията над педалите и излизаш на страничната конзола с аербег, под уплътненията от там и го закрепваш най горе близо до теб. Макар че и там не ме чуват мене много добре, но върши работа

 

Амиииии защото то трябва малко акъл, ама на време...

Аз го изкарах от горната част  до стъклото и от там под пластмасата до колонката и до горе при сенника.

Под краката щеше да ми е много по-лесно, ама в този момент бързах и не се сетих.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене микрофона е прекаран до оригиналния (между плафоните) и реално ползвам него, но с преправени кабели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, насочил съм се към смяна на навигацията от префейс към китайска такава. Въпроса е трябва ли да се преправя нещо по кабелите или в комплекта са включени преходници и всичко е Plug and play. И мога ли след това да махна DVD ром-а?

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите са plug and play, но при теб ще има малка фуга между китайската навигация и пластмасата отгоре. При всички с оригинална навигация го има този проблем. Освен това няма да ти работи дисплея на пластмасата отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера и аз мога да се похваля със конверсия от пре фейс към фейсова навигация.Всичко работи(без блутут и гласови команди) кажи речи от първия път.Искам да споделя,че не е чак толкова трудно и сложно и определено си заслужава всяка стотинка и всяка капка пот.Дет се вика по-хубаво от оригиналното няма :) И със малко повече търпение и труд успях да прехвърля всички кабели по буксите без да срежа нито един.За прехвърлянето на самите платки използвах жокер "помощ от приятел" който е по-навътре със по-финните електроники,но от това което видях и там не е голяма философия :)

На финала иска да БЛАГОДАРЯ за пореден път на колегите от форума,които ми оказаха съдействие и насоки за да се случи.Без тяхната помощ нямаше как да се случи.

20200205_152941.jpg

20200205_193947.jpg

20200205_100321.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Draiman90 написа:

Дет се вика по-хубаво от оригиналното няма :) 

Поздравления за положените усилия колега,добра работа си свършил.

 

За оригиналното си прав,но в днешно време,силно му липсва Android-а!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, JHM написа:

За оригиналното си прав,но в днешно време,силно му липсва Android-а!

Благодаря колега.Иначе за андроида...всяко нещо върви със плюсовете и минусите си :)

Ама като съдя по Android-а който е в ръката ми,някак си му нямам доверие...телефоните си ги сменяме на има няма 2год.В колата някак си не ми се иска на 2години да изкормвам всичко,щото се сбозил софтуера или нещо друго 🙄

Редактирано от Draiman90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, goodybg написа:

Кабелите са plug and play, но при теб ще има малка фуга между китайската навигация и пластмасата отгоре. При всички с оригинална навигация го има този проблем. Освен това няма да ти работи дисплея на пластмасата отгоре.

Благодаря за бързия отговор. Не ми пречи фугата, но ако не работи дисплея, градусите как ще ги нагласям,  в самата мултимедия ли излизат?

Ако е така мога да си взема и капак от Акорд без дисплей.


Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизат на самата мултимедия, но трябва да се направят малко настройки за да ги показва. Живот и здраве другата седмица трябва да пристигне моята , и ще дам отзиви след като я монтирам.
Колега ако си дизел няма да стане китайчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, goodybg написа:

Колега ако си дизел няма да стане китайчето.

Освен ако не напъваме тук 😝:
http://clubhondaspirit.com/foro/topic/150402-colaboracion-solucionar-el-problema-de-las-radios-chinas-en-diesel/page-9

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте група. 
Не планирах да да се хвърлям във филма с навигация за Акорд 2004, но ми изскочи на добра цена и го грабнах.

Та,  ако преживеем апокалипсиса с корона вируса това ще бъде следващия проект. 😀
Акорда ми е 2.0 бензин 04, с радио/cd а навигацията е от 2.4 2007ма.

Знам, че филма ще е голям , но и желанието. 
Някой минавал ли е по този път, започвам да се подготвям и бих бил благодарен на всеки с инфо или схеми.

Поздрави. 
Живи и здрави!
 

7033F671-34CA-4AEC-BAA8-AA4310C3BFE1.jpeg

Редактирано от sidux

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да им снимаш "задниците", интересно ми е да видя буксите? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Knoxville написа:

Може ли да им снимаш "задниците", интересно ми е да видя буксите? 

 

A90D84AF-483B-429F-8952-1BF149BBD372.jpeg

78213517-E456-4C0F-835A-64FCE80DAD25.jpeg

E66941B2-D0C2-4D52-9343-93EB88DC1A6B.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Надявам се знаеш, че 2007 година на донора не ти гарантира, че модела е фейслифт. На бутона за подгряване на огледалото на навигацията от снимката ти липсва символа за подгрев на огледалата. Фейсовото DVD в гръб изглежда така. Иначе за начинанието имаше тема.

Успех.

IMG_20181105_101252.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Ivan_Ch написа:

Здравей колега. Надявам се знаеш, че 2007 година на донора не ти гарантира, че модела е фейслифт. На бутона за подгряване на огледалото на навигацията от снимката ти липсва символа за подгрев на огледалата. Фейсовото DVD в гръб изглежда така. Иначе за начинанието имаше тема.

Успех.

IMG_20181105_101252.jpg


А в какво се състоят разликите колега? 
моята е  04та с радио, така че все е по добре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите са доста,подкарай темата от началото та до края ;)

Това което са то продали е от преди фейс т.е. до 2005,от 2006 нататък(фейслифт) се поддържат карти за българия,може да се свърже камера за заден ход и доста други недомислени неща от преди фейса.Проблемите с оптиката на двд-то са по-малко след фейса и може да работи без диск за навигация,а преди фейслифт като махнеш диска или като не го прочете(Disc error) екрана изгасва след 10сек. примерно и трябва да натиснеш някой бутон за да се включи.Часовника не може да си свериш без да е прочело диска,а да го прочете пак не е гаранция...фейслифтовата вече го прави автоматично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Draiman90 написа:

Разликите са доста,подкарай темата от началото та до края ;)

Това което са то продали е от преди фейс т.е. до 2005,от 2006 нататък(фейслифт) се поддържат карти за българия,може да се свърже камера за заден ход и доста други недомислени неща от преди фейса.Проблемите с оптиката на двд-то са по-малко след фейса и може да работи без диск за навигация,а преди фейслифт като махнеш диска или като не го прочете(Disc error) екрана изгасва след 10сек. примерно и трябва да натиснеш някой бутон за да се включи.Часовника не може да си свериш без да е прочело диска,а да го прочете пак не е гаранция...фейслифтовата вече го прави автоматично.


Благодаря за инфото колега.

Снощи препрочетох доста от темата. Явно и самите дисплеи са различни.  Само се чудя дали да търся фейслифтова или да слагам тази...все пак съм само с радио в момента. 

Горният панел с въздуховодите еднакъв ли е с фейслифтовия или трябва и него да разменям ако реша да търся по-новия.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, sidux написа:

Горният панел с въздуховодите еднакъв ли е с фейслифтовия или трябва и него да разменям ако реша да търся по-новия.

 

По принцип са еднакви освен бутона за авариини,доколкото знам буксата му е различна при фейса,иначе няма проблем фейсов дисплей да работи с префейсов малък дисплей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прехвърля си бутона от единият капак на другия и е готов

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следното питане. Мога ли да сложа фейслифтова конзола с навигацията и двд ром, англичанка на префейсова с ляв волан. И двете са дизел. Гледам отзад са доста различни буксите на двд ром-а.И двете са премиум саунд. Малкото дисплейче остава от префейса. Или мога да сменя само чейнджъра. Той ме интересува. И там на фейса има една букса повече.

 

Разглобил съм си колата и сега не смея да ръгна буксите да  не изгори нещо!!!😞

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че точно в тази тема пишеше, че можеш да сложиш и само dvd rom-а от фейслифта, но няма да ти работи тъч скрийна. С повече не мога да ти помогна.

 

Моля те само да не постваш два последователни пъти. Имаш бутон за редакция на последния си пост. Всичко е в правилата на форума.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прочетох го, но мислех, че може би някой е излъгал системата. Междувременно го направих, като смених само механиката на сд - то. А не знаех, че съм го постнал два пъти. Заби ми телефона точно като го написах и дадох send. Извинявам се от името на Андроида, дето забива в най - неподходящия момент. Благодаря за отговора. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, прави се, но не съм аз човек, който знае как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже темата е свързана с навигация, откога е последният ъпдейт на картите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Виждам че много сте напреднали по темата с навигацийте и кабелите, та мисля че въпроса ми ще е зададен на точното място. Сложих си китаец и много съм доволен, само където ми липсва горният малък дисплей та въпроса ми е дали някой не е измислил начин да се подкара и той с китайска навигация. Главно ми липсва показанията на градусите на климатика, защото при китаеца когато променяш градусите изкача прозорец с показанията и после изчезва, а ми се иска константно да си ги виждам. Благодаря предварително!

П.С. Колата е 2,2 дизел 2005 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фуга нямаш ли, с този панел с малкия дисплей?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ама ще я измисля някак ако се намери начин да се свърже!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за първи път пиша във форума, ако нарушавам някакви правила се извинявам предварително !

Карам Акорд 2.2 2006-та, седан, фейслифт. От половин година НЯМАМ радио в колата, обичайния проблем с пукането за тези, които са запознати (стандартното радио без навигация). В един момент, пукането се превърна просто в невиждан (по-скоро нечуван) ужас, тъй като пращенето беше оглушително и единственото, което можеше да го спре беше изгасянето на колата. Естествено след разглабяне на конзолата откачих CD-то (съответно и дисплея) и от половин година имам чувството, че карам Лада ама с климатик, тъй като нямам нито, радио, нито CD, нито дисплей и т.н. Намерих си от Англия навигация без ДВД, която е от дизелов Акорд от 2004-та година. Стана ми ясно вече, че трябва да си намеря малкия панел отгоре за въздуховодите за да го монтирам. Въпроса е, че в момента всичко си е както до сега имам климатик и парно, НО отново без дисплей и радио, тъй като тази букса не ми пасва (моята е по тясна, на въпросната навигация е по-широка). Има ли варинат просто да се пренаредят пиновете на самата букса, от тясната на широка, не искам навигации блутути, тъчове и т.н. искам поне да имам радио и дисплей да видя на колко градуса ми духа климатика. Благодаря предварително !!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.10.2020 г. at 9:51, Nikolai написа:

Имам ама ще я измисля някак ако се намери начин да се свърже!

За сивик 8 продават някакви модоли по 140лв да работи дисплея над радиото. Не знам от къде ги купуват, може би от авител, та може да провериш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nikito82 ще съм благодарен ако дадеш малко повече инфо, какво прави този модул и т.н. Проблема с горният дисплей е че той се свързва със двд то мисля и сега в момента куплунга му изобщо няма място къде да се свърже към новата медия. Трябва някой специялист според мен да каже от новата медия как може да се вземе сигнал за информация само.

 

Редактирано от Nikolai
Допълване на поста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нз още какво точно, прави. За сивик 8 ми казаха че без него няма да работи дисплея на климатроник и сега съм го поръчал, заедно с навито и може би до ден два ще е при мене. А вече кога ще имам време да монтирам всичко не зная. Сега ще ти пратя линк към него, но си пише че е за сивик 8.

https://www.avitel-bg.com/connect-2-ctsho002--honda-stalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nikitoa82 разбрах, може би и за мен ще трябва нещо подобно защото много букси от фабричната навигация при мен останаха несвързани към новата китайска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, само да ви обърна внимание, че този модул е за управлението на мултимедията от волана.

Понеже съм си вързвал афтърмаркет плеъри с подобни адаптери реших да го спомена.

Ако не съм разбрал каква ви е идеята - извинявам се, но по-добре малко спам отколкото да хвърлите една торба пари. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за волана да работи е модула, както и да тръгне и дисплея над радиото на сивик 8. Не съм го пробвал още, не ми остана време, но без него не тръгва дисплея, поне това пробвах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, оглеждам се за андроид навигация за акорд 7 бензин с premium sound, без навигация. Но във всички ревюта забелязвам оплаквания, че не пасва на таблото, както отдолу, така и отстрани. Другото оплакване е, че има статичен постоянен шум, когато музиката е спряна. Някой да е успял да се справи с тези проблеми? Доколкото виждам по снимките в ревютата, проблемът с напасването идва от това, че андроид навигацията е по-дълга и изглежда, че има лека разлика във формата в долната част. Предполагам, че панелът под нея би могъл да се модифицира - да се скъси, за да не влиза под навигацията и да се добави материал там където остава празното пространство, след което да се фолира. По-сериозният проблем за мен е с напасването отстрани, възможно ли е да се дължи на подпъхването на долния панел под навигацията или формата отново не е правилна и няма как да се напасне? За проблемът със статичния шум(има го само с premium sound-а) някой намерил ли е решение? Един колега беше писал, че са му изпратили допълнителен филтър китайците, но проблемът е останал. Има ли някакви други проблеми и недостатъци?

 

124079351_1053237651795448_6190016911953107488_n.jpg

Редактирано от iliyanK20

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да ми направи оригиналната навигация на 7ма грнерация(2.2) (пари за работата ще дам!😀) или поне да ми каже къде да си намеря  диск от фейслифт или каквото е там. Харесва ми как стои оригинала и не желая да я сменям с андроидска.

 

 

 

благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е наистина 2004, следователно е префейс. Диск за навигация от фейслифт няма да ти свърши работа, не си пасват. Префейс навигацията няма България на картата, само фейслифт я има и то с последни данни от 2017-та (брандирани като 2018-та). Ако целта ти е просто да има диск, за да избегнеш някакви грешки, това вече е друга тема. А относно андроидската навигация, не искам да те убеждавам, но предполагам си се запознала добре с вариантите, визията и потребността за да я отричаш или просто държиш да е оригиналната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро и аз съм собственик на Хонда Акорд  7 2004 с навигация , искам да си сложа навигация от фейслифт моля за съдействие как става цялата работа прочетох по горе написаното, но понеже темата е малко стара снимковите материали не мога да ги видя, а са ми нужни за инсталацията с кабелаците, благодаря на всеки който се отзове за помощ. 

Редактирано от MellifeR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е старичка, но аз съм нов, та да питам. Ако има диск с навигация, дисплея постоянно ли ще свети или пак ще гасне? За навито не ми дреме-има телефони за тая работа, все пак не сме 2004😉.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи. На фейслифта когато запаля колата, ако не пипам навито, след определено време загасва. Обаче ако настройвам нещо от тъча остава активно докато не го загася ръчно. Също е активен дисплея, когато пусна натисна бутона MAP. При префейса едва ли е различно, но не съм сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...