Jump to content
357MAGNUM

Размер чистачки на Харви

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Първо да се извиня ако има такава тема и не я виждам.

Скоро си купих харви и глупавия търговец е боцнал отпред 2 чистачки по 20 сантиметра все едно са за мотор :)

Може ли някой да каже размерите на чистачките .

Харви 2001 124к 4 врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофиорската е 535мм, пасажерската 450мм, а задната 300мм 

 

Бях питал в моята тема за харвито ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.И аз имам питане само че за задна чистачка.Само оригинална ли се предлага или има и алтернативни варянти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.И аз имам питане само че за задна чистачка.Само оригинална ли се предлага или има и алтернативни варянти?

Сменя се само перото (заедно с пласмасовата шина). Миналата седмица си купих от пазара за 3 лв. две пера по 60 см. След среза по средата имам за 4 смени. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте.И аз имам питане само че за задна чистачка.Само оригинална ли се предлага или има и алтернативни варянти?

То чистачка не може да вземеш. Само перо и си го режеш.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чистачките са 500

425 300

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Обяснете за перото, моля?

Задната чистачка не може да се сменя . Рамото и е захванато за самият механизъм. За това се сменя само перото(гумената част). Продават се в авто магазините и не само. Бая дълги са и си режеш дължината, която ти трябва. Издърпваш перото от чистачката и напъхваш новото.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите , аз си взех вече по моя преценка почти същите размери :):):)

А друго да питам , задната я надуших че е само перо , ама въобще не натиска тая умрела прожина , както е възпято в една песен ; "прави ми като вятъра"

Как да го излъжа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем. Реших го горе долу като подложих зад рамото уплътнение за прозорци. То нали се залепва пт едната страна. Можеш да сложиш каквото прецениш просто трябва да не позволява на чистачката да легне до края.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених рамото от такова на CRV и с малко изпиляване стана сменяема чистачката и чисти прекрасно. Пили се малко новото рамо, понеже опира в пръскалката при монтаж.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем. Реших го горе долу като подложих зад рамото уплътнение за прозорци. То нали се залепва пт едната страна. Можеш да сложиш каквото прецениш просто трябва да не позволява на чистачката да легне до края. Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Най-лесно става, като напръскаш пружината обилно с WD40 и енергично раздвижваш 2-3 минути (може и повече) докато се оправи.

И моята беше така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих покупка от нет-а за чистачки . И тази за шофьора е 20" а за пътника 16"

пише че е съвместимо с моя модел Hr-v 1.6i 2003.

Покупката ми излезна на стойност 25лв.+доставката

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=301868978548&globalID=EBAY-GB&alt=web

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених рамото от такова на CRV и с малко изпиляване стана сменяема чистачката и чисти прекрасно. Пили се малко новото рамо, понеже опира в пръскалката при монтаж.

От какво CR-V ? 1ва генерация ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна темата. И аз си взех от CR-V 1ва генерация и си пасва без никакви преправяния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...