Jump to content
stills

Проблем с температура

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Нов съм във форума. С две думи от 2 дни съм собственик на Prelude 5 gen.- 2.0 133hp. Като цяло колата е много запазена и гледана, но имам само 1 проблем за който се надявам, че някой ще ми помогне. Стрелката за температурата никога не се качва до средно положени, където е нормално да седи. Най-често е малко под това ниво. Колата си духа топло и маркучите са топли. От време на време в движение леко пада и малко по- надолу. Перката и тя много често се включка, но за кратко и въпреки, че се включва стрелката дори не е стигнала средното нормално ниво. На какво се дължи това според вас- термостот или температурен датчик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно там си седи. За около 300 км. падна леко само 2 пъти. Ще я покарам още малко да я видя може да се раздвижи термостата, защото скоро не беше карана колата- ако прави пак така ще го сменя. А относно честото включване на перката. Включваше се доста често за по 6-7 секунди в трафика въпреки че е студеничко навън и като цяло нямаше видими промени в стрелката (е може би леко е помръдвала нагоре, но пак дори не и до средно положение). Това нормално ли е и при вас? Като се включи перката къде е стрелката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е и това с перката. Перката се пуска на 94 гр. и спира на 89 гр. Всичко е ток по колата. Карай и се радвай :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички. Весели празници!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един съвет ако решиш да сменяш термостат:
-Купи си оригинален от форумните поръчки че аз 3 смених от БГ купени докато се усетя че не са ОК и трябва да взема ОЕМ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да ти пада стрелката на температурата.Стрелката при Хонда стои закована  малко под средата и така си стои при - 20 или при + 40 градуса.Смени си термостата а дори да не е оригинален и тук има доста прилични марки.Този който е сменял 3 броя просто е попаднал на некоректни търговци със скапани части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...