Jump to content
MetalHEARD

Какви светлини да сложа вместо халогени на ХР-В?

Recommended Posts

Здравейте!

И тази зима хондата ще ми е единствена кола,а доста често пътувам-та се чудя някой би ли дал съвет?Свикнал съм с халогени и много е гадно като е мъгливо или много снежно-да не мога да си пускам допълнително светлина!На бронята няма дупки за фабрични,а не ми се разпробива-че оттам нататък да слагам!Чудех се за нещо led(или нещо от този род)!Ако някой има някаква идея-ще съм благодарен да сподели!

P.S. Честит празник и наздраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит празник и наздраве и на теб.

Сложи нещо от рода на това, макар и да не се разбира точно какво искаш да кажеш:

 

 

....Чудех се за нещо led(или нещо от този род)!...

И накрая си задай въпроса: на теб ли да ти е комфортно и да виждаш, или другите да се кефят,  като видят тези "лед" насреща!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Emicha,В никакъв случай не искам да заслепявам отсрещните-искам да ми свети долу(при нужда)!Затова се чудех за led решение:най-просто и бързо ще стане и ако го монтирам по-ниско:би трябвало да не пречи на отсрещните!Ако има някой подобен опит-моля да сподели!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компактни светлини за мъгла са голяма рядкост.Имах едни яйца с лупи и бяха прилични като размер,но не знам сега дали се продават.Сещам се за още 1-2 варианта,но не без рязане,дупчене и майсторлък..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед осветление е едно, а това да виждаш и да ти е полезно, е съвсем друго и не е задължително да пречи на другите.

Аз досега не съм виждал, някакво "лед"на кола да свети нормално.

Говорим за осветяване на пътя, а не на бутони, табло и други подобни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич,дефинирай нормално..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите-виждам,че със всеки Ваш отговор се отдалечавам от решението!Аз имах нещо предвид-виждал съм много малки кръгли лед със лупи,които светят много силно-нещо от този род!Ако няма някой с опит-май засега ще оставя така нещата!(Имам добри приятели майстори за изпълнението-ама първо трябва да им кажа на какво съм се спрял)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо трябва да е LED?

 

Ето на някогашния ми акорд, на който също нямаше дупки в бронята за фабрични какво бях направил:

Image035.jpg

Image019.jpg

 

Поради липсата на оригинален донор, измислих реплика на ОЕМ-ското изпълнение.

 

Фаровете за мъгла Hella ("Micro DE" мисля, че се водеше модела), а това, което се вижда в дупката около моите е боядисана в черно пвц тръба за канализация (не помня колко Ø), като отпред им бях залепил разцепен шлаух от кабел за по-"гладък" завършек между тръбата и рязаното в бронята.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони , като казвам нормално , имам в предвид такова което ще си изпълнява функцията, за която е предназначено, демек да си осветява пътя достатъчно добре и да не пречи и разсейва отсрещно движещите се.

Та затова казах, че аз такива допълнително монтирани лед-качествени не съм виждал. Може и да има, но засега пак казвам, аз не съм попадал на такива, а съм виждал само такива които уж светят ама нищо не осветяват и повече пречат на другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.Аз не съм доволен и от оригиналните фарове за мъгла и пробвах разни спецификации.В момента даже съм с един фар от А4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си само ти недоволния.

Аз също не съм доволен от фабричните фарове за мъгла , дори и от основните фарове донякъде, но така стоят нещата при съвременните технологии и стремеж за по-евтин продукт.

Така че , ако някой се надява, че ще купи някакъв измислен Китайски продукт от Ибей или АлиБаба, на супер изгодна цена и че ще бъде дори наполовина като качество от фабричното измислено и вградено в автомобила - според мен доста се заблуждава. Да ще свети някак си,  но УСЕЩАНЕТО  "че свети много добре и вижда всичко", е много различно от реалното виждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подценявай китайците.Те са като зараза,която поглъща всичко технологично и го пречупва през многото еФтина работна ръка.Независимо от това ги наблюдавам постоянно,защото и те се учат и напредват.Примерно машините им за 3D моделирането удариха 200 евро.Колкото и да са калпави,алтернативата е 3-4000.Иначе Хонконг и Тайван са доста добре с качеството,нищо че са жълти.

Проблема на ЛЕДовете е големия по площ емитер,изискващ скъпи оптики за фокусиране.Рефлектор без оптична леща при излъчвател 3-4-5 кв.милиметра прави адски разсейки.Иначе има и скъпи продукти с много малки емитери,които не са с велики лумени,но с подходящата качествена оптика правят ден.За съжаление все още не съм взел такива фарове за мъгла,но оффроуда  си го реших изцяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо..не ги подценявам Китайците.

Фразата "Китайски боклук", се използва масово в България, най-вече по адрес на некачествен продукт.

Има Китайско и Китайско и разликата не идва толкова от евтината работна ръка както казваш, а най-вече от качеството на използваните материали, качеството на самата изработка и не на последно място - истинската технология, а не съкратената такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emicha здравей.Искам да те попитам,по-нагоре в един от постовете споменаваш за led светлини по волан,табла и т.н.Би ли описал по-конкретно нещо по тази тема и какви варианти има за такова допълнително поставяне на такива светлинки!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rangchev , лично аз съм подменил само малките гадни крушцици на бутоните и тези по врътките, с диоди защото горяха доста често, иначе нямам време и желание да правя каквото и да е друго.

Обаче има доста теми, особено  в под форумите за Акорд и Сивик, където други колеги са правили такива интервенции и са постигнали добри резултати.

Ако искаш се поразрови малко там, че нямам спомен в кои теми имаше писано и показано със снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!След много чудене намерих едни халогени(елипса-с лупи)-които са с размер 12х4 см и пасват перфектно в двата процепа на решетката отдолу на Харвито-без да са реже нищо!Утре ще ги монтират и ще сложа снимки!А...светенето е страхотно!Цената е 18 лв за комплект с халогенните крушки(да се чуди човек)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка от стена после да видим каква лента правят....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 10 диода по 1 W за дневни.Доволен съм от резултата , но свалях и пробивах броня
 

post-6949-0-54705600-1450209366_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

036374197.jpg

 

Ако ша си мерим дневните....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M&M и MARKONY - Вие ме разбихте тотално!

M&M-аз исках такива халогени-ама съм с много стара бричка и нямам дупчици за тях!А дневните са ти се получили много елегантно!

MARKONY-абе русенската полиция сигурно не те спира,щото си мисли че си ловец на глави :punk: !Разби ме!

Аз сложих моите и утре ще постна снимки!

P.S.: Цяла нощ ще сънувам русенски разбойници,ядящи русенско варено! :shock:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаахах,с това ходя за бракониери по Янтра.В града си се кротам и аз с 6W ледчета..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20151216_181259-copyizlM96w_thumb.jpg

20151216_181248-copy2uMHp4j_thumb.jpg

20151216_150634-copyCRtszhk_thumb.jpg

 

Мислех за друго-ама това излезе!За регулирането не съм сигурен,ама четох преди 2-3 дена в някакъв форум и пича го беше обяснил много добре-ще го направя стъпка по стъпка и ще пиша!А за светенето-много готино!Днес ходих до В. Търново и се връщах по тъмно до Варна-никой не ми присветна-може би все пак са добре като базова настройка!А пък аз исках точно халогени-ама не намирах толкова тесни-взех ги от София по препоръка от един приятел-и не ми се занимаваше да режа!Поздрави!

Редактирано от MetalHEARD
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metalheard и аз се интересувам от допълнителни халогени за осветяване в мъгла и снеговалеж...тези твоите без да работят късите светлини осветяват ли достатъчен периметър в страни от колата? Принципно за мъгла е нужно светло петно ниско долу на 6-10м пред колата и широк ъгъл да осветяват добре банкета в края на пътя. Как реши да се включват от купето и минава ли силовата верига през реле?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!Халогените са сложени леко в страни-за да хващат и по широк диапазон,но в другата координата(вертикално)-трябва да се настроят-да се смъкнат надолу!Без реле не може,като съм ги вързал(така исках) на копчето за стоповете за мъгла-така наистина ги пускам само при нужда!При хора,които разбират от това съм го правил,че иначе си е доста опасно и с това шега не бива!Поздрави!

P.S. Забравих-тези светлини работят на включени къси-без тях-не!

Редактирано от MetalHEARD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красиво се е получило, браво.

Не знам обаче, /не мога да преценя от снимките как светят/ , дали може да вършат работата на допълнителни фарове за мъгла.

От това което виждам, с успех може да ги използваш като дневни светлини, но трябва да оправиш свързването , за да работят самостоятелно, без късите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...