Jump to content
Veseliq

Проверка на история на Хонда по VIN?

Recommended Posts

Става дума за Акорд 8ма генерация. Бих искал да бъде проверена историята на колата по VIN и съм готов да платя за услугата. Колегата @MIYAMOTO ми каза, че вече няма такава възможност, преди време в Бултрако София ме бяха отрязвали (това беше преди около 2 години, предполагам сега не са се променили нещата към по-лесно), някой знае ли дали има начин кола да бъде проверена по VIN, къде и срещу какво заплащане? Естествено - готов съм да платя разумна цена за услугата, но ако има начин вероятно ще се интересуват и много колеги, които купуват коли във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на мен тази информация не се предоставя вече.Другарите от Бултрако ми бяха спретнали добра изненада на моя Акорд(закупен чисто нов),след като реших да го продавам....

След писъмце до централата в Англия и извинение от София ,бях уведомен,че вече такава информация няма да бъде предоставяна в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кaкво те интересува точно колега - дали е имала някакви инциденти или колко собственици е имала колата?

 

Mоже да има някакъв европейски сайт за същатат услуга. Работата е там, че ако са извършвани ремонти и дори след инциденти, ако ремонтът не е извършван в официaлен сервиз данните няма да са вписани в изторията на колата.

 

Пробвай някои от следните сайтове:

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=european+car+history+check

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме сервизна история в оторизирани сервизи. Тъй като колата е сравнително нова и до скоро е била в гаранция, не би трябвало да има много възможности за ремонти извън оторизирани сервизи. 

 

R20, интересно ми е какъв номер са ти направили от Бултрако, че да направиш такава услуга на автоджамбазите - дали са прекалено много информация за случвалото се с твоя перфектен нов Акорд или?   :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз преди да взема моята (март месец тази година) и проверих историята в Бултрако. Но не я предоставят току-така. Казаха ми, че това е конфиденциална информация и от съображения за сигурност могат да я предоставят само и единствено на собственика на автомобила (поне така беше тогава, не знам дали нещо се е променило до сега). Т.е. единственият ти вариант е да отидеш там, заедно с текущия собственик. 

 

При мен може да се каже, че направиха лек компромис. Става въпрос за софийското представителство. Културно и учтиво им обясних (в телефонен разговор, дори не ходих на място), че аз съм в София, а колата ще я взимам от Варна и ми е почти невъзможно да отида в работно време, заедно със собственика, във варненското представителство или пък да го докарам него до София. Съгласиха се, ако им изпратя мейл със копие на талона на колата и координати(телефон) на собственика и те съвпадат с координатите, които имат в тяхната база, да се свържат с него и ако им потвърди, че е съгласен - да ми дадат информация за историята на автомобила. Направих го и малко след това ми се обадиха и ми предоставиха информацията. Предупредиха ме, че могат да ми дадат само информацията, която имат в тяхната база (на Бултрако). Информация от времето когато във Варна не е имало Бултрако и официален дилър са били Карада - не могат да ми дадат, тъй като нямали достъп до тяхната база. За мен беше ОК, тъй като ми потвърдиха информацията, която имах от продавача за последните няколко влизания за обслужване - дата, какво точно е сменяно и на какви километри е бил автомобила. Всичко съвпадна и аз бях доволен :)

 

Все пак, да отбележа и следното: 

 - Същия този вариант за предоставяне на информация, предложих и на Бултрако-Варна (тъй като първо там звънях), но ми отказаха. Казаха, че трябва да се отиде лично. Явно не навсякъде и/или не по всяко време и/или не всеки служител е готов да направи подобен компромис. 

 - Колата е купувана от България - Карада-Варна и е поддържана основно там и впоследствие - в Бултрако (след откриване на представителството им във Варна). 

 - Ако колата е "нов внос" и съответно без българска регистрация и/или собственик физическо лице и не е поддържана в техен сервиз - не знам дали биха предоставили така информация, ако въобще имат достъп до представителства в други страни 

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda нямат централизирана база данни. Ако колата е купувана от тук, историята е налична в Бултрако. Ако обаче е от чужбина, никога няма да могат да ти датат информация, дори и да имат желание. При БМВ например имат централна база данни и където и да е влизала една кола по света в техен сервиз разбира се, историята излиза в който и да я потърсиш представител по света.

Когато купувах моята нямах никакъв проблем с информацията, но ми дадоха такава докато колата е била гаранционна. След това старият собственик е започнал да ходи в Омбре и Юбико.

 

Сега много ме изненадвате с тези проблеми по предоставянето на историята. Това за мен е колкото минус, токова и плюс, защото знаем как Бултрако често си исмислят неистински проблеми при диагностика, които после ако ги рпедоставят на кандидат купувача, ходи обяснявай, че нямаш сестра. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda нямат централизирана база данни. Ако колата е купувана от тук, историята е налична в Бултрако. Ако обаче е от чужбина, никога няма да могат да ти датат информация, дори и да имат желание. При БМВ например имат централна база данни и където и да е влизала една кола по света в техен сервиз разбира се, историята излиза в който и да я потърсиш представител по света.

Когато купувах моята нямах никакъв проблем с информацията, но ми дадоха такава докато колата е била гаранционна. След това старият собственик е започнал да ходи в Омбре и Юбико.

 

Сега много ме изненадвате с тези проблеми по предоставянето на историята. Това за мен е колкото минус, токова и плюс, защото знаем как Бултрако често си исмислят неистински проблеми при диагностика, които после ако ги рпедоставят на кандидат купувача, ходи обяснявай, че нямаш сестра. :)

Не знам Хонда имат ли, нямат ли централизирана база данни. Обаче е факт, че когато купувах моята кола преди около година и нещо. С продавача (търговец на автомобили втора ръка) отидохме заедно в Бултрако и хората ми предотставиха сервизната история на автомобила без никакви проблеми. Само да уточня, че колата беше току що внесена от Италия. Гаранцията и беше изтекла няколко месеца по-рано и в общи линии състоянието и километрите и отговаряха на информацията извлечена от Италианската (Европейската) база данни която уж не е достъпна за нашия местен дилър.

Редактирано от DAN_DAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имат база данни. Аз вече бях купил колата и март 2014г., като отидох в Бултрако Варна ми казаха цялата налична история-всичко което е правено в Италия, дата, км.,какво е сменяно и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер! Аз моята я купувах през февруари 2014 и тогава и в софийското, и в пловдивското ми дадоха информацията, която споделих по-горе. Имал съм късмет, че била купувана от тук, че ако била от чужбина, те неможели да ми дадат никаква история. Сега това, което споделят последните двама колеги е много добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не дават информация. Отказаха ми сега като купувах последната. Само на собственика можели да предоставят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди тогава със собственика. Ако всичко е маред с колата, той няма причина да не се съгласи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е извинявай, че не ми хрумна... :) За мен конкретно минали заминало - взех Акорда, за който ставаше дума.

 

Но може би трябва ти да убедиш автотърговец от провинцията, който вероятно прави какви ли не врътки, за да укрива данъци и да не декларира колата на реалната й стойност, да изпрати документи, фирмени, на автомобила или да дойде с тях до Бултрако София (или най-близкото Бултрако до него), че да вземете история. Отделно, че в много случаи той няма никакъв интерес да се види истинската история и ще каже, че няма време за тези неща.

 

Иначе естествено - ако собственикът е от същия град и има време и желание, можете да отидете и да го направите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз звънях преди 2 седмици в Бултрако - Ботевградско шосе и им поисках инфо срещу ВИН, момчето беше много любезно и ми каза, че може да ми даде инфо само за 2-те години гаранция, какзах става, каза ми всичко какво е правено, дори и сервизни акции, и последните км-ри, после нещо забравих какво ми беше казал и се обадих след един ден отново и пак ми каза всичко подробно.

Редактирано от joo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Скоро май ще ви ставам колега , но имам един казус с една хонда . Колата е от Варна , човека е предоставил и вин номер , но се оказа , че няма къде да проверя колата по вин номера . Колата е внос от италия , ако има някакво значение.  Ако можете да ми съдействате за проверка в някой сайт.  Благодаря ви предварително ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма единна база на Хонда в Европа. По VIN единствения начин е ако е влизала за някоя акция (примерно за еърбег) да са й записали километрите.

Щом е от Италия обаче, ако знаеш регистрационния й номер (нарича се Targa) има доста работещи приложения ,където може да откриеш информация.

Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ще се опитам да го намеря . Благодаря ви за отговора . Може ли да ми кажете тия приложения как се казват . Другия ми въпрос е дали наистина има хечбек сивик с 1.4 мотор който да е 100 коня , защото гледах в аутодата и там ми излезе , че няма . Благодаря предварително ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някаква Targa беше, може би Targa Scan.

 

И Targa Scan, и InfoTarga и Verifica RCA Italia ми изкараха някаква откъслечна информация.

История няма, но има запис 2015, че е на 245000 километра. :) Ако това ще ти е някакво успокоение.

Редактирано от dindin
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://forums.hondabg.com/topic/110892-honda-legend-обсъждане-на-обяви/?do=findComment&comment=1057561058

 

В гугъл плей, за андроид има доста Targa - приложения.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако ти се дават пари пробвай с Карвертикал, уж най-голяма успеваемост давали, дори връщали парите ако няма информация. 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих намерил някой, който говори италиянски и бих звъннал на стария собственик и на сервиза (ако въобще има такъв :D) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, темата е стара, но можели да се направи такава справка в Бъглария за кола закупена от Хонда Румъния? Малко ми е съмнително за автомобил 2007 г пробег 120000 км.....Гледам в сервизната книжка всички печати на обслужване до 2022 г са от Хонда Румъния....Дали в Бултрако ще ми дадат инфо срещу заплащане? Или някой колега от форума ако има достъп до такива данни, да ми пише лично или да ми звънне - 0887001598? Ще си платя разбира се.

Редактирано от Петър Киров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...