Jump to content
goldbyrk

"Колегата" Dan4o - некоректен

Recommended Posts

Ето това е въпросният продавач: 

http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=3164

Действието се развива преди месец, колегата продава уж джантите на роувъра на жена си, които в последстиве се оказва че са от Опел, но били в много добро състояние и т.н, ще си позволя да цитирам част от дискусията от ЛС:

Aз -      " колега, проявявам интерес към джантите. в какво състояние са, имат ли кривини, биене, сериозна корозия?"

Dan4o - "djantite gi smyknah na jena mi ot rovyra daje sa o6te s gumite na tqh koroziq nqmat,kato karah kolata ne usa6tam biene no kato otida da smykna gumite 6te gi zawyrtq na balans..."

 

малко по напред, след като колегата ги е огледал по подробно, споделя:

"джантите ги поизмих малко с вода и лъснаха доста ..."

 

след като ги получих.....Dan4o ми пише дали съм доволен, отговарям му следното:

 

"Не.едната  джанта е толкова ръждясъла, че гумаджията ми каза,че ще изпуска гумата от борда.втората също е ръждясала много, но е права. другите две са също зле, макар и да не са много ръждиви - правата е изправяна веднъж, а другата е неизползваема, трябва да се изпъва. с две думи, нито една не е напълно читава...."

 

Джантите бяха 3-те криви за изправяне, едната коята е най-ръждива не е огъвана никога, но е прекалено корозирала. Ясно се вижда по борда, че гума там не е имало от столетия, иначе борда нямаше да е толкова прояден. Общо взето, джантите са сбирщайн от де каквото има, едната беше толкоз крива, че се виждаше и без да се върти. Двете си ги правих от-до, за да си сложа зимните гуми, но другите две си седят и ще направя снимки, за да покажа, как колегата Dan4o, ме излъга за състоянието им.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с джанти и гуми втора употреба е голям филм. Едни джанти за един са перфектни, за друг са боклук. Снимките не винаги са показател, защото повечето хора не пращат снимки а цветни петна снимани с Lenovo за 100 лева...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая, нямаше дори снимки. Поисках си, ама човека каза, че нямал с какво да снима, та затова се разбрахме да ги огледа и да ми отговори дали има кривини, ръжда и т.н. Горе съм го цитирал, че няма кривини, няма ръжда, лъскави били и че ги е въртял на баланс...... Те двете още си седят, утре ще ги снимам и точно с леново за 100 лв. :) и ще се види достатъчно добре. както и да е, аз не търся възмездие, не искам пари обратно. заинатих се и ги занесох на изправяне, след това пясъкоструй, след това поцинковнае, след тоива прахово. Излязоха ми вероятно колкото две нови и пак си личи че не са, но за мен беше важен крайният резултат, изнервих се че този човек ме измами за наистина скромната сума от 30 лв., аз и затова ги взех иначе не бързах с покупката. Взех ги не само заради цената, ами и заради уверенията му, че са много запазени и затова, че са уж от роувър, заради централният отвор. Обясних му още преди това, че цената не ми е най важният критерий, а състоянието. Можеш да си представиш за неприятното усещане, след като ги видях. 

 

В крайна сметка, се получи това:

 

http://postimg.org/image/s6tv3z4h3/

 

http://postimg.org/image/gl6s67pz7/

 

http://postimg.org/image/l6w7yi36j/

 

 

Искам само да добавя още нещо. Предложи ми, да му ги върна, като той ще ми покрие тия 30 лв. , но за транспортните разходи не ръчи, като представяте ли си, щял да ги остави на ЕКОНТ-а да си ги разнасят и нямало да си ги вземе.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти си се вкарал наистина в филм , доколкото разбирам си от Русе , аз не , но дойдох до Русе и си купих джанти железарки за моята от един търговец който се намира в района на Рига , не бяха евтини но пък затова бяха в идеално състояние , човека си разбира от работата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го този търговец. Не е зле човека, разбира си от работата, ама миналата година си харесах едни джанти за зимата, само дето едната беше с друг цвят.Той предложи да ми я пръсне и да се обади като е готов. Имаше доста мераклии за зимна подготовка, та все още чакам да звънне :) Явно някой по непридирчив ги е отнесъл. В днешно време мъжката дума е просто легенда за едни отминали времена :)))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да може би , но забелязах че има доста модели джанти като за нас и то в доста добро състояние , цената е малко висока но нямам други забележки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия джанти дето си ги гледал, са реставрирани. Били са зле, изправени са и боядисани с пистолет наново. Дори услугата му е точно такава. Носиш си старите джанти, оставяш му ги, доплащаш и си прибираш някои от неговите. Като наистина цените му са твърде високи. Специално за железарките, няма нищо по добро от праховото боядисване, като преди това е добре да се поцинковат. Поцинковката е доста евтина и ако човек си реши, може да ги остави само на цинк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги хондажии да некоректен съм не купуваите от мен,това е моето предложение но хора които ме познават вече си имат мнение за мен така че ,.................................... а относно колегата купувач ти като отиде в еконта имаше опция преглед като ги видя в офиса защо не ми звънна по телефона и да ми кажеш слушаи баи х.й тея джанти не струват и цената която ми искаш и да откажеш поръчката а аз дали ще ги взема от офиса си е мои проблем ти даже и не благоволи да ми звънеш а тук по телефона ме уверяваш че на ден си изкарвал по 100 лева надник ,както и да е  ако беше тарикат отказваш поръчката и си взимаш скъпи джанти щом не те бъркат парите но какво ли си викаш а тея са за 30 лева ,джантите можеха да се карат и така не ми говори че били ръждиви и прочие имаше на тях гуми карах до последно как си държаха въздуха не знам , а като ти предложих да ми ги върнеш  след седмица ти какво ми писа да ти покрия и разходите за ремонт е там вече ме хвана яд доста че ти може да си ги боядисал по твои вкус с златна перла  не ми се разтягат локуми и да се оправдавам като ученичка в очите на когото изглеждам некоректен да не купува задължително препоръчвам от мен ,а и последно да ти кажа МИНАЛИ СА ДОСТА ДЖАНТИ И ГУМИ ПРЕЗ РЪЦЕТЕ МИ И ПОВЯРВАИ МНОГО КОЛЕГИ СА ВЗИМАЛИ ОТ МЕН ПРЕДИМНО ГАБРОВСКАТА ГРУПА НО ТИ НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ГИ ПОЗНАВАШ ТИЯ ХОНДАЖИИ,за по старите кучета от форума те си знаят и никои не е имал оплаквания ,относно твоите постове които съм чел без значение в коя тема и да е ти все мрънкаш и все се оплакваш от колеги от форума като не ти харесва има в сряда битак в ПОЛСКИ ТРЪМБЕШ ходи там пазаруваи.аз нема какво по вече да пиша хубави са станали джантите с здраве да си ги  ползваш и да спазим добрия тон ,без лоши чуства

Редактирано от dan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след като ме цитираш, прави това с цитати от личната ни кореспонденция, защото аз пак обявявам, че 80% от това което си написал по горе, също е лъжа! Това дали съм използвал опция "преглед", или не, си е мой проблем! Аз те упреквам в това, ЧЕ МЕ ИЗЛЪГА, относно състоянието на джантите - ръжда, КРИВИНИ, както и за други твои действия, от които би следвало, да ме увериш че всичко е наред, а именно - че си ги въртял на баланс и всичко е ОК! По горе те цитирах за Еконт, защото тази твоя ганьовщина, не те напуска и отвъд нашите взаимоотношения! 

п.п. Нали ми каза, че не си бил разбирал от джанти?!? Това по повод, че не си бил сигурен, дали джантите били от Роувър и че това щял да каже твоят приятел, дето щял да ти демонтира гумите на жена ти?!? По късно, пак според него, след извършването на демонтажа на гумите, както и огледа им на машината за кривини и т.н., той се бил произнесал, че са от опел, но ставали и за хонда..... това ти ми го разправя колега, а сега се оказва, че си спец по джантите?!? аз нямам повече думи, ще постна снимки, които ще говорят достатъчно ясно за всичко!

 

Пише се: хондаДжии. Виждам че си голям фен на марката, срамота е да допускаш такива грешки!

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://postimg.org/image/7s5smdnjb/

 

http://postimg.org/image/7s5smdnjb/

 

А на следващата снимка, ясно се вижда колко ръждясъл е вътрешният борд, което значи, че тая джанта не е виждала от доста време гума върху себе си. Там където е имало гума, всичко друго може да е ръждиво, но борда остава с метален цвят:

 

http://postimg.org/image/hdjx7z1er/

 

Сега за биенето - едната джанта наистина можеше да се кара и така, но трябваше голяма противотежест за баланс, но другата, с която карам в момента, имаше отклонение от окръжност над 2см.!!! т.е беше срещала явно някой бордюр и не ставаше за нищо без изправяне.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://postimg.org/image/7s5smdnjb/

 

http://postimg.org/image/7s5smdnjb/

 

А на следващата снимка, ясно се вижда колко ръждясъл е вътрешният борд, което значи, че тая джанта не е виждала от доста време гума върху себе си. Там където е имало гума, всичко друго може да е ръждиво, но борда остава с метален цвят:

 

http://postimg.org/image/hdjx7z1er/

 

Сега за биенето - едната джанта наистина можеше да се кара и така, но трябваше голяма противотежест за баланс, но другата, с която карам в момента, имаше отклонение от окръжност над 2см.!!! т.е беше срещала явно някой бордюр и не ставаше за нищо без изправяне.

ха колеги сега една доста позабравена тема в която ме упреква моя колега

погледнете джантите които му изпратих -ръждиви,криви и които не са виждали гуми и прочие от снимките в линковете над моя пост

след това сравнете когато са боядисвани

разлика да намирате някаква??????????????????????????????????????

този въпрос е за хората които разбират само от джанти

отговор; незнаино как след боядисването джантите са станали с непрекъснат брои дупки по шарката

а моите имат прекъсване ,типично за опелски джанти

ЗАГЛЕДАИТЕ БРОЯ НА ДУПКИТЕ НА ШАРКАТА НА БОЯДИСАНАТА ДЖАНТА И НА РЪЖДИВАТА

ОТКРИХТЕ ЛИ РАЗЛИКАТА????????????????

Колегата купувач да има нещо да каже аз няма какво повече да пиша и относно купувача колеги купиха от мен 2 комплекта алуминиеви 5х114,3 за цр-в те как не се оплакаха н е знам

РЪЖДИВАТА ДЖАНТА Е С 13 ОТВОРА НА ШАРКАТА

ХОП БОЯДИСВАМЕ Я И СТАВА С 18 ОТВОРА

ГОЛЕМИ МАГОВЕ СА ТИЯ БОЯДЖИИ

Редактирано от dan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са на различни джанти,очевадно е!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тая нова простотия сега я виждам. Нищо не ти се разбира, поради неграмотната ти "личност". Какъв ти е дерта пак? Кое е различно и кое не е? Взех 4 джанти от теб, като си подбрах две и ги реставрирах, другите си седят в мазата и чакат да ми дойде мерака да ги метна в контейнера. Няма за какво да лъжа, не е въпроса в парите, а в уговорката която имахме с теб и разочарованието от крайният резултат. Тъй-както уж не се занимаваш и не разбираш от джанти, само със това се занимаваш и пишеш. Явно си от тия дето имат регистрации по всички форуми и въртят  евтина търговийка с квото падне. Смешник...

 

п.п. То чак сега като погледнах снимките, забелязах че си ми пратил освен всичко друго, ами и  различни модели джанти... "оргинални", на жена ти от роувъра... палячо... Как може да си толкова нагъл, ей това не разбирам...

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая нова простотия сега я виждам. Нищо не ти се разбира, поради неграмотната ти "личност". Какъв ти е дерта пак? Кое е различно и кое не е? Взех 4 джанти от теб, като си подбрах две и ги реставрирах, другите си седят в мазата и чакат да ми дойде мерака да ги метна в контейнера. Няма за какво да лъжа, не е въпроса в парите, а в уговорката която имахме с теб и разочарованието от крайният резултат. Тъй-както уж не се занимаваш и не разбираш от джанти, само със това се занимаваш и пишеш. Явно си от тия дето имат регистрации по всички форуми и въртят евтина търговийка с квото падне. Смешник...

 

п.п. То чак сега като погледнах снимките, забелязах че си ми пратил освен всичко друго, ами и различни модели джанти... "оргинални", на жена ти от роувъра... палячо... Как може да си толкова нагъл, ей това не разбирам...

Колега нямаше ли преглед, преди плащане? Ако е имало възможност на тази опция и състоянието на продукта не е във вида,за който сте се договорили,си в пълното право да ги оставиш на посредника(куриерската фирма), пък те да се оправят.Това за отворите, как не ти е направило впечатление, вижда се от километър. Според мен има пропуски и от двете страни, но мисля, че е могло да решите проблема по толерантно и лоялно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тая нова простотия сега я виждам. Нищо не ти се разбира, поради неграмотната ти "личност". Какъв ти е дерта пак? Кое е различно и кое не е? Взех 4 джанти от теб, като си подбрах две и ги реставрирах, другите си седят в мазата и чакат да ми дойде мерака да ги метна в контейнера. Няма за какво да лъжа, не е въпроса в парите, а в уговорката която имахме с теб и разочарованието от крайният резултат. Тъй-както уж не се занимаваш и не разбираш от джанти, само със това се занимаваш и пишеш. Явно си от тия дето имат регистрации по всички форуми и въртят евтина търговийка с квото падне. Смешник...

 

п.п. То чак сега като погледнах снимките, забелязах че си ми пратил освен всичко друго, ами и различни модели джанти... "оргинални", на жена ти от роувъра... палячо... Как може да си толкова нагъл, ей това не разбирам...

Колега нямаше ли преглед, преди плащане? Ако е имало възможност на тази опция и състоянието на продукта не е във вида,за който сте се договорили,си в пълното право да ги оставиш на посредника(куриерската фирма), пък те да се оправят.Това за отворите, как не ти е направило впечатление, вижда се от километър. Според мен има пропуски и от двете страни, но мисля, че е могло да решите проблема по толерантно и лоялно.

 

Не точно, куриерската фирма не се "оправя" с нещата. Купувача плаща транспортните разноски и така се връща стоката. Има и опция, в която продавача плаща обратния път, ама това е сигурно най-рядко използваната опция в еконт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, понякога предпочиташ да платиш разходите по доставката и това, което си получил да го подариш на някой, отколктото да похабиш на практика парите по доставка и връщане, щото не ти е харесало това, което си получил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из Българските автофоруми :
K1: – Продавам гуми
K2: – Гумите к'ви са? Каде се намират?
K1: – Гумите са кръгли и се намират на джанти!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Тая нова простотия сега я виждам. Нищо не ти се разбира, поради неграмотната ти "личност". Какъв ти е дерта пак? Кое е различно и кое не е? Взех 4 джанти от теб, като си подбрах две и ги реставрирах, другите си седят в мазата и чакат да ми дойде мерака да ги метна в контейнера. Няма за какво да лъжа, не е въпроса в парите, а в уговорката която имахме с теб и разочарованието от крайният резултат. Тъй-както уж не се занимаваш и не разбираш от джанти, само със това се занимаваш и пишеш. Явно си от тия дето имат регистрации по всички форуми и въртят евтина търговийка с квото падне. Смешник...

 

п.п. То чак сега като погледнах снимките, забелязах че си ми пратил освен всичко друго, ами и различни модели джанти... "оргинални", на жена ти от роувъра... палячо... Как може да си толкова нагъл, ей това не разбирам...

Колега нямаше ли преглед, преди плащане? Ако е имало възможност на тази опция и състоянието на продукта не е във вида,за който сте се договорили,си в пълното право да ги оставиш на посредника(куриерската фирма), пък те да се оправят.Това за отворите, как не ти е направило впечатление, вижда се от километър. Според мен има пропуски и от двете страни, но мисля, че е могло да решите проблема по толерантно и лоялно.

 

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Тук няма значение дали е имало опция преглед или не, дали аз съм се възползвал от нея или не, защото по никакъв начин това не променя уговорката ни. Тук става въпрос, за умишлено прикриване на реалното състояние, както и за явна лъжа, от страна на продавача. Мое право и дълг, е да сигнализирам и информирам останалите членове във форума, да имат едно на ум за този тарикат, ако решат да купят от нещо от него. 4бр. стоманени джанти, не е от най-леките пратки стойността на пратката която аз трябва да заплатя в двете посоки, е почти колкото цената на всичките. Той вероятно и на това е разчитал.

Това за отворите сега го забелязвам, или съм забравил за тях, защото не ми е особен проблем. Тъпото е, че наглеца се включва след толкова време, да си развее насраните гащи, с тезата " незнаино как след боядисването джантите са станали с непрекъснат брои дупки по шарката

а моите имат прекъсване ,типично за опелски джанти" , което не виждам какво доказва в негова полза, освен че все пак, джантите не са от роувър, както твърди той преди изпращането, което опровергава и тезата му че нищо не бил разбирал от джанти. Тая теза се опровергава и от факта, че се подвизава изключително в търговският раздел, продавайки точно гуми и джанти втора ръка. Не виждам какъв му е проблема. Признава си че джантите му са със прекъсната шарка, виждат се същите на ръждивите снимки, а това какви джанти съм реставрирал аз, неговите или други, не виждам какво отношение има по казуса, че и обяснения дири. Уникален човек...
Редактирано от goldbyrk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не разбирам,първо има преглед и тест-ми гледаите бе хора не после да мрънкате,вярно е ако е нещо което не може да се пробва на място и да се тества съм съгласен,но ръжда по джанти и както колега пише че са е виждало кривото на око.А за разходите да така е но пък джантите особенно с големия си обем не може да се сложат в торбички.Още като влезеш в офиса си се виждат без да плащаш-като не са опаковани,като не ти харесват обръщаш се и си тръгваш и после продавача си плаща в двете посоки и му идва акъла в главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По казуса с джантите не мога да взема отношение, но от колегата Данчо си купих цяла кола - по телефона. Нямах големи очаквания към нея (освен да е с по-здраво дъно от моята), но каквото каза - така се оказа. А и това не бе толкова важно, понеже ще пазя моето купе, заради разправиите с държавните институции. Пратих човек да я огледа, преценихме че си струва и следващия път с платформата я отнесохме. Ще се ползва за донор на моята и вкупом ще ми спести разправии за доста от нещата по нея. Иначе е бракувана, но пали и върви нормално. По километраж е на под 150 000, но колегата каза че е на около 800 000. Километражите от онея години са бъгави (знам го от опит) и колегата сигурно е единственият на тая планета дето не сваля, а качва километри. :) Не го познавам лично но по телефона не ми се стори дребнав или сприхав. То зависи и от "как си постелиш".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Казуса с джантите", се вижда на снимките и от цитатите от личната ни кореспонденция. Смятам че съм си "постелил" съвсем културно и обективно. Предполагам тая кола не си си я поръчал по Еконт... Никой не е само добър, или само лош, но когато направиш лоша постъпка, това значи че си способен да я повториш, това е посланието ми към останалите членове, да имат едно на ум! 

 

Поздрави, честито за покупката!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 11.05.2018 г. at 22:08, todor88 написа:

Само едно не разбирам,първо има преглед и тест-ми гледаите бе хора не после да мрънкате,вярно е ако е нещо което не може да се пробва на място и да се тества съм съгласен,но ръжда по джанти и както колега пише че са е виждало кривото на око.А за разходите да така е но пък джантите особенно с големия си обем не може да се сложат в торбички.Още като влезеш в офиса си се виждат без да плащаш-като не са опаковани,като не ти харесват обръщаш се и си тръгваш и после продавача си плаща в двете посоки и му идва акъла в главата.

 

 

 

Нищо не се вижда, наскоро купувах така джанти, бяха опаковани във фолио, всяка една поотделно! Освен това, еконтаджиите се изтарикатиха /а може и продавача да е поискал такава опция/, но преди да ползваш опцията за преглед, първом плащаш /като капаро/ разноските по доставката, и в двете посоки! По тоя начин, дори и да откажеш пратката след оглед, вече си вътре с 40 лв! Вероятно, само ако изобщо не идеш до Еконт, няма да си вътре...:D

 

 

Затова, поне според мен, при закупуване на джанти втора ръка, винаги ходете на място! Стига разбира се, да не е от Силистра до Благоевград, или от Видин до Бургас, че тогава вече наистина не си заслужава. Винаги съм правил така, и не съм съжалявал, последният път беше до Айтос /от Ст.Загора/, и смея да твърдя, че оттам взех най-свестните джанти досега, още за голфа ми! Но направихме пълен преглед, качихме ги на баланс в един вулканизатор, и прочие! Иначе, винаги могат да се очакват неприятни изненади, особено при алуминиевите.

Редактирано от bahamonde

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...