Jump to content
rangchev

Колеги моля за съвет!

Recommended Posts

Преди седмица време ми се наложи да пътувам на 600 км разстояние.Преди да тръгна проверих маслото как ми е и видях,че е на минимум,а съм го сменил преди около 7 000км.Зачудих защо е така,но взех 1 л.и долях.След 2 дни там на място пак го проверих и отново беше близо до минимума.Купих още 1 л.и долях половин литър от него.На следващата сутрин го проверих и този път беше малко над максимума.Обаче в един момент забелязах че под колата имаше текло масло.Легнах и огледах,че е текло доста.Колата отдолу беше много омаслена.Оставих така нещата да ги наблюдавам.Вчера се прибрах от пътуването и тая вечер сложих под колата картон да проверя тече ли още.3 часа след това проверих картона и видях,че си капе и си се е събрало сериозно петънце!Колата е CR-V бензин,150 к.с.ръчна скоростна кут.2006 год.Моля дайте съвет къде да търся проблема и какво предполагате,че може да е станало,и ако отида до сервиз къде да насоча вниманието на майстора!Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е капачка, гарнитура , семеринг...

Направи един хубав оглед на двигателя и според мен ще си проличи откъде започва омасляването (отгоре надолу) и ще локализираш причината за теча по-лесно.

Оглеждай се за мазни петна, струйки и т.н.

 

Ако ще играем ТОТО аз заплювам гарнитурата на картера :D Резервен вариант разхлабен маслен филтър :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май открихме проблема с теча на масло с едно приятелче сериозен хондаджия.Става въпрос за гарнитурката на в-тека,От там тече,от в-тека.Каза че е много често срещан проблем при К 20-серията мотори.Проблема е че  в България ги няма никъде тези гарнитури и трябва да поръчаме отвън.Засега ще го правим със силикон,а после ще я сменяме.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си пре официалния вносител на марката и навярно след десетина дни ще е налична. Изпитано!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си пре официалния вносител на марката и навярно след десетина дни ще е налична. Изпитано!

 

Чиста работа, иначе можеше през общите поръчки по-рано, но няма смисъл вече.

 

Би трябвало да е това:

http://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~filter~assy~15815-RAA-A02.html

 

Ако не ти намерят:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=15815-RAA-A02&_sop=15&_clu=2&_fcid=34&_localstpos&_stpos&gbr=1&_zpclkd=1

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да спомена, че има голяма вероятност да я имат налична гарнитурата. Това ще ускори нещата доста.

А пък и една гарнитура няма да е милиони....

Редактирано от tanas4o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се,че въпросната гарнитурка за в-тека я имат в наличност в Бултрако на Ботевградско шосе,една единствена бройка и я купих.Цената е 16 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, късметче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно се е получило. Убеден съм , че от тук нататък ще забравиш за подобен проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...