Jump to content
roflnoobs

alpine sat navi проблем

Recommended Posts

Здравейте, изляза ми ето този проблем след смяна на батерията. Във сервизната книжка имам радио код, 

6941d1340464297-help-honda-crv-2004-alpi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз,като още нов в този форум,не мога да ти дам точен и компетентен отговор на въпроса ти,но със съвет мога да те предпазя от последващи грешки,както и да посъветвам други колеги,преди да ги направят.За 20г.откакто дойде демокрацията,смених доста западни и японски автомобили и често съм правил подобни грешки,но като специалист по електроника и 40 годишен тв. техник,се научих как се съхранява енергозависима памет на електронни устройства-по подобие на старите западни телевизори,т.е-сваляш паднала батерия,или акумуратор,и хоп.паметта изчезва и почват едни настройки,едни нерви и пари,и аз,с простия си акъл реших проблема по просташки.Имам доста приятели в СОД,където често изхвърлят акумолаторите на охранителните системи и почти винаги се намира някой що-годе читав да държи ток.Та аз се сдобих с подобно акумолаторче 7,2 амперчаса,което ползвам за различни неща,но когато трябва да се свали акумолатора на колата,преди това с две жици запаралелвам малкото отвън или монтирам вътре в коша до мотора и за кратко време свалям този от колата.По този начин,малкото допълнително акумолаторче поддържа паметта на бордовия компютър и всички данни и параметри се съхраняват.Борда не тегли толкова голям ток,че да скапе външното акумолаторче,докато зареждам основния или го сменявам за ремонт и по др. причини.По този начин-измислен от дъртата ми тиква от години не ми се е налагало да препрограмирам радио,навигаций и всякакви електроники.Е разбира се с това акумолаторче не може да презимува колата в гаража,както и да правя опит за палене,просто за съхранение на параметрите на бордовия компютър,докато се решат проблеми по ремонт или зареждане на базовия акумолатор.

P.S-Днес слязох за малко до джипа и се загледах в радиото,което е и навигация и незнам що си още и за малко блокирах менюто от незнание и безобразно щракане по копчетата,та бръкнах под седалката на пасажера и намерих купчина с книги за размисъл.Е ще падне четене и превеждане,доколкото ми разбира старата кратуна,но ако някой тук има линк към руски сайт с преведените сервизни книжки,нека го побликува,щото руския ми е по-добър от другите 6,които учих и недоучих.Извинявай за пледоарията,но в други форуми ме наричат майстор на късия разказ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И радиокода не помага ли? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да помогне, трябва да се въведе.

 

Използвам темата, за да попитам колегите с 2-ра генерация,които имат точно този модел навигация.

1.Работи ли и използваема ли е за територията на България, или има същите проблеми както при Акордите?

2.Какво е качеството на звука, ако се използва само като CD и тунер?

3.Възпроизвежда само CD формат,или може да чете и mp3?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по-добре да се обединят двете теми?!

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99507&do=findComment&comment=1057446303

 

п.п. @Wesdilow, и аз ползвах този трик, обаче, последният път, когато си сменявах акумулатора, колегата (работех в автосервиз) извади една джаджа и я включи в 16-пиновата OBD букса на колата ;)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да помогне, трябва да се въведе.

 

Използвам темата, за да попитам колегите с 2-ра генерация,които имат точно този модел навигация.

1.Работи ли и използваема ли е за територията на България, или има същите проблеми както при Акордите?

2.Какво е качеството на звука, ако се използва само като CD и тунер?

3.Възпроизвежда само CD формат,или може да чете и mp3?

Здарвейте колеги , относно горните въпроси:

 

1.Да навигацията си работи , НО няма карти за България и си виждаш маршрута на чист екран без карта, което надали би свършило работа на някой.

2.За качеството на звука бих казал , че е по-вече от задоволително .

3.Не чете MP3 .

 

Това е като цяло за хора който слушат основно  радио като мен и  бих казал , че е перфектно  запаметява 12 FM станции и 12 АМ  което е напълно достатъчно,

Относно проблема на колегата с кода , погледни внимателно кой точно код вкарваш , защото при мен са 3 и става само единия , а съм махал и слагал акумулатора и не съм имал проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...