Jump to content
n.bosev

Ангренажна верига - въпроси

Recommended Posts

След силно импулсивна покупка на Сивик 2006-та, имам съмнение, че веригата си е за смяна. Чува се тракане в ляво от двигателя. Сигурен съм, че темата е дискутирана доста, но не успях да намеря търсеното. Въпросът ми е дали този шум (тракане) е възможно да е от пистовият ремък и съответно ролките или от нещо друго. Иначе (според мен) двигателят работи много добре. Струва ми се също, че колата би следвало да е по пъргава - а това мисля, че също е следствие от разтегната верига. До скоро карах Ауди А3 - 1,9 ТДИ - 105 коня, и ми се струва, че Хондата е по мудна на ниска предавка, а мисля че не би следвало да е така.

 

Наясно съм, че въпросът ми е напълно аматьорски, но ако някой реши - нека сподели мнението си. 

Двигателят е 2.2 I-CDTI

Редактирано от n.bosev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи пистовия ремък от ролките и запали колата.Ако пак го има това тракане значи е много вероятно да е веригата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш,че на този мотор до 2007г.веригата е консуматив,и на 200 000 км.трябва да се смени,около 1100лв.е с труда. Така,че май това ще ти е проблема,не знам ремък да трака.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 200 к км са прекалено оптимистичен вариант за смяната на веригата . По-точно те са две . Наскоро ги смених , та съм запознат . Колата ми е на 90 к и въпреки това се наложи смяна - шумеше досадно . Диагностиката е добре да направиш в сервиз . А цената е тази - за съжаление ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че веригата е консуматив е ясно. Ходих в сервиза на Хонда в Горубляне, във форума преобладават добрите отзиви от обслужването там. Казаха ми, че веригата може би е "тръгнала", но далеч не е за смяна все още, както и ремъка. Посъветваха ме да си карам спокойно. Колата се кара отскоро и едва ли ще и бъдат навъртяни повече от 20 000 - 30 000км докато е при мен. Лошото е, че си трака и ме дразни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото съм чел, проблема с ангренажната верига е по изразен при Акорда в годините 2004 и 2005 (при първата версия на i-ctdi). След това този проблем е решен от Хонда и при Сивика след 2006 не би трябвало да го има. Вече друг е въпроса, ако колата не е облсужвана на време и още повече, не е обслужвана с предназначения визкозитет. Та по теория не би трябва веригата да е консуматив при Сивика...

Редактирано от MFG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам един въпрос.Когато купих колата беше със сменена ангренажна верига и всички останали плъзгачи обтегачи и т.н.,без тази на маслената помпа. Чуваше се едно ромолене от хонда ми казаха че е от малката верига ,смених я с оригинални части и пак се чува този шум ,но малко по-слабо.Проверихме демпферната шайба и беше наред,единственото което ме съмнява е че ангренажната не беше оригинална което го установихме при ремонта.Ако има някой някакви идеи ще бъда много благодарен.Дори ако има колеги от Бургас ще се радвам да я преслушат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, комплекта с веригите единствено от Хонда ли се предлага? Някой пробвал ли е алтернативни доставчици?

 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се предлага само от Хонда. Можеш да попиташ по магазините за авточасти, както и да провериш по сайтовете...56d2dd969741e038495cfabec5c1e723.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригата ако се сменя с всичко оригинално и по препоръка на хонда ще излезе златна. Като цяло обаче се минава с около 1000-1300лв. Сервиза в който си ходил е Юби Ко. Аз лично съм страшно доволен от отношението там и от начина на работа. Ходил съм и в Бултрако, но предпочитам да си ходя в Горубляне.

 

Относно вървежа - колата дърпа доста прилично, но не очаквай да излита на 1-ва. Карал съм доста бензини в диапазона 120-150 коня и хондата с тoя 2.2 двигател е определено един от най-приятните автомобили за каране в това отношение. До толкова бях свикнал да карам японски бензини, че като се качих за първи път в дизел и ми се видя къс оборотомера :D. Определено трябва да върви доста по-добре от А3-ката която си карал.

 

Други чести болежки са съединител и кормилна рейка на тоя модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7/18/2017 at 16:43, CivFan написа:

Привет,

 

Купих си Хонда Сивик 2007 2.2 дизел преди една година. Това което ми прави впечатление е, че двигателя е малко шумен, въпреки че няма почти никакво тресене докато работи. Доколкото схващам явно веригата се е разпуснала и е за смяна (колата е на 215 000 и смея да вярвам, че са реални). Въпроса ми е при смяна на верига необходимо ли е да се сменя и обтегача? Като гледам цените, веригата сама по себе си не е толкова скъпа, скъп е целият комплект. И какво друго може да причини този шум в двигателя, ако изключим ремъка и ролките?

 

Благодаря предварително!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново хондаджии :)

Наскоро смених верига. Купих си целият комплект (Ашика) за 500лв клиентска цена. Проблема е, че след смяната се чува отвратително виене от към веригата/ зъбните колела на валовете. Майстора казва, че това се дължи на новите зъбчатки. Някой имал ли е подобен проблем, и според вас това нормално ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема в акорд 7 генерация. Там някой се оплакваме от подобен шум.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Явно не съм единственият с подобен проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, CivFan написа:

Здравейте отново хондаджии :)

Наскоро смених верига. Купих си целият комплект (Ашика) за 500лв клиентска цена.....

Интересен комплект , а още повече цената и то клиентска цена.....

Какво включва този комплект ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема си качил и снимки на комлекта и виждам, че има и зъбни колела, което за тези пари наистина ме учуди. Дай малко по-вече инфо от къде е комлекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано я взех от приятел, който работи в магазин за авточасти. Там имат практика, че ако нямат определен артикул търсят от колегите си в други фирми. Така че не мога да кажа точно от кой магазин идва. Марката е Ashika мисля че клиентската цена е 520 лв. Имай предвид, че след смяна на комплекта се чува виенето за което съм споменал.

Ще поразпитам в кой магазин може да бъде намерена веригата и ще пиша отново.

А ето го комплекта и тук.

KomplektVeriga.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предположил, че проблема е от комплекта. Качеството на зъбните колела и самата верига може да варира в доста широки граници. Принципно верижните предавки са шумни, а изработени ли са калпаво става страшно. Мисля че цената на смяната с оригинални компоненти излизаше малко над 3,000лв, но може и да бъркам тъй като отдавна бях питал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална верига от хонда е 950лв. Труда е 200 - 400лв + Дифтунги (само оригинални 40лв) и евентуално гарнитура - капак клапани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, (целия ангренажен комлект се състои от 13 части), но никъде тези 13 елемента, не се предлагат в комплект.

В момента, във Бултрако,  всичко оригинално, излиза около  1800 лв. + смяната.

Естествено,  при братята китайци го има, като цената е много по-ниска, но предполагам какво ще е качеството.

Да не те разстройвам, но предполагам знаеш какво си сложил и дано нямаш проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в частите. Разрових се из нета и никой не знае защо се получава така. Има случай когато това виене се появява и след смяна в Хонда сервиз с оригинални части. Във форума на Акорд за UK има случай където служител на Хонда Сервиза се чуди от къде идва този звук, защото не при всяка смяна се получава.

А това да си купиш частите от сервиз още повече Бултрако или "псевдо" оторизираните сервизи е все едно да си купиш мед от кауфланд или месо от аптеката.

В другите форуми хората са успели да изолират проблема до там, че виенето се дължи на малката верига / маслената помпа / балансиращи валове.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас възможно ли е виенето от агренажната верига да се дължи на ниско налягане на маслото или на блокирал обтегач?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Зравейте и от мен на всички.От скоро карам хонда сивик 2.2 дизел,140коня.Колата я купих от варна преди две седмици.Чува се шум от двигателя,ходих на майстор ,каза ми ,,смяна на верига,,.Въпроса ми е ,някой знае ли каква трябва да се сложи ,и от каде да се купи,че цените са мн сериозни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 600 лв е комплекта при мен с поръчка за 5-6 дни идва...колко да е сериозна цената ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами суми от 1200 лева нагоре. Какъв е комплекта, защото тук, в Русе, намерих за 400лева, италиански, а не съм сигурен ако го сложа,дали ще пасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копирам мнението си от Акордската тема за да го видят повече хора. Бях обещал периодично да давам ъпдейт по този проблем:

 

#Update:

 

10 000km по-късно и смяна на масло и филтри - Звукът остава. Според майсторите е от новото колело на разпределителният вал. С времето щяло да се напасне по веригата.
Забележка: Карам с масло Motul 5-30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...