Jump to content
batkosio

Prelude 4 Gen V-tec Vs Bmw 530i

Recommended Posts

Вчера към 4 следобяд се прибирам от Варна към Добрич. Малко след аксаковския баир настигам въпросното БМВ те това. Изпреварих го и застанах пред него, като пуснах десния мигач. Тръгва да ме изпреварва, аз ускорявам и той се отказва. няколко пъти така, докато ония се навие да се гоним. Нямаше голямо движение-идеално...Пуснах го по едно време и той дърпа с около160-180, но аз не се отлепям. Към 200 вкарах на 4, ляв мигач и го изпреварих. След това пак го пуснах-така се гонихме 20 км, после намалихме заради едно село, на излизане пак газ-още 10, до Добрич почти. Там заставам редом с него и му вдигам палец нагоре-той се усмихна, погледна към мацката до него-тя също се усмихна. А между другото с мен в колата бе баба ми, за нея какво преживявяне беше, тя си знае. Късметлийка :worthy: . П.С. Не зная доколко върви това БМВ и дали да се радвам, но аз имах още резерв и изобщо тая кола е за високи скорости и удоволствие от шофирането. А както казва Тони, БМВ-тата наистина спират добре :D

Редактирано от batkosio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust
Отговорено (Редактирано)

200 на 4та :DАз си мислех ,че мойта скоростна кутия е с дълги предавки ! :worthy:

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest assfull
:worthy::D 200 и 4-та.прости ми сигурно глупавият вапрос,ама какво кара6?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

200 на 4та :DАз си мислех ,че мойта скоростна кутия е с дълги предавки ! :worthy:

1-ва 602-ра 903-та 1704-та 2105-та над 240Старата бе Сивик 6 като твоята, но с Д14А3, с махнато нещо си -90 коня, и на 4 си правеше 200 ;)

:D:D 200 и 4-та.прости ми сигурно глупавият вапрос,ама какво кара6?

Prelude 4 gen 2.2 V-TEC H22A2 Редактирано от batkosio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е що се учудвате бре хора това си е супер нормално!но 200 според мен е нямало нужда да си на 4та при положение че ще ускориш до 210 макс.или скороста е била по малко и е стигнала до 200?ПП:не се учудввайте хора аз съм с 133кс и преди правих 195 на 4та!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To не беше въпроса да ги прави , а при 200 да върнеш на 4та :lol: демек да има за още :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To не беше въпроса да ги прави , а при 200 да върнеш на 4та :lol: демек да има за още :blink:

Именно :( А и моята с чипа върти до 8500, не до 7500. Щото аз от БМВ-та не разбирам, и не знаех конкретно това колко бяга, да не изложим марката викам :lol: . Оказа се, че няма страшно... Сега съжалявам, че не направих клипче, никакъв проблем при такива скорости-Тони и още някои колеги знаят за какво говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали искаше да се пробваш със нещо във Варна....кво стана с темата ти в тунинг.бг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя с БМВ-то може гаранция да го опъне до 240км/ч и да те издуха,но явно го е било шубе на дълго нямаш шанс срещу такова :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

а прелюд вти не може, така ли ? :ph34r: още повече и чипосан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги разбирате нещата вие ама според мен има значение и от поддръжката на цялата кола и най вече от задкормилното устройство.Защото тук говорим за сериозни машини каквито и да са били БМВ или Мерцедес с двигатели на литраж колкото две и малко като мойта.Каквато и да е колата с такъв обем аз мисля че не са и проблем гонките след 160-180-200+.Тъй че според мен там шофера има значение.Колко има или няма акъл да напъва. :bg::lol::bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя с БМВ-то може гаранция да го опъне до 240км/ч и да те издуха,но явно го е било шубе на дълго нямаш шанс срещу такова :lol:

ТОВА МОМЧЕ СЕ ИЗКАЗА МНОГО НЕПОДГОТВЕН.А БРЕ МОМЧЕ МЛАДО И НЕОПИТНО КЪДЕ СРАВНЯВАШ ТАЗИ НЕМСКА КОШНИЦА С ЧИПОСАН H22. ДОКТОР , ПРЕГЛЕД, ЛЕЧЕНИЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа..Започнал си да я ползваш по предназначение гледам.Върви здраво големия шмиргел колеги.А-8 / 4.2 го губя по завоите а на магистралата го минавам с 3-4 км.разлика в скороста,така че не подценявайте големия шмиргел.След като устисках с него на Крайслер 300Ц с 5.7 Хеви мотор значи е сериозна конкуренция на дълги разтояния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest batkosio

Нали искаше да се пробваш със нещо във Варна....кво стана с темата ти в тунинг.бг?

Ще изчакам да ми дойдат чарковете от американско, едни летни гуми новички и ще се пробвам. Макар че Прелюда определено не е за драг, и то на къси разстояния.Виж на 1 км може и да направим нещо :bg: Както се пее- "И да паднем, и да бием, пак ще се напием!"... П.С. Ще има и клипчета, обещавам, щото има някои езичници и неверници, почитащи други богове освен Хонда :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Виж на 1 км може и да направим нещо :bg:

Тъкмо си за Роската :bg: той ги обича тия дистанции :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тоя пич с БМВ-то ти се е засмял най-вероятно ,защото докато си го изпреварвал си хванал здраво волана с две ръце и си обирал неравностите по пътя като се навдигаш от седалката стискайки със зъби, а човека си е държал волана с една ръка ,като си е почивал със 180-200км/ч да пуши една цигара :lol:

Усмихна се, не се е засмял. Пътя е добър, така че не съм се надигал от седалката. Затова най-много съжалявам, че не направих клипче-все ще се намери някой, който не вярва-или защото не се е качвал в такава кола, или просто за дa се заяде, или и двете. И не сравнявай твоя CRX с H22A2 :bg: Редактирано от batkosio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам попринцип всички БМВ-та имат доста добра макс. скорост и изванградско може да се настапват яко. Тоя пич с БМВ-то ти се е засмял най-вероятно ,защото докато си го изпреварвал си хванал здраво волана с две ръце и си обирал неравностите по пътя като се навдигаш от седалката стискайки със зъби, а човека си е държал волана с една ръка ,като си е почивал със 180-200км/ч да пуши една цигара :bg: Аз карам ЦРХ и без да се срамувам искам да кажа че един МЕРЦЕДЕС който нямаше някакъв спортен вид ме направи изванградско точка в огледалото си.Когато карах зад него той наби спирачка пред мен за да ме забави и намалихме до към 80км/ч (знаеше слабите места на малките двигатели) след това настъпи до дупка и аз просто и 2-ра да бях върнал същата работа.ХОндата удари края на километража ,като държах със зъби волана имам чуството.Дръпна яко напред почти го изгубих.Когато го настигнах тоя си се хилеше и си караше с една ръка с около 180.

:lol: къде ги тия усмихнатите с 180-200 :bg: имам приятел със 750 '97 и колата определено прави 250 (заводски ограничител) , но при тия скорости нито на него нито на пасажерите им е до усмивки по нашите пътища , с тая кола да караш бързо може само по магистрала и то понякога ! остави това дето ще излизе на междуградски път клас 1 или 2 и ще кара с 200+ и ще си пее щото тия големи кошници само създават впечатление че спират и са стабилни ... може да е по-добре от рекс ( който си е чисто пистов автомобил ) но да се мери със прелюд ,въпреки много по-големия си двигател , не може ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя с БМВ-то може гаранция да го опъне до 240км/ч и да те издуха,но явно го е било шубе на дълго нямаш шанс срещу такова :thumbs1:

ТОВА МОМЧЕ СЕ ИЗКАЗА МНОГО НЕПОДГОТВЕН.А БРЕ МОМЧЕ МЛАДО И НЕОПИТНО КЪДЕ СРАВНЯВАШ ТАЗИ НЕМСКА КОШНИЦА С ЧИПОСАН H22. ДОКТОР , ПРЕГЛЕД, ЛЕЧЕНИЕ
....човекът не е писал че колата му Прелюда има подобрения мислех че си е стокhttp://www.zeperfs.com/duel768-101.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами той колегата си го е казал " с чипа върти до 8500",ама ти май не си внимавал :thumbs1:

Редактирано от beneton4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....човекът не е писал че колата му Прелюда има подобрения мислех че си е стокhttp://www.zeperfs.com/duel768-101.htm

ако обърнеш внимание и тука бмв-то бие само на еластичност и мощност :thumbs1: , и както вече няколко пъти казах на тия инфото им не е много в часП.П. 185 кончета е най-малката Н22 май ! не че знам на колегата коя е ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе прелюд с crx на дълго не може да се мери. Т'ва не е 400м то 0 :cool:. Не може една кола да е най-добра на всичко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж на 1 км може и да направим нещо ;)

Тъкмо си за Роската :) той ги обича тия дистанции :cool:
Кога ще ви напляскам турбо-величията?....вече никакви не се обаждате ;) а аз толкова искам да се повозя ;) И ми е много чудно как така А8 4.2 изостава с 3-4км човека знаел ли е изобщо.....не че нещо се заяждам ама ми е любопитно ;)Въртящия момент на Аудито е 2 пъти по-голям от този на хондата 2.0 литра отгоре и минимум 80ксили.....batkosi като дойдеш у Варна обади се да пробваме с някое Авуди........ Редактирано от garooo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на 1 км може и да направим нещо ;)

Тъкмо си за Роската :) той ги обича тия дистанции :cool:
Кога ще ви напляскам турбо-величията?....вече никакви не се обаждате ;) а аз толкова искам да се повозя ;) И ми е много чудно как така А8 4.2 изостава с 3-4км човека знаел ли е изобщо.....не че нещо се заяждам ама ми е любопитно ;)Въртящия момент на Аудито е 2 пъти по-голям от този на хондата 2.0 литра отгоре и минимум 80ксили.....batkosi като дойдеш у Варна обади се да пробваме с някое Авуди........
максималната скорост зависи само от засечката на кривата на мощността спрямо скоростта на 5-та и същата крива на мощността на съпротивлението( на гумите и челното) какво като е с 80 коня отгоре като съпротивлението му е х2 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами разгледай кривите на Аудито и на Прелюда и ще разбереш защо леко се съмнявам :cool: аз тез неща не ги разбирам.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

П.П. сега видях че 4.2 имали и по 240 коня :) ае остави това да надбяга Н22

От мен Аудито от теб Прелюда....кога ще ги пробваме???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

"на магистралата го минавам с 3-4 км.разлика в скороста"Предполагам че някой не ме е разбрал правилно."3-4 км/ч.разлика в скороста"В смисъл с малка разлика в скороста го изпреварвам.Сугурно има и запазени и вървящи екземпляри,но масово тия коли са уморени и нямат дори и близки до заводските си данни.Имам на разположение 4.2-310к.с. и изобщо не ме впечатлява с динамика,макс скорост и т.н.По скоро съм впечатлен от разхода на гориво,и разхода на масло.София-Пловдив и обратно с около 180-200км/ч.=2л.масло.За разхода на гориво не ми се говори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest garooo

Хахаха абе човеко и аз дърпам 745д на 400 ама знаеш ли кво се получава след 180-190 такъв ластик ми прави че не знам кво става:) големия двигател на максимална......лелеле ти ако искаш да ги пробваме със трабанта на дядо ми а?Дидо кое Ауди на С.Л. ли?Ако е с него нема файда много бега тва :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мнооого въри тоя Прелуд тряя знайш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мнооого въри тоя Прелуд тряя знайш

Абе от каде се излюпи бе кроманьонец? :dry::(:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...