Jump to content
Honda_123

Хонда сивик 6ген. въпрос за покупка

Recommended Posts

Здравейте колеги. Понеже обмислям покупката на хонда сивик и се чудя между англичанка и японка. Четох из форума за англичанките, че след фейслифта са с пластмасови колектори и дали може да се сложи газ, и след коя година е фейслифта. Говоря за 1.4 двигател. И според вас кое е по-добре японката 2/3 врати или англичанката 4/5 врати. Проблем ли е, ако преди това е карана на газ или не? Може въпросите ми да са малко тъпи, но не съм толкова запознат. Благодаря ви предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз имам англичанка 1,4 is 90коня '98 г. Да ти кажа доволен съм от нея. Ако попаднеш на читав и с правилна поддръжка няма да имаш никакви проблеми.  Единственият минус е, че е малко тромава с малко хора и багаж, да не говориме и с климатик. Ако не бързаш те съветвам да си намериш някой с 1.5 в-теков двигател 114коня.

Относно газовата - много хора карат с газови. Много е важно кой и как я слага. Ако газаджията е смотан ще береш много ядове.

За японките нищо не мога да кажа. Нямам наблюдения.

Но съвета ми е да си вземеш някоя с 5 врати. Имаш повече място за багаж, по-висока е вътре. Возил съм се в  тривата отзад и да ти кажа главата ми беше постоянно в тавана.

Всеки си преценява за какво му трябва :). Успех с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rover са с пластмасов колектор, Сивик англичанка не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съветвам да си намериш някой с 1.5 vtec-e двигател 114коня.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според вас кое е по-добре японката 2/3 врати или англичанката 4/5 врати. 

 

Японка с 4/5 врати, ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, след фейслифта англичанките са с пластмасов колектор, но това да не те притеснява. Там проблема е, че ако си с АГУ може да се сцепи колектора, затова слагат ГИ. Но ти едва ли ще слагаш газ с плочка (то кой ли вече слага). Моята е с АГУ, така я купих. Карам я вече над 30 000 км така, а колко е минала на газ сигурно и тя не знае, но проблеми не съм имал с абсолютно нищо. Обслужваш винаги навреме и само караш. Не знам за японките, но англичанките гният доволно, затова не прави компромис с ръждата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японките гният още повече  :D :D .Само ръжда да няма, а ако е англичнка, да е 1.6 защото с 1.4 си е мъка(и 1.5 може). 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Накрая се сдобих със сивик 5та ген. без ръжда 2/3врати. Колата е за жената 90 коня малка и малко гори. Ще споделям мнения относно колата и отново ви благодаря! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...