Jump to content
Teodoris

HR-V зимни гуми

Recommended Posts

43

Здравейте колеги.Имам Харви 1,6 105 коня 4x4 и понеже наближава зимния сезон,се оказа проблем намирането на подходящи зимни гуми. Размер 195/70/15 се оказа бусов стандарт и от центровете за гуми не са много убедителни,какъв модел е подходящ за автомобил 4x4.Засега клоня към тези
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/vredestein/snowtrac-19570r15-p-172741.html:
за леки коли са,не за бус,но дали са подходящи за Харвито и за лек офроуд?
Имате ли други предложения,вие с какви гуми карате зимата?

72
Редактирано от Teodoris

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси 195/65/15 4 години моето го карах с този размер и нямах никакви проблеми, мисле и не съм единственият във форума ; ) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е с предно,но и аз съм със 195/65/15

 

Взех миналата година чисто нови Мишелин Алпин А4. В най-големия сняг решихме да ходим на Боровец.Стигнахме без никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал новата на michelin crossclimate сложил съм такива на моето hr-v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за да не пускам нова тема пиша тук.

Проблема с размера гуми за Харвито е ясен, ама все пак да попитам дали някой накъде случайно някога не е открил "нашият" размер :)?:

195/70 R15 92S

 

В момента летните са ми точно такива на Bridgestone, но вече нищо не става от тях! Зимните и аз трябваше бързо да взимам и съм със 195/65/15.

Даже и по сайтовете в чужбина, единствената гума дето намирам (лятна де) е точно тази на Bridgestone и то много рядко, и на всякъде пише, че са специално за Хонда :) Е аз се чувствам специален, ама пак не мога да си намеря гума дето искам. :) Не че няма да преживея и летни 195/65/15, но ако някой все пак е намерил нещо където и да е из Европата да сподели. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като гледам в мединамед има доста от оригиналния размер, но идексите за скорост и товаримост са различни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но идексите за скорост и товаримост са различни :)

 

Именно :) Скоростния индекс се тая, но товаровия е за мен е доста важен. Това са бусови гуми, които предлагат навсякъде и не, че не е коментирано досега, но са по-тежки - респективно натоварват повече окачването и по-важното за мен влошават спирачния път. Затова както и всички са се ориентирали 195/65/15 е по-удачен вариант, макар и с разминаване според калкулаторите извън нормите. А и да не забравяме, че и цените на 195/65/15 са доста по-прилични :).  Аз се пак питам да не би някой да е намерил случайно 195/70 R15 92 :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато купувах разликата беше допустима. Явно са сменили калкулатор а :D

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 205/65/15 пак рядък размер, но пък са оригиналня размер на БМВтата и по се намират. Доволен съм и колата пак си е висока.

Единствен проблем ми е, че една от зимния ми комлект се прецака безвъзвтатно и сега съм с две Вредестеин сноу трак 3, а другите са Гудиър ултра грип 7+ мнооого сходна шарка, един размер всичките и еднакъв скоростен индекс. И съм 4х4. Дано да нямам проблем.

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са един размер - няма проблем. Колега кара така от години, а аз от 3к км, че еднат 'брадяса" :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам црв-то с Goodrich Winter slalom вече трета зима и съм доволен. Не знам обаче дали има размер като за Харви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да попитам и аз за зимните гуми на Харви.

В момента съм с летни 205/60/16 - така си дойде от чужбина.

Могат ли да му се сложат отново същият размер зимни? Опасенията ми са поради по-лошото държане на пътя на по-широката гума. Иначе колата ще се кара предимно по пътища зимно време, без офроуд и т.н.

 

И последен въпрос - дали би било удачно да се сложат пак 16ки, но по-тесни - 195/60/16 ?

Редактирано от kokomba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/60/16 е един от оригиналните размери. Другият е 195/70/15. И двата трудно се намират и гледай да не са за бусове. Не ти препоръчвам да си играеш с други размери, но ти си преценяваш.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...