Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, има доста такива теми за разхода на автомобилите, но никъде не видях по-конкретно някаква информация за Акорд 6 генерация 2.3 мотора. Нека който има такъв или е имал да сподели опит и какъв разход дава този мотор.

Аз лично от 3 месеца съм собственик на такъв Акорд и съм много доволен. Разходът който ми дава е около 10 л/100км. смесено (бензин). Тъй като нямам база за сравнение, не мога да преценя добре ли е, но ми се струва малко множко (по каталог дават смесен разход 8.7 л/100км.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ти разход на реална кола:

http://www.carspending.com/bg/vehicles/3402-honda-accord-f23z5

 

Среден 11 газ, предполагам че до литър надолу при същото каране и бензин ще е в реда на нещата. При мен например смесеният разход на дизел е 5.4л/100км по каталог и 7.2л/100км градско. Е, аз за 100к км каране и повече от половината извънградско/магистрално, имам среден 6.6л/100км, а не съм от агресивните шофьори, така че предполагам всичко си е в реда не нещата.

 

Пък и не знам какво ти се вижда много. Можеш да имаш "голям и мощен", "евтин" и "икономичен" автомобил, но можеш да си избереш само две от трите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това с разхода по каталог ми е ясно, че е почти невъзможно да се постигне. За разхода може би 1л. по-малко. Имам познат с друга марка автомобил двигател 2.3 също и разхода му е 9 л/100км. смесено. Може би за това ми се струва повечко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с F18b2, един приятел пък кара 1,9 друга марка, но всъщност не кара, а постоянно е в сервиз. :D И 3 литра повече да ти е разхода, бърка ли те сериозно при положение, че имаш сигурността на Хонда?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кубатурата е един фактор от разхода на един двигател. Ама да сравняваш друга марка автомобил с друго челно съпротивление, тежест, двигател, скоростна кутия, шофьор, пътни условия и да казваш, че разликата от 10% (1л) в която и да е посока ти се струва странна само защото кубатурата е еднаква, е безумно.

 

Двигателят на автомобилите във формула 1 е с кубатура 1.6л. Преди беше с кубатура 2.4л. Горят около 75л/100. Ясно, че примера ми е екстремен, но просто да ти покажа колко безумно е сравнието на различни коли с двигатели с еднаква кубатура - има много неща, които могат да бъдат различни, при двигател с подобен вътрешен обем  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да коментирам за конкретния модел, но имайте предвид, че бензиновите двигатели в студеното време харчат с около 10-15% повече. Колкото и икономично да карам зимата никога не мога да постигна икономиите при лятно каране. И това измерено при равни други условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво искате от бензинов мотор 2.3, а и защо се хващате за тези данни дадени от производителя, които са постигнати при определена скорост, в определени условия, накратко в перфектните условия с оптималните параметри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам просто да направя някакво сравнение с другите колеги които имат такива двигатели.

 

Sent from my D2403 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моят 7 ген. 2.4, е 14.33л./100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...