Jump to content
ceco_accord

Навигация, мултимедия и камера заден ход за Акорд 7

Recommended Posts

За преди фейса навигацията не поддържа тази фунция и съответно няма такъв вход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Разполагам с Акорд 7-а генерация, фейслифт. Бих искал да си монтирам камера за задно паркиране. Предполагам (което е съвсем логично), че камерата си е просто камера и няма нищо общо с парктроник (сензори) и те са съвсем допълнителна екстра, която трябва да бъде монтирана, в случай, че се желае. Имам дисплей с навигация, но не съм наясно каква камера да си взема и къде да ми я монтират. Някой вече преминал през тази процедура би ли ме светнал?

Интересувам се основно от сервизи в София и Пловдив. Ако някой има идея за места, където правят такива услуги, ще съм благодарен много!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за сервизи където правят такива услуги, а ти трябва човек, който знае точно как стоят нещата в твоя случай.

Другият вариант е да си я монтираш ти, а нужната информация ще я получиш тук.

 

линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил да сложиш камера е ясно, че ще го направиш, но почети мнения из Нета за сравнение на звуков парктроник и камера. И аз на времето мислех да слагам (на друга кола), но се убедих, че парктроника е по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С двете системи е още по-добре. Колата си имаше парктроник, а сега с камерата мога да се доближавам до милиметри на заден ход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С двете системи е още по-добре. Колата си имаше парктроник, а сега с камерата мога да се доближавам до милиметри на заден ход.

Е, ако ги има и двете добре...И парктроника е с точност до милиметри..., ама 100-200. :)

Основните коментари бяха, че камерата често се зацапва и трябва да се чисти, ангажира те да гледаш в нея, а изпускаш огледалата, а тя не вижда навсякъде...

За мен парктроника е мн. полезен, и най-простия (само звуков) върши отлична работа и тъй като е мн. евтин, би трябвало да не е екстра, а стандарт за всяка кола. Всякакви други св. диодни индикатори, камери нека са си екстри...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много евтин?? Ходи си купи само единия сензор от Хонда и ще разбереш, че изобщо не е евтин, ама хич :cry:.

Ако говориш за китайските неща, там е друго, но пък и китайските камери не са скъпи ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много евтин?? Ходи си купи само единия сензор от Хонда и ще разбереш, че изобщо не е евтин, ама хич :cry:

Ако говориш за китайските неща, там е друго, но пък и китайските камери не са скъпи ;)

В Хонда ще ида само ако ме карат с оръжие :).

За китайски говоря и си вършат отлична работа. Колата купих с тях, не знам какви са, но по монтажа изглежда са слагани след покупката като нова...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да сменя сегашното аудио с премиум саунд и навигация. Какво включва като модули цялата тази интервенция, за да ги имам в работещ вид и двете? СД чейнджера, къде се намира? Как да разбера, че навигацията е от фейслифтов бензинов екземпляр? Ще имам ли нужните букси кабели зад сегашното аудио? Някакви насоки,за които да гледам и внимавам...?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правих тази замяна, но втори път не се хващам. Филмът е много голям, при все, че моята е фейслифт и си беше оригинално с премиум аудио. Има специална тема тук, намери я и ще разбереш, за какво става дума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не откривам тема с пълна инф., какво е нужно да се направи, при замяна от обикновенна конзола, която не е премиум саунд към такава с премиум. Изводът, който правят всички е, че е трудна работа и до там. И все пак, някой ако може да отговори на 5-те въпроса по-горе, а също усилвател ще трябва ли, ще съм благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвател ще ти трябва, да. Радиото с премиум саунд ползва външен усилвател.

СД ченджъра е на същото място, където сега вкарваш диска на твоето радио. Вкарват се 6 диска последователно в същата дупка ;).

Нужните букси и кабели ги няма в твоята кола и точно това е голяма сложност за направата им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за точните отговори, идеята със замяната отпада от дневен ред. Може би ще се насоча към някоя андроидска мултимедия, от далечният изток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Разполагам с Акорд 7-а генерация, фейслифт. Бих искал да си монтирам камера за задно паркиране. Предполагам (което е съвсем логично), че камерата си е просто камера и няма нищо общо с парктроник (сензори) и те са съвсем допълнителна екстра, която трябва да бъде монтирана, в случай, че се желае. Имам дисплей с навигация, но не съм наясно каква камера да си взема и къде да ми я монтират. Някой вече преминал през тази процедура би ли ме светнал?

Интересувам се основно от сервизи в София и Пловдив. Ако някой има идея за места, където правят такива услуги, ще съм благодарен много!

 

 

Аз съм слагал на дизелов акорд 7 след фейслифта. Никак не е трудно. Аз избрах камера, която се монтира на мястото на едната от двете светлини на номера. Това за мен е най-доброто решение. Стана супер и се виждаше перфектно на светло и на тъмно. За мен лично, камерата беше достатъчно. За да си надупча бронята, без да ми опират пистолет, това не е за мен. Аз съм в 21 век.

 

За колегите, които казват, че камерата те кара да гледаш в дисплея, а не в огледалата ще кажа, че това си зависи само от вас, ако не знаете как да си управлявате тялото, това си е ваш проблем. Спокойно можете да паркирате на огледала и когато дойде момент да се приближите до колата зад вас, тогава да погледнете към дисплея и да паркирате перфектно (перфектно е разтегливо понятие и силно се пречупва през призмата на всеки индивид, камерата е инструмента, но уменията си остават ваши).

 

За монтажа: Камерата, както казах, се монтира на мястото на светлината за задния номер. Самото тяло на камерата си има LED светлина за да замести тази, която се премахва.

Захранването на камерата, както всички знаят се взима от крушката за заден ход, което при акорда е на много удобно място и силно улеснява монтажа. Видео сигнала се прекарва до навигацията, където може да си закупите букса и да си кримпнете пинове и да стане като фабрично.

 

Общо взето аз бях много доволен, инсталацията естествено си я направих аз, за да съм сигурен, че е направена спрямо моите представи за качество и издръжливост. После, обаче се оказа, че не издържа на удар отзад със 100 км/ч, когато сте спрели в задръстване на магистрала, но това е друга тема.

  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, благодаря за отговора, доста от нещата изчистих като въпроси, като например аз ли трябва да си прекарам кабел до дисплея или има вече прекаран. Е, вече знам, че аз трябва да го направя. :) Язък за колата, със 100 км/ч. щета, сигурно не е в движение вече.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Имам хонда аккорд 2007 с навигация, искам да си сложа камера за задно виждане. Бихте ли ми предложили майстор за монтаж - добър майстор. Колата съм си я купил чисто нова и не искам да бара някой, който не знае. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли , дали ако се монтира тази милтимедия, всичко ли ще е съвместимо и ще работи по колата.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B073GFP2M4/ref=mp_s_a_1_9?ie=UTF8&qid=1499983204&sr=8-9&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=honda+accord+7+multimedia

Благодаря на всички дали мнението си!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултимедията си е китайче откъдето и да го погледнеш. Което означава компромис с всичко и най-вече с качеството на звука. За да ти работят бутоните на волана, ще трябва да си купиш и отделен емулатор. Лично аз не бих си купил това нещо, а бих си сложил оригиналната навигация на Акорд. Както всъщност и съм направил.

 

П.П. Ако колата ти е дизел, ще имаш проблеми с климатроника, ако монтираш тази мултимедия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че е 1000 пъти по-добре изглеждаща оригиналната мултимедия, плюс това е и доста по-евтина спрямо китаеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някой знае ли , дали ако се монтира тази милтимедия, всичко ли ще е съвместимо и ще работи по колата.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B073GFP2M4/ref=mp_s_a_1_9?ie=UTF8&qid=1499983204&sr=8-9&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=honda+accord+7+multimedia

Благодаря на всички дали мнението си!!!

Здравей колега, малко късно ти отговарям, но аз съм с подобна мултимедия вече 2 години и половина и всичко си работи, има разбира се дребни забележки все пак е Китаец а пък и работи под Windows операционна система, но аз като цяло съм доволен. Тази цена, която е предложена в страницата, която си посочил ми идва малко висока предвид, че и долара сега е висок. Бутоните от волана си работят перфектно, не ти е необходим никакъв емулатор както пише колегата Tokio. Бих ти препоръчал ако ти ти харесва дизайна да си вземеш по-новия вариант мултимедия с Android операционна система и 10 инча тъч екран, който освен това поддържа и WiFi а би трябвало да им и слот за сим карта (поне някои модели). При всички положения оригинална работеща мултимедия трудно ще намериш втора ръка, защото не са масово слагани и който има такава работеща не я продава. За нова OEM мултимедия не говоря, защото е много скъпа.

Редактирано от nedyalkov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърнах целия Пловдив и околните градове и само един човек се съгласи да ми включи камера за задно виждане на префейслифтова навигация, но на цена от около 1000 лв. За това си купих андроид огледало за обратно виждане и горе долу нещата се получиха. Малко е грозничко, но е по–добре отколкото постояннно да подпирам задната броня.  Колата ми е комби, а и града ужасно се пренасели и паркирането стана доста трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Някой може ли да ме посъветва в коя букса точно се свързва камерата и на кои пинове?

Само да вметна, буксата долу в ляво е с 6 пина.

Следвам уж тази тема:

https://hondakarma.com/guides/2003-2008-honda-accord-rear-reverse-parking-camera-aid-install.1650/

но там се води, че трябва да са 7, даже не изглежда по същия начин подредбата на буксите.

 

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и реална снимка на моят случай:

20181108_105245_WhatsApp%20Image%202018-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако някой наистина знае нещо по темата, ще съм му много благодарен. В противен случай, ще трябва да обмислям варианта за друго DVD, само заради камерата :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това което съм гледал преди години в други форуми, е че сигнала за камерата минава през ДВД Рома, а не отива директно в дисплея, но го провери това все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ми даде много добър жокер. Снимката подозирам е само с буксите на мултимедия модула, но не и на DVD рома. Отворих страничното капаче (при мястото за крака) и видях буксите. Подозирам, че една от тях е точно тази, която ми трябва! Много благодаря :) Когато приключа, ще върна резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, дано съм помогнал :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално вече съм с камера, работеща на десния плафон. Като бонус, прекарах микрофона на Yatour bluetooth модула да е вързан за оригиналния микрофон и сега е по-готино.

Единствения недостатък е, че плафона без камера свети по-силно и сега се чудя как да процедирам. Дали да взема по-слаб или да го осакатя, за да свети по-слабо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги камерата се връзва на DVD. Това е на Акорд face

IMG_20180306_084338.jpg

IMG_20180427_124155.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ВесКо навремето ми помогна с моята камера.Screenshot_2018-12-02-23-09-41-998_com.android.browser.thumb.png.895e20bec57a83ee8a51a1cb2a4bf45b.png Това е начина на свързване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това са буксите от задната страна на навигацията (акорд 7 преди фейса)...бялата ми е свободна в момента 6 пинова...

Въпросът ми е: за какво е тя? И евентуално- схемка за свързването и...

На гърба на ДВД нямаше свободни букси...

Благодаря ви предварително!)

 

IMG_20190429_195716.jpg

IMG_20190429_195752.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази букса е за външен CD чейнджър. Камерата се включва в DVD-то, както на горните снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...