Jump to content
MetaDream

Избор на зимни/летни гуми за Акорд

Recommended Posts

Аз цяло лято карам с Aeolus нови летни.

Доволен съм от гумите за около 15хил.км.

Мисля и зимни такива да си взема много добра цена има ги в теста на ADAC вярно на пред последно място но на страхотна цена са все пак.Четох че китайците от Aeolus са купили акции от Пирели главно заради технологии и да се наместят на Европейския пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих отново на Nokian WR D4 за зимни гуми.Понеже бюджета ми беше стеснен,ми изпаднаха две такива втора ръка с дот 2015г. и реших,че по-добре тях,отколкото нови китайски.Та ще видим като ги сложа дали ще съм направил правилния избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Триумя се като смятам, че третият вариант е най-добрия:

 

 

1. 4х 205/50/17 Нови зимни гуми ?

2. 4х 225/45/17 Нови зимни гуми ? 

3. 4х 5х114.3 16" джанти, със 4х205/55/16 Нови зимни гуми ?

 

Съвети ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето колеги смятат че 16" е по комфортно и проходимо зиме, но аз съм доволен от това как изглежда и стои колата на 17", поради което и 2-та ми комплекта са 225х45х17 -всеки на отделни алуминиеви джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че си слязъл на 225/45/17 от 205/50/17 не е ли проблем за автомобила ? Питам от любопитство ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...от 205/50, не се "слиза" на 225/45, гумите са еднакво високи ("50"-то е височина, като като функция на ширината на гумата), колелото колелото запазва диаметъра си.

 

Аз бих си взел 16 джанти, за разликата в цената между гуми 17 и гуми 16, за да си ги сменя когато ми е кеф и да не вися по опашки за гумаджии, когато ни изненада зимата за пореден път. 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм пред дилема за зимни гуми. Размерът ще е 225/45 R17. Чудя се да дам ли 1000+ за Континентал или Дънлоп, или да заложа на нещо доста по-евтино, което се котира добре в тестовете публикувани от различни организации на http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/ 

Вариантите ми са :

Бюджетни, на база на добри тестови резултати :

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/BFGoodrich/gForce-Winter-2.htm

Премиум гума, както винаги на челни места във всички класации :

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/WinterContact-TS-860.htm

Чудя се дали има смисъл да давам над 300лв. отгоре, при положение, че и гуудрича се представя доста добре на тестовете в графата, която ме интересува. Някой с мнения за BG Goodrich като марка, никога не съм карал с такива, както и с Континентал, но там мисля, че няма да съм разочарован :D

Редактирано от Plamen.Dilkinski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Твой' човек да ти ги донесе/даде/спазари, какво имам в предвид, на служебната октавия сложихме (миналата зима) 15ки такизи, Ноември мин година, Януари сменихме 2 със Фалкени, защото каучука им беше изяден (има подобна снимка в тази тема с едни фулди) 

 

Това имам в предвид под внимавай. 

А да добява това се случва вече на 5та служебна, отделно тъста ми пострада със 1 гума но си купи друга нова и още ги търкаля, като поведение според ме не КАТО (но не по-добра) от Сотозеро.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи плашещо за гума която е почти 260лв. бройката :) Ще помисля още, ще разпитам, но май започвам да се отказвам от варианта за четирифицрена сума за комплект гуми :)
А някой с впечатления от BG Goodrich-a. Четох, че са под ''шапката'' на Мишлен. Къде ги произвеждат за нашия пазар и струва ли си като бюджетно ефективен вариант.  

Редактирано от Plamen.Dilkinski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето впечатление за ТС-ката е, че не е лоша гума, но е до бройката, ето тъста само със 1 изгоря, от гуми777 ги беше взел неговите, 2 с дот 35та седмица на 2016 2 със дот ~40 седмица 2016, една от 40-тата седмица се изяде. Затова - 'твой' човек да ти каже, че са от хубавите гуми...

 

Да не съм офф - Ацелера не са лоши гуми, карал съм 205/55/16 на А4 1.8Т 4х4, превъзходна гума, превъзходна. Х грип мисля беше.

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без личен опит,тъй като се търсят гуми в средният клас, не е зле да погледнеш и Hankook,Kleber и двете имат нов модел,който е в топ 10,като вторите изненадващо за мен са доста напред в таблицата с индекс за сцепление а мокро"В".Не съм сигурен дали обаче се отнасяше за нашият размер 205 55 16 или за 195 65 15..?На др.автомобил взех 4 continental ts850,нови с дот 2015г.,на мн. добра цена и чакам да падне снега за да им се порадвам☺.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8/10 за летни ханкук, на мокро са безупречни за сухо нямат нужда от конкретна температура за да са адекватни на пътя, не дама 10/10 защото свършват за 30к км ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата м/у:
 

15411270000 225/45R17 17 91 H   FR       POLARIS 3 BARUM PASS 129,50 F C 71 2 9,46         15411280000 225/45R17 17 94 V XL FR       POLARIS 3 BARUM PASS 145,93 F C 71 2 9,36        

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

94 е с по-голяма товароносимост спрямо 91, V е по-висок скоростен индекс спрямо H, FR е предпазен борд за джантата, а XL е с усилени страни. Летните гуми с които карам са 91 V FR, но зимните ми са 94 V XL FR и носят яко на бой по дупките, нищо че не използвам изцяло скоростният им капацитет.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След преглед на резултати от тестове (реферирам към тези : http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm ) мисля, че ще заложа на BF Goodirch-a.
По конкретно този вариант - https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/goodrich/gforce-winter2-22545r17-p-212032.html

Все още не намирам отзиви за марката като цяло, но мисля че цена/качество са добра покупка. :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай смело BFGoodrich-a,гумите са повече от добри и не са от вчера.В Щатите ги тачат много и ги карат,правят едни от най-добрите джипови гуми за всякакви терени.Клебер е със същата шарка и те вече са ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвали ли е украински гуми, визирам тези 

http://nira-bg.com/cars/19560r15/

че летните са ми на 4-ри милиметра и спешно трябва да ги сменям... иначе и зимните (нокиан) също мисля да ги сменя, че два пъти се хлъзгам на мокро в завой с тях - след караулката по пътя към Драгичево, а грайфера им е повече от доволен ( с 80-90км/ч. бях, но все пак...) ... та зимните ще си ги доизкарам, но за летни е въпроса ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКо със зимните се хлъзгаш на мокро, на сняг не знам кво ще правиш. Сигурно матеряла се е втвърдил и за това се получава така. 

 

За летни може да видиш и Нексен, Аз се чудя догодина дали да не взема 2 предни да ми е по-спокойно.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека по лека иде ред на летните гуми, ще трябва да купя 2 броя за отпред (контито предните вече са на ограничител за три сезона) та се чудя на какво да заложа:

NEXEN N FERA SU1 - nexen-n-fera-su1.jpg

TOYO PROXES T1 SPORT - toyo-proxes-t1-sport.jpg

VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA - 785055-n0.jpg

 

NEXEN N FERA SU4 - NEXEN-NFERA-SU4_lg_super.jpg

 

Като цена са що годе близо, знам за нексените че са хубави но не знам кои бяха хубавите 1 или 4 или N8000. Ще се радвам да споделите впечатления. Търся читава гума която да не е много шумна  и да държи на напрежение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли доволен от контито?С какъв размер (цолаж) караш през лятото? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контито съм много доволен, но цената им не ме задоволява :D иначе карам с 225/45/17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел е бюджетно решение и в същото време е в топ 5 на ADAC:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2016_Sommerreifen_Test_225_45_R17_Details.aspx?testId=172&recordId=3478

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2/5/2018 at 17:29, atoma написа:

Лека по лека иде ред на летните гуми, ще трябва да купя 2 броя за отпред (контито предните вече са на ограничител за три сезона) та се чудя на какво да заложа:

NEXEN N FERA SU1 - nexen-n-fera-su1.jpg

TOYO PROXES T1 SPORT - toyo-proxes-t1-sport.jpg

VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA - 785055-n0.jpg

 

NEXEN N FERA SU4 - NEXEN-NFERA-SU4_lg_super.jpg

 

Като цена са що годе близо, знам за нексените че са хубави но не знам кои бяха хубавите 1 или 4 или N8000. Ще се радвам да споделите впечатления. Търся читава гума която да не е много шумна  и да държи на напрежение :)

С риск да се отклоня от въпроса, мисля че може да погледнеш и Fulda Sport Control 2. Аз съм супер доволен,  а цената им също е много добра.  Щом си на 225/45 17 ще си намериш 100% с пресен дот (модела е представен 2017)

Ето ревю -  http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fulda/SportControl-2.htm 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих помолил за мнение за летни гуми 17 225 45. Какво мислите  за тези https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nexen/fera-22545-p-184698.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, ако ще ти помогне моето мнение аз карам nexen (зимни).235/45/18 сложих ги тази зима,за сега се държат отлично в предвид размера. Предполагам,че и летните ще са на ниво.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имай в предвид, че ако на определена марка зимните гуми са й много добри, това не значи че летните им са също толкова добри, и съответно обратното.

Също така, една гума може да е добра в определен размер, но в друг да е зле.

Редактирано от crown_bg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 12.02.2018 г. at 11:49, Plamen.Dilkinski написа:

...Fulda Sport Control 2....

Купих 2 такива - Fulda SC2, 225 / 45 /17, като основно ги избирах по показател "шум". Само като информация - този модел с най-ниската си цена, купен от гуми-седем-точка-ком са произведени в Полша. Може би защото взех само 2, но ми изпратиха гуми на 1 година възраст. ДОТ 07 / 17. Казвам го в случай, че някой държи на тези неща. Още не съм карал с тях, тази седмица ще ги монтирам. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И като допълнителна информация - грайферът на тези гуми е 7.8 - 7.9 мм чисто нови. Така и нямах възможност да ги измеря поотделно само гума и само джанта, но комплект двете заедно, като на снимката, тежат 20.5 кг (точност на везната - 0.5 кг)

 

]IMG_20171204_191826_HDR.jpg

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си ги къпал, колега :)..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще купувам Fulda Sport Control 2, 4 броя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, crown_bg написа:

Да не си ги къпал, колега :)..

Да, беше неизбежно, бяха отвратително мръсни (джантите де, на снимката е джанта със старата гума). В събота ще ги сложа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са гумите, на които се спрях:

 

IMG_20180310_121612.jpg

IMG_20180310_110306.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна гума,един сезон бях с тях като нови ,на 17-ките и имам само позитиви към тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JHM написа:

Страхотна гума,един сезон бях с тях като нови ,на 17-ките и имам само позитиви към тях.

 

Доста време ги избирах. Накрая останаха Конти Премиум Контакт 6 и тези които взех. Базирано на препоръки от вносител (ползвател), реклама и коментари от ползватели (форумни мнения) точно на този размер, избрах цена и качество, което в този случай бе=Гудиъра.

Взех ги за 644лв., контитата бяха с 15лв. отгоре, на гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да допълня, за интересуващите от теглото им (този модел, с този размер, с тези спецификации, посочени в един от горните ми постове) Goodyear, F1 Asy 3, 225/45/17, 91Y:

Теглото на 1 гума е ~9кг., не повече.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива отзад. Може ли да им измериш грайфера сега, като са чисто нови, моля? Трябва ми за сравнение, че имам допълнително още 1 бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...