Jump to content
MetaDream

Избор на зимни/летни гуми за Акорд

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

  Някой може ли да каже нещо за MICHELIN ALPIN 6, 215/60 R16 99H. Модела е съвсем нов и не очаквам отзиви от "първа ръка", но пък някой може да е чел ревюта или да е гледал сравнителни тестове. Единственото което успях да открия като информация беше от официалния сайт на Michelin. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да очакваш от Мишлен...Един от най-добрите производители на гуми в света..1000+лв.за гуми, не може да им търсиш кусури :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, DAN_DAN написа:

Някой може ли да каже нещо за MICHELIN ALPIN 6

Дано не е като предшественика му alpin 5.Явно са взели поука от неуспеха му и гледам сега блоковете на протектора,са доста по солидни,по големи.Според мен обещава да бъде добра гума.:)

Въпреки всичко,не мисля че ще "бутне" контито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... то хем боли, хем сърби, но все пак, какво ми е мнението за тези дърти гуми 
MICHELIN ALPIN A4 195/60R15
гледам, че хем са нови, хем са мега стари, пък са и мишелин ... ма са стари...ма мишелин ... :D:huh::rolleyes: много ми се ще да ги взема, но с тоя дот от 2010 ... та?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шегуваш ли се? Да попитам първо :)

Ако не се шегуваш:

1. Само една гума ли ти трябва, защото има само една налична. 

2. 100лв/бр за 15 цолови гуми, сравнително популярен размер, ДОТ 2010, през 2018 - това изгодно ли трябва да е?

3. https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/goodrich/gforce-winter2-19560r15-p-230626.html ето ти пак продукт на Michelin, с ДОТ като хората на по-ниска цена с отлично представяне на тестовете. 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа бях забравил за тях (че са към мишелинките) - благодарско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дота не е проблем ако са съхранявани, както трябва.

Аз 4 зими (2014-2018) карах с Конти Дот 2011, нито са се напукали, нито им се промени вида (напр. избледняване, напукване, изхабяване на материала от старост /не говоря за грайфера, а за материала като цяло/, губене на качества).

 

Не случайно са скъпи тези брандове.

Очаква се Мишлена да не отстъпва по посочените от мен детайли.

 

Говоря за чисто нови гуми!

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, crown_bg написа:

Дота не е проблем ако са съхранявани, както трябва.

Може и така да е, но като броиш над 650 лв. за 4 гуми,гледам и "последния ден" от дота.:D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам едно мнение за потенциалните бъдещи купувачи - предстои ми 3та зима да карам с Continental TS 860, 225/50/17 размер, като с тях не съм имал никакъв проблем, а съм акрал в доста дълбоки (като за седан) снегове. Никога не ми е закъсвала колата. Силно ги препоръчвам. Единственият минус е, че цената е малко висока, но пък сигурност и безгрижност поне 3 години за мен няма цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, препоръчайте ми зимни гуми 17". Ще се използват предимно на мокро и сухо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Dony написа:

Моля, препоръчайте ми зимни гуми 17". Ще се използват предимно на мокро и сухо.

И защо трябва задължително да е зимна

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, vespa написа:

И защо трябва задължително да е зимна

Защото в повечето случаи шофирам по обработени пътища, но понякога, макар и рядко, се случва те да са заледени и заснежени. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 hours ago, Dony said:

Моля, препоръчайте ми зимни гуми 17". Ще се използват предимно на мокро и сухо.

 

Здравей..С огромен кеф ще ти споделя за мойте зимни гуми, вече 3-та зима съм удивен от представянето им на пътя -MOMO W-2 North Pole 205/45 R17, няма да поствам линкове към сайтове, за да не правя реклама. Провери ги в нета, виж цената, удовлетворява ли те, прокриват ли изискванията ти. Доста съм впечатлен, колата ми е ниска, в най-големите преспи съм като джип, жената се е хващала за главата как така се движим и изкачваме :D Купих ги на случаен принцип и найстина си ги уцелих, няма случай да пребуксувам, закъсам....Търкалям 17-ки 4год. ,не сменям джанти, зимни, летни на тях!! Имах едно Кумхо преди време на почистено, без много сняг, никакво сцепление, шейна не можех да издрапам, на 1 сезон бяха..представи си. С ГОЛЯМ кеф ги разкарах... :) 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.11.2018 г. at 7:17, Dony написа:

Защото в повечето случаи шофирам по обработени пътища, но понякога, макар и рядко, се случва те да са заледени и заснежени. 

На  моята сложих 17-ки Fulda Cristal Control HP2.Доста балансирани гуми.Добро сцепление на сухо и мокро , почти нямат разлика с летните ми(Bridgestone Turanza T005) На сняг също ги пробвах тези дни - драпат добре и държат в завоите, доста стабилно.Не са много по-шумни от летните.Ниско съпротивление при търкаляне и добра возия.Това е важно според мен , защото общо взето 80% от времето караме на сухо и топло дори зимата.Прецакано е да вземеш гуми , които са много добри само сняг , и да куцат във всичко друго , освен ако не живееш в планината или в Швеция :D Друг добър избор според мен са Клебер.А ако искаш най-доброто и ти се дават пари Continental TS860 Или Dunlop Winter Sport :) 

Редактирано от SKYLINE
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между тези три вида, някой има ли явен фаворит или обратното? Става дума за KLEBER KRISALP HP3, FULDA KRISTALL MONTERO 3, HANKOOK W452.

 

Като цяло шумът на гумата ми е важен защото Акордът не е от най-изолираните, но не бих направил осезаем компромис със сцеплението на мокро или сняг. А дори и да искам да избера гума по шум, знам, че индексът не винаги съответства на реалността.

 

За сравнение, в момента съм с 5 годишни Continental TS 830 и са ми малко шумнички, но бих преживял същия шум, ако гумата е явно по-добра от другите две изброени. Не съм против и други предложения, но  с бюджет около 120лв на гума, мисля, че това са най-приличните опции.

Untitled.png

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш на AutoBild теста за 2018-та и да добиеш някаква представа , коя в какво е добра

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm

Hankook-а като цяло са малко по-добри от Фулдата и Клебъра , но са по-шумни и с по-голямо съпротивление.За Фулда и Клебър мога да дам мнение от първа ръка , със 130-140 не се чуват.Доста са тихи , а според тази класацията са на първите места , така че това да не те притеснява изобщо.На всичкото отгоре са доста прилични на сняг , защото  едни гуми попринцип колкото по-добри са на сняг , толкова са по-шумни на сухо , дори от най-високия клас :D 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Клебер,продукт на michelin

2.Фулда,имат нова гама HP2,продукт да good year.

3.hankook,не лоша гума!

И трите са среден клас гуми.

Това е класирането от мен.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори сезон с Nokian wrd4 , уникални на мокро, сухо и сняг. Като минус доста бързо свършват- миналата зима съм им направил около 15000км тези които бяха  отпред този сезон като ги слагах бяха на 5,5мм.

 

Поздрави

Редактирано от Mad`Head
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета зима с Petlas SNOWMASTER W651, само добри впечатления.

 

20180225_150234.thumb.jpg.5c47a09f86e98b6cef41ccff387d694d.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, dimkaraganchev написа:

Това си е доста голям минус, не смяташ ли...

Ако искарат 30000 и не загубят свойствата си. Не ме бърка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.12.2018 г. at 9:13, chavdarbs написа:

Трета зима с Petlas SNOWMASTER W651, само добри впечатления.

 

20180225_150234.thumb.jpg.5c47a09f86e98b6cef41ccff387d694d.jpg

Петласа на Астрата го карах на 225/45/17 зимен - като затвотиха пред 2 години магистралата и през 5км имаше коли в канавките ме докара от Бургас до София без проблем, но точно модела, който си дал като го сложих на Хондата и взе да вози като каруца и да не се стои от шум(имам и шумоизолация). Толкова беше зле, че след 2 седмици ги смених с Nexen. Nexen-a 2 зими е ток. Пак не е свръх-мек, но сравнение с петласа не може да става - и е тих. Верно 33% по-скъп е но си струва разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.11.2018 г. at 7:17, Dony написа:

Защото в повечето случаи шофирам по обработени пътища, но понякога, макар и рядко, се случва те да са заледени и заснежени. 

 

NEXEN WINGUARD SNOW G WH2 XL 225/50 R17 98V (WINGUARD SNOW G WH2)

 

Това е зимния нексен, който сложих. Доволен съм като цяло, малко по-твърд е от летните ми, но те са грешен размер - 215/55/17 и бяха много меки глаоши, но с тях возеше като лимузина. За справка едните бяха Рикен - толкова бяха леки, че не смеех да ги сложа отпред да не станат на парчета - нямаха никакъв материал и бяха меки като вътрешна гума :), другите дето ги слагах отпред пак бяха измислени Ласа, но в сравнение с Рикен-а си бяха направи гуми :) Проблеми не съм имал, но на завоите с висока скорост малко я усещах, че дърпа встрани заради грешния размер, което се потвърди като сложих зимни с правилния - залепна за пътя, но пък стана малко по-твърда возията, но в рамките на поносимото.

Като стана въпрос, постнах тука, че продавам летен нов нексен NFERA SU1 без да се усетя, че модераторите няма да са доволни :) - изивнявам се - не съм търговец.

Минах от 215/55 на 225/50 и ми е твърдо. Да знам, че правилния размер е втория, но така я купих. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой кара ли : DAYTON TOURING 2 225/50 R17 98Y XL

да кежете мнение за шум и комфорт.

 

Мисля да сменя : N`FERA SU1 98Y XL 4PR 225/50 R17

с горните.

 

Чудя се дали да не взема даже 215/55/17, но те не са Y XL, а на Y XL борда е доста мек та да не са съвсем като балони.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя за какво ли пък ще ти са нужни тези високи теглови и скоростни индекси.

Бих си "обул" автомобила единствено и само с препоръчителните от производителя размери на джанти и гуми

Минах по този път вече с джанти 17-ки..!

За гуми бих ти препоръчал някои модели от премиум класа,като good year,dunlop (които са почти едно и също),конти и мишелин.

Поне няма да мислиш за подмяна,както с случая с нексена,с който не искаш повториш явно.:D

Поздрави!:bye:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз взех препоръчания размер, но бях купил колата с 215/55/17 и возеше по-меко от мерцедес.

Нексен-а не е лоша гума (за някой състезател), но комфорта на летния е много зле. Зимния също не е много мек, но е в рамките на поносимото.

Като купувах нексена го пипнах - борда и каучука са сравнително меки - по-меки от повечето модели, които гледах (включително скъпи), но въпреки това возят доста твърдо. Не казвам, че е лоша гума, но на мен комфорта и тишината са ми приоритер...все пак няма да карам на писта с 300 ( не че и хомдата може да ги вдигне).

За съжаление чак след това видях, че имат същия модел Нексен без XL и с по-нисък скоростен индекс, макарче не съм убеден още, че това е причината за тази твърда возия. Гледах доста гуми и има XL, които са с мек борд и XL с борд на камък. А и тези обозначния за шум, сцепление и така нататък не се контролират от никаква външна организация - производителя може да си пише каквото пожелае.

 

Относно Dayton си отговорих на въпроса - скапана гума, въпреки, че един от персонала на Диана ме убеждаваше, че били много хубави.

Имал съм Dayton на друга кола. Зимния става, летния е пълен боклук - след един сезон изсъхва и става на пластмаса. Може да се кара за вечни времена след това и няма да се изхаби ако не ви пречи, че започва да шуми и тресе , за спирането нямам негативни спомени, но вероятно и там е зле.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

ще използвам тази тема да ме посъветвате за избор на летни гуми 17' за Акорд 7. 

Като цяло, по български, търся най-приемливата финансова опция. Естествено, да имат някаква гаранция и положителни качества. 

Но от друга страна, приятел караше (около 3 години) FULDA SPORTCONTROL 2, които си струват едни парички, но пък беше изключително доволен. 

Към момента, те са ми отправната точка и се чудя дали да дам повече пари (за такива) или да сложа някои, които са близки до 100-110лв бройката. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Iliev25 написа:

Здравейте, 

ще използвам тази тема да ме посъветвате за избор на летни гуми 17' за Акорд 7. 

Като цяло, по български, търся най-приемливата финансова опция. Естествено, да имат някаква гаранция и положителни качества. 

Но от друга страна, приятел караше (около 3 години) FULDA SPORTCONTROL 2, които си струват едни парички, но пък беше изключително доволен. 

Към момента, те са ми отправната точка и се чудя дали да дам повече пари (за такива) или да сложа някои, които са близки до 100-110лв бройката. 

Карам със същите. FULDA SPORTCONTROL 2 91Y FR 225/45 R17, взех ги за 127 лв. на брой 2018г. Сега нямам идея как вървят. Направил съм им вече 40к и мисля това лято да им е последното, но съм супер доволен. Имат си грайфер, не са нацепени или напукани, но все пак според мен километрите си оказват влияние. Догодина вероятно ще заложа отново на тях.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с Fulda SC 2, и @rollin ако не се лъжа, не са лоши гумите, но ако настъпваш повече се появява лека нестабилност, дори ако съм честен със зимните 16ки Continental WinterContact се чувствам по-уверен на пътя.

Цена/качество са ок, за шумът в купето нямам база за сравнение. Минал съм 27000 км , взех ги за ~630лв 2018г с монтаж/демонтаж, вентили и тн.

Имаше и един пост на Маркони за гумите и дали ни трябват настина гуми с индекс Y, но не разбирам материята и няма да коментирам, но ще съм доволен ако някой ме "светне"

Редактирано от isullivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя дали да сменям моите летни Гудиърки, но не съм попаднал още на приемлив модел за бюджет около 4-5 стотака.

Търс 225х45х17 91V 68Db - A на мокро / В за икономичност и AА за износоустойчивост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С "asymmetric" ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато временно карах на 17",бях с "Asymmetric F1".

Хубава гума,като износоустойчивост са по добри от  "efficient grip",но е и друг по висок клас гума,а и цената й е по висока.

Да този профил на грайфера на твоите е друг, от масовия модел,на втория линк.

С тези от втория линк горе,съм минал около 20к.и бях доволен от към шум и сцепление,но като че ли бързо започват да свършват или аз може да съм виновник,за което:D.

Какво не ти допада в "efficient grip",имаш добро сцепление и отлични показатели за шум.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допадат ми много EfficientGrip. Просто не намирам същите по онлайн магазините. Явно вече са стар модел и е сменен с EfficientGrip Performance.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой карал ли с гуми MICHELIN 205/55ZR16 94W XL TL PILOT SPORT 3 GRNX. Ако може да ми даде отзиви как е като държание на мокро и шум. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с такива 3 лета на една от предните хонди. Много бях доволен от към поведение, на мокро бяха ок, леко ми бяха шумни. Добра гума и ако си решил да я взимаш, няма да сгрешиш. Аз да попитам, някой с преки впечатления към Firestone Roadhawk на 18/19 цола? Пишат, че били доста добри, 4-то място в ADAC, цената също е добра но ако някой е карал с такива, да даде мнение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Ivan 78 написа:

Колеги някой карал ли с гуми MICHELIN 205/55ZR16 94W XL TL PILOT SPORT 3 GRNX. Ако може да ми даде отзиви как е като държание на мокро и шум. 

 

Най-вероятно гумите ще са с доста стар Дот, 3+ години, та не знам колко е оправдана покупката им. Също така това е доста твърда гума, която си иска загряване за да покаже пълноценно качествата си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...