Jump to content
MetaDream

Избор на зимни/летни гуми за Акорд

Recommended Posts

Да, в бързината не съм и видял какво пиша ... Мерси, за поправката. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ей, днеска се върнах в цивилизацията. :) Обух си летните гуми (справка 3-та стр. от темата). Мерих от любопитство: 9.7кг, а джантата с капачка и вентил (без баланси) - 10.2кг. Зимните, (справка 2-ра стр. от темата) по 10.2 кг парчето. Много глупава гума - колата дойде с тях от Швейцария. Там явно знаят как да пестят пари. :)  Никога повече няма да ги карам, освен следващите 2 зими.  0.5кг се усещат, а за каучука, да не говорим. Носят яко на бой, вървят с половин метър лентови баланси и държат яко на мокро и студ. В пресен сняг и киша биват, но на заледено не са стока (обаче е забавно), ама швейцарците отгде да знаят? Явно там ловят снежинките във въздуха . :) Та така. Акордът вози твърдо с кютуците, ноо "добрата година" е кръстена на лятната й част. :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес моята сага с гумите приключи. Не можах да устоя на изкушението и избора ми е този:post-32686-0-46484600-1490714559_thumb.jpg
Надявам се да служат вярно, дот-0617 made in Germany,с борд за джантата. Теглото на зимната мишелин алпин 5, с джанта акцес е 17.7кг. Теглото на новата примаси 3 е 8.3кг.
Доста по-приемливо тегло, спрямо 17-ските. Благодаря на всички за мненията. Сега, тъй като темата за съхранение на зимни гуми вече е заключена, бихте ли ми препоръчали някаква паста, с която да намажа зимните. Извинявам се за "off-а".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много километри да ги търкаляш.

Ако не е тайна колко плати общо за 4-те като крайна цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платих по 147лв. за брой, като казаха, че се очаква поскъпване от др. месец, тъй като била скочила много цената на каучука. Дали е така или си е търговски трик... :)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зимните си ги пръскам с един спрей от лидл на тяхната марка. Пише, че запазва и подхранва каучука :D, доволен съм от него. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да изкаже мнение за Dunlop Sport Maxx RT MFS, защото са на една цена с Dunlop BlueResponse .. За 205/55/16 става въпрос. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

 

Не видях тема за гуми в тази част на форума, така че реших да отворя една, където може да се дискутират гуми за Акорд 8 (летни и зимни).

 

Ще започна с моето питане:

 

Зимата си взех чисто нови Continental Winter Contact 6 (225/50/17). Взех такива, защото уж Continental правели най-хубавите гуми...

Ами не знам колко са хубави, но миналата седмица, вечерта, по магистрала Тракия, при каране с около 150 км/ч ми се пръсна задна лява гума. Пръсна се от вътрешната страна, по борда. Това е гума на 4 месеца (Winter Contact 6 е модел от 2016). Зимата е карана може би 5к километра.

 

Това изцяло ме накра да се замисля за гумите, цените им и "премиум" марките. Вече като че ли искам да си взема нещо по-евтино..

 

Въпросите:

1. Какво бихте ми препоръчали ?

2. Има ли минуси (и какви са те), ако на колата сложа гуми с размер 235/45/17 и тегловен индекс 97 ? Този модел май е по-популярен и цените са поне с 1/4 по-ниски.

3. Същото като 2-ри въпрос, но по принцип за алтернативни размери на гуми

 

На шофьорската врата имам лепенка, че гумите за Акорда са само един размер (чувал съм, че някои модели имат 2 варианта) 225/50/17 R98 V

 

Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Континентал спорт, не знам си какво си и като вали се пързалям. Като вали дъжд говорим. Просто не съм доволен и сега си търся нещо евтино. Карал съм Мишилен, бях доволен, но изгарят и се пукат бордовете. Истината, е че каквото и да си купиш, си има риск от такива изпълнения, за това си правете застраховка на гумите. 8-7 лева и си свиркате.

Аз ще си взема Империал 205/45/ 17. Разработени са от Делдо (Белгия).

За качествена гума - Bridgestone. От хонда са ги избрали преди нас. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал за зимни гуми не мога да кажа, че са зле, а напротив. За летни, не съм чувал до сега добри думи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти го каза?  :confused:

 

Или поне посочи с какво са по-добри от останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес моята сага с гумите приключи. Не можах да устоя на изкушението и избора ми е този:attachicon.gif2017-03-28 18.18.29.jpg

Надявам се да служат вярно, дот-0617 made in Germany,с борд за джантата. Теглото на зимната мишелин алпин 5, с джанта акцес е 17.7кг. Теглото на новата примаси 3 е 8.3кг.

Доста по-приемливо тегло, спрямо 17-ските. Благодаря на всички за мненията. Сега, тъй като темата за съхранение на зимни гуми вече е заключена, бихте ли ми препоръчали някаква паста, с която да намажа зимните. Извинявам се за "off-а".

 

Дали може да ги снимаш как стоя на джантата. Мисля идното лято и аз да заложа на 16-ки с борд..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да споделя първи впечатления от гумите след 500км. Впечатленията са ми само положителни, обменно -безшумни, много добро сцепление на сухо, много добра обратна връзка към волана при по-агресивно счзавиране ( ???) . За спирачниет път, да не говорим. Сега и подновената ми спирачна система, всичко е на върхово ниво. Силно ги препоръчвам, не напразно са на първо място в ADAC теста. Не е лъжа, убедих се лично. Ето и снимки -

Едит: Следващият текст се отнася за последната снимка.
Извинявам се за лошо написаният текст по-горе, но явно в бързината, пишейки на телефона, съм сгафил доста. А сега на вашето внимание:  ще ви покажа снимка на гума на приятел, с дот 2014 на една от марките гуми, които ми бяха любими, до преди снимката. Само да отбележа, че колата е с изрядна геометрия, а отговора на търговеца (гумаджийницата), е "съжалявам, кофти каучук ".

post-32686-0-11433700-1491809411_thumb.jpg

post-32686-0-70603200-1491809429_thumb.jpg

post-32686-0-34850400-1491809447_thumb.jpg

post-32686-0-19285000-1491946881_thumb.jpg

Редактирано от vesivanova
Два последователни поста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Дали ще имам проблем ако сложа гуми с височина 40 а не 45 на акорда?  Питам защото ги поръчах, а имам право да ги откажа във всеки един момент. KORMORAN ULTRA HIGH PERFORMANCE 205/40R17 84W XL.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз съм със същият размер и съм страшно доволен..Мойте са Maxxis PRO R1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз съм със същият размер и съм страшно доволен..Мойте са Maxxis PRO R1

Ок благодаря! В четвъртък ще ги имам с дот 2017 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си Dunlop Sport BlueResponse 16-ки.

Ще ги тествам другата седмица към Тасос.

Иначе един съвет - гледайте да си купувате гумите преди лятото, когато складовете на доставчиците са пълни. Аз за втори път се прецаквам да ги купувам в края на лятото, уж че ще изкарам с тези гуми цяло лято и за втори път не могат да ми организират гуми с по-нов ДОТ.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите пристигнаха и след първите 50км мога да кажа, че имат чудесно поведение на сухо, спират много добре и са страшно тихи. За сега съм много доволен.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей колега. Аз съм със същият размер и съм страшно доволен..Мойте са Maxxis PRO R1

Ок благодаря! В четвъртък ще ги имам с дот 2017 година.

 

Здравейте! KORMORAN ULTRA HIGH PERFORMANCE 205/40R17 84W XL.

Да споделя мнението след вече близо 8к навъртени. Ходих до България и обратно, карам постоянно и в дъжд и гумите са невероятно стабилни. Спирачният път е кратък и не са шумни. Икономия в горивото също се забелязва (когато не карам с 160) при нормално каране 120 -130.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко негативно допълнение към новите гуми Dunlop - взех, че едната гума я срязах на някакво камъче на един от черните пътища за един от плажовете на Тасос. Вярно, че аз съм си основния виновен, но пък имах възможността да разгледам бордовете на гумата и ми се сториха доста меки и тънки. Поне като ги сравнявам с летните Nokian. Та, ако някой има гуми Dunlop да внимава с малките камъчета по пътя, че лесно пробиват гумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава гума,но именно това беше и причината да не ги купя и избера гуми с борд primacy 3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да попитам, тъй като се колебая между 2 модела на Nokian - WR D4 или WR A4. 

D4 ми изглежда като по-подходяща за сняг гума, а се замислих, че дори и миналата година с най-тежката зима и рекордното количество сняг, което падна в хасковска област, за цяла зима съм карал максимум 80км върху сняг, останалите 5000 са били върху сух или мокър асфалт. Та ми се струва, че А4 е по-подходяща за нашия климат, но пък производителя й дава по-лошо поведение на мокро - В, а на D4 ниво А.

Какво мислите вие? 

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги трябва да купя два броя бюджетни зимни гуми.Спрял съм се на три модела,моля ако някой има наблюдения върху някой от тях да сподели мнение.Моля без да ми препоръчвате други модели,знам кои да най-добрите,затова написах бюджетни.Благодаря предварително

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/aeolus/snowace-aw09-20555-p-215413.html

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nexen/winguard-20555r16-p-174765.html

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/falken/hs01-20555-p-215552.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да попитам, тъй като се колебая между 2 модела на Nokian - WR D4 или WR A4. 

D4 ми изглежда като по-подходяща за сняг гума, а се замислих, че дори и миналата година с най-тежката зима и рекордното количество сняг, което падна в хасковска област, за цяла зима съм карал максимум 80км върху сняг, останалите 5000 са били върху сух или мокър асфалт. Та ми се струва, че А4 е по-подходяща за нашия климат, но пък производителя й дава по-лошо поведение на мокро - В, а на D4 ниво А.

Какво мислите вие? 

Аз мисля, че и двата модела са достатъчно добри, особено като се има предвид условията, в които ще ги караш.

Затова аз бих избрал по-безшумните, в случая D4, ако може да се вярва на етикетите.

 

 

Колеги трябва да купя два броя бюджетни зимни гуми.Спрял съм се на три модела,моля ако някой има наблюдения върху някой от тях да сподели мнение.Моля без да ми препоръчвате други модели,знам кои да най-добрите,затова написах бюджетни.Благодаря предварително

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/aeolus/snowace-aw09-20555-p-215413.html

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nexen/winguard-20555r16-p-174765.html

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/falken/hs01-20555-p-215552.html

...въпреки, че си писал, че не искаш други гуми да ти се предлагат, виж тези:

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result.php?s=205&h=%2F55&r=R16&categories_id=2&manufacturers_id=11

В теста на ADAC са на равно с победителя, а цената е като на фалкена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам някакви душевни терзания да купя ли 2 нови или да се пробвам със по старичките (отпред дот 3216 отзад 1214) и си мисля да фърля предните отзад а отпред да сложа 2 нови. И четирите са:
Test_HS449_spacer.jpg
 
Та и аз имам подобни терзания на твоите.
 
За първите AEOLUS Snowace 2 Hp Aw09 пише че са китайски с ТЮФ сертификат, опитах да намеря повече инво но не намерих нищо повече.

За NEXEN WINGUARD WH2, прочетох мнения че не са като летните и общо взето не са първа прелест, но ги препоръчват повечето защото съотношението цена качество е добра.

За FALKEN HS01, единственото което видях е че се правят и в Турция. Доближават се до модела с който съм аз, но са шумни, иначе се представяли добре на лед и киша.

 

Аз честно казано се колебая между:

TOYO S954

HANKOOK W320 WINTER ICEPT EVO2

YOKOHAMA V905 BLUEARTH

 
Като понеже съм във Варна, тук няма толкова много сняг, по скоро мокро и киша. Сякаш тойото с тези канали ще е по добре.
 
Иначе за мен истинската зимна гума е YOKOHAMA W.DRIVE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nokian WR D4 имах на стария акорд и смея да твърдя,че няма по-добра зимна гума.Бях ги купил точно като пуснаха модела и просто бях очарован от поведението им на всякаква настилка.Единствения им минус е че свършват доста бързо,за една зима и не повече от 5000км. маркера на предните беше паднал на 6мм. на предните,а задните си седяха на 8мм. като се има в предвид,че не пиля гуми по светофарите.

Относно Falken имах тоя по стария модел като на atoma,пак нови ги бях купувал на сивика ми и бях също доста доволен от тях,на мокро и сухо,само на сняг малко се озорваха,но не съм закъсвал никъде с тях.Мислих да им пробвам новия модел,но да,вече се правят в Турция и до някъде се чудя дали да им се доверя,въпреки,че не би трябвало да има разлика в качеството.

Aeolus-a кара един колега на една от служебните ни коли и каза,че миналата година ,както всички си спомняте беше доста сурова с много сняг.Цял ден обикаляме със служебните,ами каза,че не е имал никъде проблеми и не е закъсвал ,а и доста му ги хвалят и други хора,че наистина са качествени китайски.

Последно за Nexen само съм чел,че за цената си били най-добрия избор,но нямам преки впечатления от тях.

Като цяло клоня най-вече към Aeolus защото са на най-добра цена и вярвам че колегата няма да ме излъже,отделно познат негов гумаджия също горещо ги препоръчва и според него,ако при Мишелин ,се прави тест на всяка четвърта гума,китайците тестват всяка една преди да бъде пусната на пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За D4 модела има страшно противоречиви мнения, затова и много се чудя. Едни казват, че бил супер на мокро, други точно обратното. Другото е, че май точно покрай този модел станаха скандалите с ADAC, защото това май е първата зимна гума с поведение клас А на мокро и се оказа, че Нокиан са дали подобрени гуми за теста. Тази година май от ADAC са им отмъстили и D4 го водят, че едва ли не се е провалил точно на мокро не попада дори в топ 5 на тестваните гуми, а миналата година беше плътно зад TS860. Единствено всички са единодушни, че свършват доста бързо. Имам още 1 седмица да си помисля.

 

Колкото до Аеolus-a, аз също не мога да дам лично мнение, но знам човек, на който му бяха препоръчани и си взе както летни така и зимни за кола 200+ коня на задно и каза, че е останал доволен. Друг е въпроса, че китайските гуми характерно се справят доста добре първите 1-2 години и после често се случва нищо да не става от тях, но на тази цена и 3 сезона да изкарат криво ляво пак ще е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам зимни китайци вече 2 зими, преди мен са били на колата още 1. Мойте 2 сезона са навъртяли 6/7 Ккм, първият -нямам идея колко. 2-те са на 7мм, другите 2 на 5мм, та вместо тях си поръчах пак същите -2бр за 183лв общо. На тестове много не вярвам, но в тези съм се убедил че са "железни". Нито ги пазя, нито мисля къде газя. На сухо, мокро и киша съм като по релси, на сняг и лед разчитам повече на 30г. опит. Марка не пиша, но размера е 225х45х17 94V XL. Тежат по 10.5кг. парчето, но върху джанти и окачване нямат странични ефекти.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За D4 модела има страшно противоречиви мнения, затова и много се чудя. Едни казват, че бил супер на мокро, други точно обратното.

 

Я сподели къде ги четеш тези противоречиви мнения :)

 

Колкото до Аеolus-a, аз също не мога да дам лично мнение, но знам човек, на който му бяха препоръчани и си взе както летни така и зимни за кола 200+ коня на задно и каза, че е останал доволен.

 

Да се вярва на мнение на хора, които са купили нещо е опасно. Критерийте спрямо които всеки си изгражда мнение, са лични. Човекът не е направил сравнение спрямо всички алтерниви за дадена цена, че да може обективно да оцени дали си е струвало. Веднъж като си дал пари, подсъзнателно се опитваш да ги оправдаеш. Ако каже, че не е доволен, на практика казва, че се е прецакал. Дори някоя компания да е излъгъла на ADAC, пак независимите тестове за мен остават много по-меродавни от мнението на някой, който си е купил гуми и ги е похвалил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мненията ги чета в avtogumi.bg и форума на БМВ. Аз от друга страна винаги предпочитам някой да ми каже нещо от личен опит, разбира се обаче зависи от човека. Някои хора каквото и да си вземат винаги е най-доброто, та всеки си преценя на кого може да се довери.

 

На ADAC как да им се доверя на "безпристрастната" оценка. D4 са го наредили на 3то място през 2016, 2017та са го сложили на 11то като още по-интересното е, че има цели 5 модела, които го изпреварват. Как така ESA Tecar Super Grip 9, Goodyear Ultragrip 9, Dunlop Winter Response 2, Hankook Winter i cept и Vredestein Snowtrac 5 са по-лоши гуми от Нокиана през 2016та и после през 2017та са по-добри? И двата теста които сравнявам са на 15 цола гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерът на гумите (макар еднаквия цолаж) за 2016 и 2017 е различен. Виж дори тази година - при 16 цола, Nokian е на 4то място, при 15 цола е 11то. Но като средна оценка, не се различава толкова коренно. Според мен ще е много трудно като обикновен шофьор да направиш разлика между повечето препоръчани гуми там. Както и по-рано е писано - всяка гума на разумна цена от препоръчаните ще върши чудесна работа и е по-малко вероятно да сбъркаш от случайна препоръчана.

 

Ясно е, че всеки си прави сметка за себе си. Но ако темата е за това какво препоръчваме - мисля, че трябва да се оповаваме на нещо повече от "чувал съм, че" и "мойто си е най-хубаво".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ADAC обективността е малко спорна. :)

Същото може да се каже и за мненията в нета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на тези. На предната кола бях с hankook i cept w 442 и бях много доволен от тях, затова заложих пак на Ханкук. Взех си 4 броя, за по 120 лева, произведени в Унгария. За момента нямам кой знае какво мнение за тях, но на първо четене са тихи, но съм ги търкалял само 100 км. Като застудее ще ги видим, защото сегашните условия не са показателни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично миналата зима си взех Continental WinterContact TS 860 225/50/17. Проблеми не съм имал. Но и на предната ми кола, Пежо 306, с всесезонни Дебица също не съм имал проблеми, така че не знам изобщо дали има смисъл от мнението ми :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ADAC обективността е малко спорна. :)

Същото може да се каже и за мненията в нета.

Какво правим тогава☺..,поглеждаме си в джоба и решаваме!☺

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мненията ги чета в avtogumi.bg и форума на БМВ. Аз от друга страна винаги предпочитам някой да ми каже нещо от личен опит, разбира се обаче зависи от човека. Някои хора каквото и да си вземат винаги е най-доброто, та всеки си преценя на кого може да се довери.

 

На ADAC как да им се доверя на "безпристрастната" оценка. D4 са го наредили на 3то място през 2016, 2017та са го сложили на 11то като още по-интересното е, че има цели 5 модела, които го изпреварват. Как така ESA Tecar Super Grip 9, Goodyear Ultragrip 9, Dunlop Winter Response 2, Hankook Winter i cept и Vredestein Snowtrac 5 са по-лоши гуми от Нокиана през 2016та и после през 2017та са по-добри? И двата теста които сравнявам са на 15 цола гуми.

 

Колега, остави ги ADAC - никаква обективност при тях. 

Препоръчвам ти

 

 http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/ 

 

Има много мнения, положителни, отрицателни (впрочем преобладава критиката, което е добре), хората съвсем свободно си споделят какво харесват и какво не харесват в гумите. Има зимни, летни, дори мнения за конкретен размер. Разгледай, точно ги има и марките и моделите, от които се интересуваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, чета ревютата и в този сайт, но също не е ок да се взимат за чиста монета както съм писал по-горе.

 

Ето един пример:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Riken/Snowtime-B2.htm

Given 79% (breakdown) while driving a Jaguar X Type 2.0 FWD (205/55 R16) on mostly motorways for 6,000 average miles

As expected, much better grip in the snow than the Pirelli summers they replaced.

 

 

 

 

В ADAC обективността е малко спорна. :)

Същото може да се каже и за мненията в нета.

Какво правим тогава☺..,поглеждаме си в джоба и решаваме!☺

Ами цената също е определящ фактор. :D И то често!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата зима заложих на тези

 

038297119.jpg?r=0

 

и останах много приятно изненадан от съотношението цена-надеждност.Мисля за тази зима да си взема още две.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с мнение за:

 

maxresdefault.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...