Jump to content
Слави CR-V

Задължителни зимни гуми.

Recommended Posts

Миналата зима изкарах с Michelin Latytude Cross ,колата CR-V 2 си вървеше навсякъде ,но трудно спираше.Сега купих Goodyear AT/SA M+S и ще видя как ще се държи зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в БГ  катаджиите проверяват дълбочината на грайфера. Проблема е, че според закона дълбочината на грайфера трябва да е не по- малко от 1.6мм, което е много малък грайфер особено за зимна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка гума има маркировка за дълбочината на протектора. В каналите има издатини, които са на 1.6мм. Зимните гуми имат 2 маркировки, едната е на 1.6, другата е малко по-висока, но не знам, колко мм беше.

 

edit;

Двойна маркировка имат всезезонните гуми - на 1.6мм и на 4мм. Зимните имат 4мм маркировка.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не искам да коментирам закона, защото по правило всяко нещо което ме ограничава, не ми допада, но не съм само аз на тоя свят и знам, че вероятно е по добре да има подобен закон, заради немърливите и непредпазливи хора по пътищата. До тук на теория всичко е ОК. От личен опит - карам само със добри гуми, както и обувам добри маратонки, държа на това много. Зимната гума като цяло, не е подходяща за зимите които преобладават в БГ и аз лично, бих си купил за зимата всесезонни гуми. За БГ, не е наложително все пак, да има такъв закон именно поради меките зими. Аз лично като си знам гумите, сам си решавам до къде и колко да шофирам. Миналата зима я изкарах с едни много неподходящи за сняг ЛЕТНИ мишленки, които бяха на края на житейският си път - тъй наречените енергоспестяващи, които всеки знае са малко по твърди и на сняг и на вода са гола вода. Ами все още съм цял, нямам нито едно произшествие, не съм бил заплаха за никого, но и не съм пътувал до далечни места, само градско, с около 30км/ч. Зимната гума наистина не е по добра от лятната в определени ЗИМНИ условия, това е от моят опит!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка този закон вече факт ли е? Купил съм си гумите, но сякаш ми е малко рано да ги слагам още...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите днес ги сложих. 8 градуса беше през деня(според термометъра на колата). Сл. седмица ако затопли, затопли. Поне изпуснах опашките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия, които са заблудени, че на мокро лятната гума се държи по-добре ето им един тест на Auto Еxpress и един от някакви си YouCar.

Професионалисите са показали и заключили, че зимната гума е по-добре при мокро време, т.е. тестовете не са правени само на сняг и ги препоръчват като по-правилния избор за Октомври-Април за ширини като нашите.

 

 

 

Това, че тука някои не са имали произшествие, защото заради по-лошата гума си намаляват скороста или планират спиранията или карат само градско нищо не значи, т.к. когато недайсибоже възникне ситуация когато гумата наистина им трябва, за съжаление ще се окажат неприятно изненадани. Време е за зимните, аз като редовно минаващ през Петрохан вече ги сложих преди 2 седмици. Миналата година Септември го изкарах по морето и като за тотален контраст в края на месеца като се връщам през Петрохан и бях същисан на 23 Септември как наваля 5-10см сняг и с летните гуми си беше пързалка. Не се претрепах, защото намалих скоростта, но си беше ужасно преживяване. Сега е дъждовно време, още няма опашки от масовката чакащи до последния момент ...... времето за зимните е сега.

Редактирано от batzerga
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не разбрах...

Необходимо ли е всички колела да са със зимни гуми или е достатъчно задвижващите колела да са оборудвани, за да нямаме проблеми със закона ?

 

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега все още не е прието. Предполагам като/ако се приеме ще трябва логиката да диктува да важи и за 4-те колела, сега ти като спираш не спираш само с две гуми нали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се споменава в проектозакона за Всесезонните! Аз карам с такива Нокиан! Имат символ М+S демек за киша и сняг.

Уморих се да чета лекций колко по добри са зимните гуми. Нима не го знаем всички.

Но не всички можем да си ги позволим!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С всесезонки няма да имаш проблеми, та нали са за това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...