Jump to content
galinn

Разход на Стрийм

Recommended Posts

Нормално ли е Стрийма да харчи 10 извънградско и 18..20 градск  ГАЗ  .Колата е  156кс АТ 5 скорости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За извънградското 8-12 в зависимост от скороста,а градското не знам..за кой град става въпрос?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Аз съм от Каварна.Малак град къси разстояния.Може ли това да е причина за високия разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам Каварна...имаш 2 километра във всички посоки братче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 до 10,5 l на 100 km газ смесено гори моята, но в Габрово градското е малко, като извънградско. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 км. 35 литра събра вчера мойта пълно-пълно коет ще рече почти 12 на 100 извъградско. Скорост около 100 с няколко изпреварния до  към 120-140 км/ час. Сравнено с разхода на ЦРВ то ми е едно и също. Маркони ще и бае малко :)

Редактирано от niamam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам абсолютно същия Stream,само че на бензин.

При мен свалянe под 8.8 литра няма!Това на магистрала със скорост рядко до 140км.ч,(възможно най икономичен режим на шофиране) без използване на кикдаун,с двама възрастни,едно дете,малко багаж и абсолютно обслужен автомобил-масло,филтри,свещи и т.н.

И на мен ми идва доста този разход.

Нека и други колеги се изкажат как е при тях.

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същата, след основен ремонт  на двигателя, го смятах 7.2/100.

 

Също се кара със 100 октана само, друго не слагам, незнам дали има значение, или просто в Омбре са свършили супер работата:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разход от 7.2 извънградско е нормален,а какъв е разхода градско.Искам да питам още нещо,за да не отварям нова тема.Има ли задната чистачка отделно казанче за течности или взема течност от казанчето на предните чистачки,защото спря да пръска а моторчето и работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разход от 7.2 извънградско е нормален,а какъв е разхода градско.Искам да питам още нещо,за да не отварям нова тема.Има ли задната чистачка отделно казанче за течности или взема течност от казанчето на предните чистачки,защото спря да пръска а моторчето и работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вода за чистачките се пълни само отпред в двигателния отсек.Същото казанче захранва с течност предните и задната чистачки.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се поизпразни казанчето първо започва да не пръска вода на задната чистачка.

Просто го допълни!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разхода, моята K20 автоматик на газ в София 16-17л./100км извънградски 10л./100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ ли?

Ще споделиш ли колега малко повече за това как се постига този бленуван за мен разход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ ли?

Ще споделиш ли колега малко повече за това как се постига този бленуван за мен разход?

 

Ще си позволя малко спам - преди години в една брошура на Рено Клио за разход дават 4.8 л/100 км бензин със звезда за отметка под текста. Отдолу със ситен шрифт: Посочения разход е при 80 км/ч, без включени никакви консуматори на ток (фарове, климатик, радио), с вдигнати прозорци, без багаж, при идеални атмосферни условия и т.н. :music:

 

За сравнение едни 100 кг ти дават разлика от 0,2 л/100 км бензин.

Само аксесоарите ми тежат едни 20 кг и кусур - компресор за гуми, крик, въже, кабели, резервна гума, веригите за сняг (зимата), течност за чистачки, десетки дреболии в купето. В добавка газовото ми е още 20, аз тежа колкото едно средно японско семейство (120 кг :-), като кача и мойто семейство с багажа, и пълни резервоари, ами ето ти едни 400-500 кг отгоре, т.е. 1 литър над заводския разход. Сложи и амортизацията на двигателя ако си на 200 хил. км, не си с оптимални гуми, имаш насрещен вятър, пътната настилка е износена, обувките ти тежат на педала на газта, некачественото гориво в БГ като цяло ... ами човек , разхода който си посочил 8,8 / 100 всъщност е доста добър , не мислиш ли :-)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 л. - 740 км. 

 

Пълен - пълен.

 

Понеже смених само ремъка и му беше първата по - длъчка разходка съм го карал кротко.

 

3 човека и багаж.

 

D17A2 - Стрийма от обявата ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,благодаря ти за смисления коментар,в който има много логика и изцяло е правилен,но не си прочел внимателно това,което съм писал!

Ок,сега ще бъда още по изчерпателен,макар ,че предполагам ще бъде отегчително за четене.

Засичането на горивото го направих в рамките на точно 2040 км.,Дюселдорф-Германия-София-България.

Горивото...в Германия-германско,в Австрия-австрийско,в Унгария-унгарско и т.н.с асфалта и пътната настилка същото.Пълнене,пълно-пълно докато пръста ми не докосне бензина в гърлото на резервоара.Пътувах юли месец,насрещния вятър не вярвам да е бил много силен,а попътния го е компенсирал.Крика и резервната гума са си към окомплектовката на автомобила.Компресор за гуми не носех,кабели за ток също,въже за теглене също,вериги за сняг по обясними причини също и туба с течност за чистачките не носех.Газова уредба нямам,писал съм,че разхода е на бензин!

Вярно е,че двигателя е на 180к,но по мое мнение повишен разход на гориво в следствие износване на двигателя трябва да бъде съпроводен и с разход на двигателно масло,а при въпросния е може би 0 грама на 10 000 км.Отново подчертавам,че съм карал в или близо до най икономичния режим на двигателя.Гумите-чисто нови Bridgeston с DOT-2015 година,заводски размер 195/65/15,джантите оригинални Honda алуминиеви и т.н.

Разхода 8,8 го постигнах само при едно зареждане,при другите беше 9,0-9,2.

Колегата Hunter споменава разход 6,8,а колегите с accord със същия мотор 5,6.

Не,че проблема е във въпросните 2-3 лева на 100км.,но процентно разликата в разхода е 30,което от своя страна вече си е множко!

Миналата година се прибирах с mercedes S 320 W220 и разхода падна на 7,5 при много по голям запас от мощност на двигателя и повярвай ми при много повече комфорт!

В заключение на всичко ще кажа,че колкото и да е прославен този двигател К20А си гори толкова и в никакъв случай не е по икономичен от даже и по мощен немски двигател.

 

Поздрави на всички с пожелания за безаварийно шофиране!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=12184

 

Ето ти някакъв примерен разход.

 

Стойностите, които се обявяват, ... почти никога в реални условия не можеш да ги постигнеш.

 

При 6.5, ... да дам 6.8 си е направо геройство - и аз останах доста учуден.

 

Колата е на 190 000.

 

Тук са дали 8. 4, ама смятай, че това е максимално изпилено.

 

Така, че разход от 9. 0  - 9. 5 си е напълно реален, според мен.

 

Не си вади акъла и си я карай с кеф.

 

Наздраве...  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай - всъщност е 7.0...

 

Което, ... звучи малко по - различно.

 

Нека колегите с този мотор да кажат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук идва противоречието!!!

На този двигател производителя му дава 7.1 с АТ,а аз не мога да го сваля под 8.8!На немския двигател производителя дава 8,а аз го свалям на 7.5!!!

Знам ли...явно не се справям добре с японския мАтор!

Ха наздраве,да сме живи и здрави!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. К20А1 - когато я закупих от Варна до София ми излезе около 7 разхода при средна скорост 2500-2700 оборота/мин. :) Тъй като си направих една сметка с разходите за гориво през изминалата година и ме заболя много, ще си сложа една АГУ. Замилил съм Романо Антонио с ОБД2 да сложа и после ще ви кажа дали сметката е била без кръчмар. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте !Малко късно да се оплача ама по добре късно от колкото никога.Имам stream 2003 К20  от една година .Сложих му газова уредба БРЦ дрън дрън 1400  лв. с отстъпката.Извърградско под 12.5 няма шанс.В града 13.5

Откачена работа незнам що да сторя.Дайте съвет пичове.!!!

Редактирано от esetra

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като майстор мога да препоръчам Янко от гр. Септември, ако има някой който да може да направи нещо той ще е.

Същият препоръчва полските газови решения като по-гъвкави и по-йзгодни, сам се убедих в това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. 

Да разровя "болезнената" тема за разхода, споделяйки своя опит.:D Всъщност съвсем не целя да се оплаквам, защото очакванията ми се оправдаха, като, преди да я взема, имах само данни като тези по-горе, които са лабораторни и бездушни. Стриймчето е 2001/2.0/156кс с ръчни скорости на близо 200хил. км.

Трябва да отбележа, че на я карам душманската, но съвсем на я жаля. Иначе казано - нормално. Динамично градско с бързи ускорения, но и с обичайните задръствания, Пловдив отдавна е отвратително място за каране. Е, може би не най-лошото, но това е друга тема. Извънградско се движа с 90-100, а "междуселско" с 60-80. На магистрала е грехота да се влачиш с тази кола - тя е измислена за магистрална. Когато не е натоварено се движа със 110-120, но това не се случва често. Обикновено 130-140, а заради камионите и батките в лява лента, понякога доста време преминава в скорости до 150-160, все пак рискуваме да ни изгори ретината от къси-дълги :lol:.  Резултатите по-долу са постигати с не по-малко от 50% пробег с климатик. Бензинът е 95 и е зареждано догоре, с 1-2 изключения. 

И така, 5 месеца и 1 седмица по-късно,  5248км по-далече с 491л бензин равно на 9.35л среден разход в лятно-есенния сезон. Пробегът се разпределя, както следва:

Градско 2039км, Извънградско 1622км и Магистрала 1577км или 39% : 31% : 30%.

Най-висок разход за зареждане - 10.45л/ 512км/ 367км град./ 85км изв./ 50км маг. или 73% : 17% : 10%.

Най-нисък разход за зареждане - 8.80л/ 568км/ 97км град./ 146км изв./ 325км маг. или 17% : 26% : 57%.

И още едно наблюдение. Според изчисленията резервата светва на около 7.5л. Половин литър нагоре или надолу. Не се е случвало да заредя точно при светването.

Това е положението. Надявам се да помогне на тези, които се интересуват от Стриийм.

Поздрав!

ПП - надявам се скоро да има репортаж за разхода на газчица, че си е дръвце :wacko::D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички,

от половин година и аз съм с Хонда Стрийм 2.0 автомат. Купих колата нов внос от Швейцария на 218000. Сложих газово в бг с Obd, голяма динамика, но изглежда това си има своята цена 15 на 100 градско по малко не мога да я сваля става въпрос за Варна. Извън града разхода е от 9 до 13 зависи от скоростта като максимална скорост е 140 км. 

На скорост 120 съм с 2600 оборота 140 км съм на 2900 оборота. Уж ви - тека се включва от 3000  нагоре. Не, че се оплаквам ама очаквах по-малко. 

В сравнение имах w210 Е класа 2.0 кубика 136 к.с. над 140км.ч. харчеше 11 газ. 

P.S. Като изключим разхода и возията много ме кефи :)

Весели Празници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги!

Преди 5 години седнах зад волана на Honda Stream 2.0 i-VTEC, 156hp, 2003. УДОВОЛСТВИЕ!!!

Разхода на бензин беше около 9,1- 9,3 средно, като на извънградско стигаше до към 8,5.

Понеже въртя доста километри реших да сложа газова уредба на пропан-бутан, че метана заема доста място.

Монтирах я при познати в Кюстендил- Landi Renzo , инжекцион. Колегите от сервиза "Трио Елит" се справиха с настройките и колата ми даде 10 литра разход на газ в извънградски условия, което за мен е нормално. На магистрала при 140-160 вдига около литър, но много зависи и къде зареждаш ...

След година и около 35 000 км сменихме филтъра на газовата фаза, които се оказа учудващо чист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Стрийм 2.0 - 156 к.с. автоматик е кола СТРЕЛА и харчи супер малко....

Какво те притесняват 10 литра газ по 1 .0 лев !

 

Като тая кола и возия друга няма подобна! За ускорението да не говорим :plane:

Градския разход въобще не емерило ....разбирам да сравняваме София - Варна .....и 15 газ като я караш 160-180 е супер малко....

 

Този  Дон Кихот с ускорение 20 секунди до 100 няма нищо общо с Хонда Стрийм :worthy::DВ сравнение имах w210 Е класа 2.0 кубика 136 к.с. над 140км.ч. харчеше 11 газ. 

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...