Jump to content
MilevUK

Мнение за покупка на акорд

Recommended Posts

Накратко аз съм нагъл бакшиш, обаче ми писна да снасям по £1300 на месец за наем на една италианска съборетина и си казах абе що не взема да си регистрирам едно такси. Хубаво обаче акорда е на 13 години. Дърт е ще ми се мръщят на техническия преглед и ще ме отрежат пък и тук газовите уредби са мъкаааа хората прости и не щът да разберат, че газчицата е хубаво нещо та така и старите автомонтьори за които от форд по нагоре нема.

Автоматик или ръчна? Дизел или да напъвам за газ?

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201509126842150?atmobcid=soc4

 

или

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201507225398339?atmobcid=soc4

 

Е[/url] тия ми изглеждат добре. Дизел за града? Чух че на някои коли слагат от това AdBlue акорда дали го има? Искам да го взема на малко километри защото тия тука идиоти не знаят какво масло да слагат та да си го взема млад и да си го отглеждам както аз си знам. Коя от двете да е? Отворен съм за други предложения също.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от MilevUK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такси в западна европа - взимай дизел на малко километри с автомат. Ако Хондата не е амортизирана и я поддържаш правилно, с тези пътища ще изкара едно 200 000 МИЛИ с минимални ремонти. Разликата от литър-два градско в разхода няма да ти удря печалбата при тези цени на такситата (в Единбург за 7 мили оставих 25 паунда преди няколко дни), но според мен ако караш много комфорта от това да караш автомат ще е незаменим. Но, ти си бакшиша, ти трябва да кажеш :)

 

Също, можеш като я вземеш, преди да я регистрираш като такси, да видиш дали с Uber няма да изкарваш добри пари. Просто като идея, хората се кефят на новички чисти коли и ако си усмихнат шофьор, определено ще получаваш поръчки. Пък ако не те изкефи, винаги можеш да минеш на стандартна такси схема, предполагам  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре одобриха ме за сребристата но намерих и тази http://www.phoenixcar.co.uk/used-cars/12300/honda-accord/ и сега кандидатствам за нея. Странното е, че за стария акорд ми дават 300 паунда и ги попитах е как така и те казаха че е бил такси. Казах им че това ми е личната кола не е била такси и че за скрап ще му взема толкова, мълчание и след това "емиии това ни е офертата". Сега да видиме за автоматика какво ще кажат :) Човека на който се обадих за автоматика ме попита дали знам за DPF филтъра. Изглежда си мислят че аз съм единствения таксиджия дето кара дизел.

Редактирано от MilevUK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам камион,но преди две години се бях навил за такси. Много мои познати станаха "бакшиши" :) и всички казват само автомат,то и аз съм на това мнение.

Дизел, автомат и executive това е истината и комби де...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Триите темата. Обадиха ми 8000 за застраховка. Тия не са добре. Как ме порезаха само не е истина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми за това лична кола и Uber. Ако познаваш някой в района ти, който кара към тях, можеш да помислиш - там с лична кола и с нормална застраховка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, според закона пак трябва да я регистрираш като такси което обезмисля Über и да имаш застраховка на колата като такси и гражданска отговорност като допълнителна но задължителна опция за пътниците. Направили са го така, че да няма измъкване. Цялата работа за високата застраховка е, че си смених книжката с английска преди година и според тях аз карам тук от година. Попитах ги как след като карам тук от година имам сертификат за 5 години без проишествия, отговора беше еми това е ако искаш. Днес ще пробвам с още едни брокери и дано ги навия за по малко някакси да направиме приемлива застраховка.

 

За лична с удоволствие бих си я купил обаче то сега моята толкова в карам че на седмица по я има я няма 20км. Така да ръждясва пък и паркинг нямам на улицата я оставям а тук някой като те забърше и не го видиш ти пишат половината вина на теб и другата година застраховка+++++, децата да строшат нещо и да ги видиш пак нищо не може да им направиш, че пък тях закона ги защитава били си играели и т.н.

 

Тук застраховките са нещо задълнително което струва много пари но реално не може да ползваш освен ако не искаш другата година да ти свалят кожата.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Днес ще пробвам с още едни брокери и дано ги навия за по малко ...

 

 

А дано, ама надали ;)

 

Милев, ти си изтеглил всички къси клечки по точките определящи цената на застраховката.

 

Колата - нова, скъпа, голяма по размери и двигател, на улицата оувърнайт.

Ти - нов шофьор, първа застраховка. Остава да кажеш, че си и под 25 годишен (или беше 27 г., не помня) и си в рисковата група от всякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е скъпа. £18000 е а те вървят чисто нови по £30к.

Аз не съм млад шофьор, ще ми се да съм на 25. На 30 съм с 5 точки NCD и бая застраховки зад гърба ми. Но са се изхитрили застрахователите да искат датата когато си взел Uk книжка което за мен е миналата година иначе карам от 2006-та. Не ги признават тия работи само и само да те натоварят. Първо като им казах че имам книжка от 2006-та застраховката ми беше £1200 за такси. После ми казаха че трябва да е датата на получаватето на ук книжката и стана тя каквато стана.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... датата на получаватето на ук книжката ...

Това имах предвид под "нов шофьор".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Milev звънни, .когато искаш да поприказваме за тия неща,че е много писането и е по лесно да ти го кажа.

075 777 25702 Атанас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 (в Единбург за 7 мили оставих 25 паунда преди няколко дни),

Много скъпа тая услуга при ония с карираните поли бе. Аз ползвам такси само когато пътувам до автогарата за автобуса до Хитроу и то е нощем, около 5 мили- £13-15

Имаше и една фирма с фиксирани цени от всеки квартал до автогарата (£12 до моя), но ги купи друга фирма, не търпят конкуренция...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Но са се изхитрили застрахователите да искат датата когато си взел Uk книжка което за мен е миналата година иначе карам от 2006-та.

Провери на друго място това твърдение, не ми се вижда читаво, виж го написано някъде. Това, че някой го казва, не значи, че е така, нали застрахователите навсякъде са узаконени измамници...

Да не би когато да е за такси да е различно или да са го променили...не ми се вярва всички сменящи си книжката, да ги броят за новаци.

Книжката си смених още като БГ влезе в ЕС и датите на нея бяха от 2000г (незнайно защо, тъй като БГ книжката беше мн. по-стара), аз протестирах, че ще ме броят застрахователите за новобранец, казаха ми, че след 5г всички са равни, няма значение, така си и остана, английската ми книжка е от 2000г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...