Jump to content
IVTEC

Горивен филтър Honda Accord VII 2.0 i-VTEC

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Дойде време да обслужвам колата и понеже когато я взех предишният собственик беше сменил всичко, аз веднъж съм сменял само масло, маслен и въздушен филтър. Тогава в Бултрако ме сюрпризираха с доста висока цена според мен и за това сега съм решил да процедирам по различен начин.

 

Реших да си купя сам частите и маслото и да ми ги смени човекът, при който си я водя редовно.

 

Сблъсках се обаче с един много странен въпрос. Човекът, който ми продава частите обикновено и който смятам за доста грамотен, ми каза, че на тази кола горивният филтър бил long life, т. е. не се сменял. Намирал се вътре в помпата, която е в резервоара.

 

Тъй като това нещо ми се стори странно реших да се поразровя малко и открих следното:

 

http://www.mister-auto.bg/bg/goriven-filtar/bosch-0-450-905-916_g9_a0300!450!905!916.html

 

Какъв е този филтър - същият, за който пиша, но негов неоригинален заместител, или някакъв друг филтър, който се намира другаде и който всъщност се обслужва?

 

Някой има ли реална представа по въпроса? Когато купувах колата, предишният собственик ми каза, че е сменил всичко, което включва маслен, въздушен, купе и именно горивен. За съжаление след като се убедих, че не ме лъже от представените фактури, малко време след това ги изхвърлих и сега не мога да се ориентирам, а от изминалото време изобщо не помня какво пишеше във фактурите.

 

Ако се касае за този несменяем филтър, моят човек с частите ми каза, че бил доста над 300 лева.

 

И сега не знам какво да правя, а в Бултрако не ми се ходи, защото при предишната смяна на маслото ми казаха, че обслужването, което искам да направя сега, щяло да ми излезе към 450 лева.

 

Та, помагайте колеги! :)

 

П.П. Някой дали може да ми изкопае Part No на тези филтри или този филтър, ако е само един.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия 450 лв са космически :). 280 лв ми струваше процедурата в неофициален софийски хонда сервиз, която описваш едно към едно. За съжаление не мога да ти кажа детайли за тоя горивен филтър, защото просто оставих колата и после си я взех. Но подозирам, че струва някъде около 100-на лева, пак просто гадая на базата на парите, които дадох 1 година по-рано за обслужване без горивен филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне за 2.4 мотора , ако не се лъжа:
17516-SDC-E00 FILTER COMP., FUEL PUMP

 

А за цена мисля беше около 80лева в Юби-ко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра се сменя на 120 000 км.

16010-SDC-E01 STRAINER SET, FUEL

Това е за 

Модель: ACCORD Модельный год: 2007 Двери: 4 Код двигателя: K20Z2 Трансмиссия: 5AT Модификация: 2.0 SPORT Код региона: KG

 

 

Поздрави.

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цената на заместителите е от 10 до 40 лв!

Редактирано от mirott

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да си вземеш оригинален..има неща по един автомобил, които не могат и не трябва да се заместват с нищо друго освен "Genuine".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време колега беше писал, че има горивен филрър и в двигателния отсег. Въпреки обяснението аз не можах да го намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам пишете за филтъра в резервоара. Но ме смущава, че виждам разнопосочни мнения. На мен ми казаха доживотен, тук пишете на 120 000 км, а във fakti.bg намерих статия, на която пише на 30 000 км. Статията е за сравнение между Accord VII vs Mazda 6, но сега нещо не ми дава да копирам линка.

 

Също така е редно да спомена, че моята е преди фейса и двигателят е K20A6, а не K20Z2, към който колегата Слеар е препратил по-горе.

 

Ще проуча въпроса, за този, към който сте ми изпратили номера, както и дали има в двигателния отсек и ще пиша.

 

Иначе също съм на мнение и се стремя да го спазвам, че за някои неща е най-добре да се слагат оригинални части, но не за всичко разбира се.

 

Надявам се да се включи някой, който напрактика е правил нещата, за да сподели своя опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм сменял горивен филтър, в багажника е при резервоара, пре-фейс комби. Да не е вечен, особено в България, където няма читави горива...

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната му според сервизното ръководство е на 120 000 км / 96месеца( 8 години ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Само да поясня, че няма смисъл да сменяте горивен филтър ако карате на газ като мен например. Аз съм 2005 Акорд 2.4

 

Да не се обърка някой, че не са евтини :)

 

Бултрако са 81лв. Питах наскоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам прясна информация.

 

Филтърът е един и се намира в резервоара. В двигателния отсек няма. Филтърът се сменя на 120 000 или на 200 000 км /зависи на кой от двамата обслужващи Хонда сервизи да вярвам/, но са единодушни, че ако не съм настигнал пробега смяната става на 8 години. Т.е. истината е написана по-горе от колегата, който казва на 120 000 или на 96 месеца.

 

Мен ме учудва цената, която казваш, колега, защото на мен ми казаха от 240 до 300 лева. Ти в кое Бултрако си питал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Юби-Ко ми искаха 80лв. за оригинален, предполагам че в Бултрако са ти сметнали и работата, и надценката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че освен филтъра е хубаво да се смени и една малка цедка (или там каквото е) която се продава отделно от самия филтър, номер 10:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отново за втория фолтър в двигателния отсег. Намерих темата в която се пише за него, но както казах аз не го намерих.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98308&hl=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой сменял ли е горивния филтър с неоригинален?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такъв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, emz said:

А някой сменял ли е горивния филтър с неоригинален?

За Акорд 6-та вече 5-та год. слагам Kavo, Nipparts :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...