Jump to content
ZaRRicK

какъв е този маркуч

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Докато човърках по колата (Сивик 2000г.) попаднах на странен разкачен маркуч който тръгва от някакво разклонение излизащо от канистъра и водещ незнайно (почти) къде. Това е върпосният маркуч:

IMG_20150912_184222.jpg
 
Завършва с накрайник с квадратна форма и куки все едно се закача в квадратен отвор. Доста поогледах наоколо в обхвата на дължината на маркуча, но единственото място с отвор с такъв размер е на самото купе към подкалника, под тарелката на акумулатора, и реално не води на никъде, а само придържа маркуча. От там или само може да взима въздух или да изпуска газ/течност навън от/към околната среда.
Това е отворчето (в средата на снимката, в дъното): малко, квадратно, с размер около 1х1 см:

IMG_20150912_184548.jpg
 

 

Та някой знае ли точно какъв е тоя маркуч, за какво е и дали наистина там се закача, да го слагам и да не го мисля повече? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа що е то, ама гледайки това:

http://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17S0311&block_02=B__0420&block_03=9370

ми се струва, че е позиция #3, а?!

И това явно не отива никъде, т.е. отива в атмосферата ;)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ЦРВ-то го има същото и служи за отдушник. Има и още едно (което съм видял) отзад на диференциала. Това предното е забодено на скобата на горивния филтър, под самия него...

 

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така, на горивния филтър се оказа че се закача в крайна сметка. Явно найстина си е отдушник някъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...