Jump to content
aleksandur 2

Сверяване на часовника на Хонда Акорд 2004

Recommended Posts

Аз не съм свалял нови версии. С оригиналният диск съм. Започвам да си мисля да не би след като се стартира навигацията и малкия дисплей да се сверява от сигнала на радиостанциите, независимо от навито, ама едва ли е това. Все пак е странно изведнъж точно днес толкова хора да имаме този проблем. Преди около месец разкачах акумулатора и си се свери сам без проблеми. Днес пробвах с ракачане, но показа 1,00 часа и не се сверява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме, аз не успях да запиша новата версия на двд, исках да пробвам с нова версия, след като се появи проблема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният вариант май изглежда да е запитване към търговеца. Макар че почти 100 % е сигурно, че ще ви предложат инсталиране на последната версия на софтуера от оригинален диск, който може да си закупите на някаква безбожна цена. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В TSX - manual-a който имам пише, че се самонастройва и може да отнеме до 45мин. предполагам заради времето за fix на GPS-a. Ама понеже съм я залостил в един гараж до края на седмицата ще трябва да изчакам преди да пробвам :) А дотогава ще си карам Субаруту със сверен за 5сек. часовник 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригинален диск, чудно ми е при другите колеги какви версии имат?
d08b593c5f1ddb9d983b821efc8c5325.jpg

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я моята версия:

 

IMG_20191028_191955.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е 2.03. Моята сверява ше до 30секундин в гаража. Бях пуснал диагностиката на навигацията и си засича 5 сателита вътре, а навън всичките, но не успява да синхронизира малкия дисплей! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Ver. 4.75.00 и не става пак... а съм почти сигурен, че миналата година го сверих без проблеми в гаража т.е. без gps покритие...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се записвам в списъка с чакащите за решение :) Проблемът се прояви с опита ми да върна часовника един час назад миналата неделя. До сега ,както и при другите колеги, не съм имал никога проблеми. С навигация съм и винаги съм го правил от Clock настройката през дисплея.

 

Само накрая да не се окаже , че Доналд нещо е бърникал по GPS протокола... а може би Путин.😄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро това е проблема:

https://en.wikipedia.org/wiki/GPS_Week_Number_Rollover

Което ако е така значи, че тия бъгави хонди едва ли някога ще си сверят часовника вече :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика колега MZERO. Сега ми остава само да се надявам да се гласува за лятното време , което ми се вижда по-скорошно решение, отколкото да се надявам някой да ми patch-не старата EOL gps системка :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че без GPS сверяване часовникът не е от най-точните и изостава (поне при мен). Не мога да кажа точно колко, но може би с около половин до 1 минута на месец. Знам, тъй като не държа диск двд ром-а и на практика връзка със сателити няма.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колегите, които си разкачат акумулаторите, за да сверят часовника ще споделят ли дали нави-то иска някакъв security code, че аз нещо не намирам из документите да имам записан такъв.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 GPS Week number rollover-a се е случил на 6 Април, но просто всеки е разбрал за бъга по-късно, когато му се е наложило да си връща часовника или нещо подобно....

 

И тук колегите започват преброяването :)   http://typeaccord.co.uk/forum/topic/25321-lcd-clock-not-changing-with-satnav-clock/?hl=gps+week+number+rollover#entry258949

 

 

Иначе за някои стари Acura-и в щатите видях в един форум, че са реагирали и са им направили patch дискове за да се фиксне проблема.. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега MZERO и аз не смея да тествам този вариант, защото и аз нямам тези кодове за моята навигация и радио. Дори когато си сменям акумулатора си пускам паралелно 12 волта захранване(малко е пипкаво) , докато откачам стария ,за да не се получи този гаф и да си направя цялата система и радио неизползваеми....

Редактирано от mblast

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега MZERO и аз не смея да тествам този вариант, защото и аз нямам тези кодове за моята навигация и радио. Дори когато си сменям акумулатора си пускам паралелно 12 волта захранване(малко е пипкаво) , докато откачам стария ,за да не се получи този гаф и да си направя цялата система и радио неизползваеми....
Колега това не е ли само при американските? Аз съм оставал колата без ток за няколко часа и след това всичко си работи нормално.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но "страх лозе пази" :) От 10-11 години съм с Акорда и съм сменял 2 акумулатора ,но никога не съм я оставял без ток :)

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вдихна клемата днес в 13 часа, малко късно я поставих, върви с 1 минута назад, poblem --> solved :bg:

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш 24ч формат е по - добре в 1ч да я вадиш. Добре, аз не прочета защо се е получил проблема, но не разбирам, след като има възможност да се прави ръчна настройка, защо не се сменят показанията на малкия дисплей? 

Аз също нямам кодовете за нави, гледах в книжката, полетата са празни. Но съм вадил акумулатора не веднъж, няма ядове. А ако се окаже че има може да пратите серийният номер в един сайт, проверете в гугъл, и ще ви пратятбщ кода. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само американските навигации имат код за защита срещу крадци. Европейските нямат, спокойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/26/2015 at 9:58 AM, Mladen.Mladenov said:

Здравейте,

 

Само оправи ми се проблема. След като направих генерално рестартиране на системата изживях един час тревоги, че системата не иска да прихване gps координатите и съответно да ми подкара опциите в нави-то. След като намерих достатъчно високо място далеч от сгради (така пише в упътването от Хонда) системата за 1 минута ме локализира. Тогава се оправи и проблема с показването на часа на малкия дисплей. Ако правите подобен ресет на цялата навигация трябва да сте далеч от сгради иначе няма да се случи.

 

Поздрави,

Благодаря за информацията и аз имам същия проблем с часовника. Ще пробвам да ресетна като имам възможност.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя се видях за малко с колега от форума със същия Акорд като моя и при него проблем с часовника няма. Каза, че си го сверява съвсем нормално от менюто за настройка, както се очаква. За последно го е пипнал след смяната на времето. Не остана време да го питам каква версия на фърмуера използва. Очаквах да каже, че и той има проблеми, ако всичко това се дължи на споменатото превъртане на брояча на седмиците, но не. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали твоя не е с навиция? Проблемите са на хондите с навигация. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че не е станало ясно какво искам да кажа. Допълвам: Акордът е същият - моделна година, двигател, оборудване. Изключение е единствено навигацията. Той има, а аз - не. Затова го разпитах подробно как са нещата при него и се надявах да успея да извлека  нещо полезно за тази тема. Мисля, че това може да е насока - че не при всички коли го има проблема. Ако е свързан с превъртането на брояча, логично е всяка кола без изключение да страда. 

Редактирано от ogi28b
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го установих проблема преди известно време. Сверявам го часовника от акумулатора. Но първият път след известно време часовника сам се коригира, но неправилно. Тоест26мин. разлика. Трябва втори път да извадя акумулатора и тогава не се променя. Странно. И сега какво ще правим с това? Дали някой е открил решение на този проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е само при пре-фейс.
Моят беше с фейсова навигация, и сам си сверяваше и на малкия дисплей.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е само при пре-фейс.
Моят беше с фейсова навигация, и сам си сверяваше и на малкия дисплей.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се бях примирил, че няма да имам верен часовник днес мистериозно се свери автоматично. Не знам дали от новата година се оправи бъга ( бях откачил и акумулатора за 24 часа за дозареждане ).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и моя се оправи сам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко като спам, ама айде - ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене не иска да се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене не иска. След зареждане на акумулатора, с разкачане от клемите, сега пак ще се става в 1,00часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японска му работа... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега откача акумулатор и ми актуализира часа, но с 2ч назад, за дадах да е на Европа и стана с 1ч назад. При ръчната настройка с часа, не го актуализира на малкия дисплей. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата часова зона е CET +2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там го дава 2ч назад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Knoxville said:

Нашата часова зона е CET +2.

CET е Central European Time. Т.е. сме само с 1 час напред от CET. Ние сме GMT +2, стига да не сме в лятно часово време.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси за поправката. Исках GMT да напиша :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е която и зона да дам ми е назад часовника с 2 или 1ч, а минутите са верни, като го коригирам на навигацията, не го актуализира на малкия дисплей. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да пиша. След сваляне на акумулатора преди четири месеца малкия часовник не се сверяваше. GPS-а работи, пробвах с настройки, вадене и слагане на диска, не ще, дразнеше ме, но карах така. Вчера карах двайсетина км и бях паркирал, при тръгването видях, че часовника се е сверил и времето е точно. Радост в къщи. А съм я карал с часове и не ставаше нищо. Пълна загадка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...