Jump to content
aleksandur 2

Сверяване на часовника на Хонда Акорд 2004

Recommended Posts

Здравеите колеги купих хонда акорд 2004 година но не зная как се сверява часовника на дисплея над духалките.Разбрах че се сверява чрез навигасията но проблема е че нямам диск за нея и реално тя не работи.Няма ли начин да го сверя ръчно някак.Ако някои знае моля да помага .Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да откачиш едната от клемите на акумулатора и да я закачиш обратно, но само в точно 13:00:00 или 01:00:00 и ще ти рестартира часовника от 1:00 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без диск няма как да го свериш, освен може би по начина, описан от колегата. Но ако нещо стане и трябва пак да го сверяваш, и часът е 14, какво правим тогава...тук идва въпроса проверил си дали диска е бил там при покупката, или какво се е случило с него, понеже не е евтин, дори 2ра ръка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих посъветвал колегата да си запише диск и да си използва дисплея пълноценно (до колкото може).

Не съм пробвал за преди фейслифта, но за фейслифтовата записаните дискове работят без никакви проблеми, би трябвало и този да работи.

http://gpsunderground.com/forum/honda/25196-honda-dvd-navigation-apn2-5b101-v2-11-2011-%5Blinks%5D.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер тема. :)

 

Моят часовник се разминава с 5 минути и не ми е проблем. Проблем ще стане зимата, какъвто беше и миналата - тогава разликата става един час и 5 минути. Аз обаче съм без навигация. В този случай може ли някой да обясни как става настройването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се колега. Задържаш бутона на който има нота за настойване на баси и пищялки докато не изписука. След това с 4ката и 5цата за избор на запаметени станции или песни на диск съответно са за часове и минути. Накрая пак натискаш нотката и това е

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам следния проблем с настройването на часовника в колата - модела е акорд 7-ца с навигация преди фейслифта. Сменях акумулатора и както колегата sneakyz е описал часовника се ресетна и започна да отброява от 01:00 часа. Влязох в настройките през нави-то и смених часа, но на малкия дисплей новата стойност не се промени. След това излязох от всички менюта, върнах се отново при настройките на часа - на дисплея на навигацията си показваше времето, което аз бях задал по-рано, но на малкия дисплей нямаше промяна. Все едно нави-то и малкия дисплей не контактуват. Пробвах да сменя форматите на времето GMT или EU Central (нещо такова) но без резултат. Правих смяната на запален, загасен двигател - все тая. Иначе радио станции, баси, пищялки всичко се настройва и си показва коректно, само пустия часовник не иска. 

 

Някакви идеи как да го оправя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали ГПС-а е вързан за ДВД Рома. Махни въздуховода и виж дали всичко си е на място като кабели. Намира ли ти сателити?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих му днес един ресет на всичко от настройките само че не можах да изчакам на едно място около 10 Мин - това изписа навито. Иначе направих тестове на всички прибори които има в настройките - всичко е ОК. Ще видим утре какво ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Само оправи ми се проблема. След като направих генерално рестартиране на системата изживях един час тревоги, че системата не иска да прихване gps координатите и съответно да ми подкара опциите в нави-то. След като намерих достатъчно високо място далеч от сгради (така пише в упътването от Хонда) системата за 1 минута ме локализира. Тогава се оправи и проблема с показването на часа на малкия дисплей. Ако правите подобен ресет на цялата навигация трябва да сте далеч от сгради иначе няма да се случи.

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и как се сменя 12/24ч на модела без нави. Задържа се Power бутона докато изпише NEWS OFF и след това с 5-цата се отива на часовника и се прави 12 и 24 часа. От това меню има и някакви други опции но не зная за какво са, всеки бутон под дисплея с цифрите вкл. и изкл. дадена функция.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да се направи 24ч формат да часовника при навигация префейс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го. Задържа се поуер бутона до изписване на нюз оф и после тюн бутона се натиска дийато се покаже формат за часа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и как се сменя 12/24ч на модела без нави. Задържа се Power бутона докато изпише NEWS OFF и след това с 5-цата се отива на часовника и се прави 12 и 24 часа. От това меню има и някакви други опции но не зная за какво са, всеки бутон под дисплея с цифрите вкл. и изкл. дадена функция.

Благодаря колега за тази благинка. От известно време се чудех как да  се направи това. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.11.2015 г. at 14:59, Mladen.Mladenov написа:

Здравейте,

 

Имам следния проблем с настройването на часовника в колата - модела е акорд 7-ца с навигация преди фейслифта. Сменях акумулатора и както колегата sneakyz е описал часовника се ресетна и започна да отброява от 01:00 часа. Влязох в настройките през нави-то и смених часа, но на малкия дисплей новата стойност не се промени. След това излязох от всички менюта, върнах се отново при настройките на часа - на дисплея на навигацията си показваше времето, което аз бях задал по-рано, но на малкия дисплей нямаше промяна. Все едно нави-то и малкия дисплей не контактуват. Пробвах да сменя форматите на времето GMT или EU Central (нещо такова) но без резултат. Правих смяната на запален, загасен двигател - все тая. Иначе радио станции, баси, пищялки всичко се настройва и си показва коректно, само пустия часовник не иска. 

 

Някакви идеи как да го оправя?

И при мен има същия проблем, пробвах описаните тука неща, но без резултат, преди се настройваше успешно. Някоя друга идея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.11.2015 г. at 11:58, Mladen.Mladenov написа:

Здравейте,

 

Само оправи ми се проблема. След като направих генерално рестартиране на системата изживях един час тревоги, че системата не иска да прихване gps координатите и съответно да ми подкара опциите в нави-то. След като намерих достатъчно високо място далеч от сгради (така пише в упътването от Хонда) системата за 1 минута ме локализира. Тогава се оправи и проблема с показването на часа на малкия дисплей. Ако правите подобен ресет на цялата навигация трябва да сте далеч от сгради иначе няма да се случи.

 

Поздрави,

Здравейте, колега. Как се прави генерално рестартиране на системата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да знам как се прави генерално рестартиране, понеже на навигацията показва точно врем но на малкия дисплей стои с 2ч назад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж направих ресет, после изкарах акумулатора. Стана на 1ч часовника чакам 10мин, но не така остава на малкия дисплей. На големия си показва вярно колко е часа. Гледах гпс работи, изкарва координати къде съм. Някакви идеи? Друг път съм вадил акумулатор и до 10мин изписва верния час. Сега и ръчно да пиша час, на малкия дисплей не се променя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей не иска и не иска, какво ли не опитах. На ново заредих навигацията от диагностични то меню и пак не става. Диагностиката показва, че всичко е свързано намира сателити, до нас 4, 5 на друго място всичко 8, но не не иска да актуализира малкия часовник. В менюто на навигацията, където е часовника го показва точно, обаче.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, досега когато съм вадил акумулатора и го сложа пак до 10мин, дори и в гаража се актуализира. А сега дори като сверявам на големия дисплей часовника, на малкия не се променя! 

Редактирано от Nikito82
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме сполетя този бъг. Ебаси неприятното :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свалих акомулатора в 12:59 и в 13:00 го закачих отново. С настройка от навигацията не стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То така и аз го правя, обаче защо не иска да се актуализира. До сега нямах проблем. А за сверяването ако ползваш 24ч формат, трябва да я за качиш в 1 сутринта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес през скритото меню пуснах "force download" и изтрих всички настойки на навигацията през друг бутон (не помня как се казваше точно) и пак нищо. Горния дисплей изобщо не помръдва, а се задава смяна на часа тоя месец :( Възможно ли е както се прецакват разни пинове на малкия дисплей за осветлението да са се прецакали спойките на други пинове, които отговарят за получаване на командите за настройка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с също го правих това и не стана. Даже записвах диск с по-нова версия, но не успях явно да запиша диска както трябва и не го чете. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета, проблема е при доста хора, и то тази година- вероятно е от софтуера на навигацията, от който се контролира часовника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз затова записах диск да пробвам, но пък не ми се получи, навигацията не го чете. Някой ако знае как точно трябва да се запише и с коя програма...? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клиповете в интернета изглежда елементарно, опитвали ли сте по начините, показани там? 

 

 

 

 

 

 

 

Нямам навигация за съжаление, да я разръчкам и да видя как става. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да опитвал съм го, но въпроса е както казах по горе, сменя само на навигацията часа, но не и на малкия дисплей. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

При мен се появи същия проблем след смяна на акомулатор.

Предстои ми да пробвам ресет на навигацията, става с натискане на 3 бутона едновременно - Map / Menu / Back (бутона за на зад(стрелката)).

По късно ще споделя резултат дали има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нататък какво се натиска за пълен ресет, понеже така влизаш в сервизно меню, където не виждам никъде ресет! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И нататък какво се натиска за пълен ресет, понеже така влизаш в сервизно меню, където не виждам никъде ресет! 
Колега извинявай за късният отговор, мисля, че е опцията от снимката. Пробвах всички бутони, ходих на високо и открито място, сателити вижда но не иска да се свери. Реших си проблема като колегите са писали по горе, спираш тока в 1 и така.08504b5994f667ef9b065eb78deb4fc2.jpg

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам навигация, но да питам - този часовник не е ли часовникът, който показва GPS-времето, т. е. сверяването му става автоматично от сателитите? От менюто може само да му се зададе отместване ХХ часа и YY минути, доколкото става ясно от горните клипове. При вас как изглежда това меню, какво пише? Никой ли не може да направи един клип със стъпките и да видят всички, да си сравнят как го правят? Покажете си един на друг, току виж някой се сетил и посочил някоя грешка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ogi28b Колега, там е въпроса, че досега по този начин се сверява ше, сама. Но в един определен момент, както при мене така и при доста колеги, не иска да се сверява. Даже когато си настройваш часа на големия дисплей, там става колкото си го настрои, но на малкия не се синхронизира и остава както си е бил. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никито, същата работа стана и при мен - на навигацията часа е наред, но не и на малкия дисплей. До сега нямах проблеми и се сверяваше сам. Явно пак в 1 часа ще се сверява. Инъче ето файла за секретното меню на навигацията, но не става и от него.

 

Honda_Navigation_System_-_Secret_Menus.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма излагация с тоя часовник! Явно е някакъв бъг свързан с датата. Друго обяснение нямам, но е доста тъпа цялата тая работа с часовника.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не може ли да е някакъв софтуерен проблем.. Или бъг по-скоро?

Освен тук във форума няколко човека се оплакват от същия проблем и във фейсбул групите( а може и да са същите). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф и аз съм със същия проблем. Днес сменено време викам чакай да си го настроя и бам, неще. А преди си работеше без проблем. Странно ми стана още повече като видях толкова много хора със същия проблем. И няма значение настройката на ГМТ дали сменяш изобщо малкия екран не реагира. Много интересно ми е как е станало на един куп колеги така ? Преди помня, че часа на навигацията е същия като на малкия дисплей. Хмммммммм ще следя темата дано някой открие решение. Тая работа в 1 часа да рестартирам не ме блазни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би всички да сте качили някаква нова версия на софтуера и заради това да е така? Нали от някакви ДВД-та го качвате, сравнете версиите с някоя навигация на колега, при който няма проблеми.

 

Търговецът какво казва по въпроса? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...