Jump to content
Stoyan1978

TPS датчик или MAP сензор

Recommended Posts

Здравейте колеги , 

 

Колата е акорд 1,6 ; 115 к.с , производство 1999 ... при загрял двигател не се форсира нормално , но само при рязко подаване на газ - т.н. припомпване... при плавно подаване на газ всичко е ОК.

След хиляди проверки и четене на форуми и друга информация  , проблемът се очертава , че един от тези два датчика...МАР или TPS не подава коректна информация при този режим на работа...

Някои сменял ли е МАР или TPS ... и какви са симптомите , че не работят... приличат ли на описаното по-горе...

Как да разбера кой от двата не е дава коректна информация за да го сменя?

 

Имам техните ориг.кодове ( ОЕМ ) и ги намерих в интернет , но са си цифра и не ми се рискува да вземам без да съм сигурен...

 

Благодаря предварително за всяка информация....

Поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Civic 1.4iS, 90 к.с. - само на бензин. Проблема при мен бе същия, даже стана най-зле - не пали нито студена, нито загряла. Чека не ми светва. Няма и грешки при четене. За MAP-а - разкачваш буксата (и при мен всичко се оправя). Помпата - помпи. Свещи - нови. След много мъки се оказа, че MAP-а е наред. А и на много места ми казаха, че трудно се чупи - даже AutoData и Google. Чистих дупките по дросела - пак нищо. Остана ми да изчистя дюзите с ултразвук. За TPS - не знам, все още.

И аз ще съм благодарен на повече информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , 

 

Прочети темата "Двигателят не се изфорсира когато е загрял..." там съм описал цялата одисея...всичко е ОК ама нещо не е баш така...

При теб щом отказва и да пали почти сигурно е TPS...струва около 65 лв в България , в ebay може да го намериш  на половина...не взимай от морга...!!!

Ако успея да открия нещо друго веднага ще пиша...

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...