Jump to content
NOVIQ

Проблем с главно реле(може би)

Recommended Posts

Здравейте колеги от едно известно време колата ми Сивик английски 97г. ми прави проблем с паленето.Качам се сутрин пали от раз(както обикновенно) вадя я от гаража и я гася след няколко минути тръгвам да я паля работи няколко секунди и гасне и след това няма палене.Въртя 5-6 пъти и колата пак си пали без проблем в движение никога не ми е изгасвала.След работа я оставям пред гаража за няколко часа качам се след това пак същата работа не пали.Днес тотално се предаде .Разглобих и почистих дистрибуторната капачка,напръсках всички букси със спрей,прегледах свещите има си искра докато въртя,прегледах бушоните свързани със запалването и бензиновата помпа всичко си е наред.Проблема май ще излезе главното реле, помпата не се чува да работи релето щтраква 2-ва пътиа(до колкото знам трябва да са 3) чека изгасва,но не пали.Свързах директно бензиновата помпа подкачва гориво и колата пали.Отворих релето видимо няма никакви проблеми, но ми прави впечатление, че мирише на изгоряло.Очаквам вашите мнения колеги.Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те съмнява релето, просто го презапой, и ще видиш как е, поне ще отпадне от съмнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се прави това колега може ли да ме светнеш какво точно трябва да направя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или комутатор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има искра, но не отива гориво към инжеторите ако е комутатора трябва ли да не дава искра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто свали релето, отвори го, и много внимателно го презапой, като внимаваш да не съединиш някоя от пъпките.  На пръв поглед изглежда наред, но под лупа е друго.  Снимката е примерна: обърни внимание на това с големите бели стрелки.  Презапояваш всички за по сигурно.

 

c1d73d0e128af484.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чак сега забелязах че си от Добрич, свали релето, и дай да ти го презапоя, 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56416

Бе у феиса го имаше някаде :D

колга първо това прочетох много добра тема.Градски утре ще се пробвам да го презапоя пък ако не стане ще купя друго.Да се надяваме ,че е от него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапоих го и колата запали от раз.Благодаря за съветите които ми дадохте, колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...